• Головна
  • У Кіровограді відбуваються шахрайства з неприватизованими квартирами
16:10, 9 жовтня 2009 р.

У Кіровограді відбуваються шахрайства з неприватизованими квартирами

Квартири кіровоградців продовжують бути об'єктом шахрайств.

Насамперед це стосується неприватизованого житла. Якщо ви на законних підставах проживаєте у помешканні не один десяток років, але з якихось причин не приватизували його, одного сонячного дня вас можуть поставити перед фактом, щоб забирали свої пожитки, бо це житло уже належить іншій людині. Підробивши документи, шахраї перепродують чужі квартири людям, які можливо й не здогадуються, що вони купують помешкання з прописаними там мешканцями. Це підтверджують наступні дві історії, які розповів заступник прокурора Ленінського району А.Шеремет - повідомялє В.Підвисоцький.

У 1995 році у квартирі по вулиці Кропивницького поселилася сім'я Світлани Л. Її чоловік, який працював на ремзаводі, отримав ордер на це помешкання. І от у липні цього року жінка дізнається від дільничного, що її житло уже не її, бо його перепродали новому власнику. А той приїхав, нахабно вибив вхідні двері і хутко вставив свої, броньовані, і не пускав жінку разом з дітьми до квартири, аж поки не втрутилася міліція. Зараз новий власник квартири, який вважає, що купив її на законних підставах, періодично навідується, заявляючи свої права на це помешкання. Жінка звернулася за допомогою до прокуратури Ленінського району. Як сказав А.Шеремет, службові особи ЖЕК-2 оформили «липову» довідку про склад сім'ї наймача ізольованої квартири по вулиці Кропивницького на якогось громадянина Л. і у подальшому ця довідка послужила підставою для приватизації квартири останнім та її продажу. Матеріали дослідчої перевірки вказують на те, що в діях службових осіб ЖЕК-2 є ознаки злочину передбаченого ч.2 ст.367 (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

В іншому випадку шахраї діяли за тим же сценарієм. У квартирі по вулиці Карла Маркса у Кіровограді з липня минулого року була зареєстрована Ольга У., про що свідчив відповідний запис у бланку Ф-6 у КРЕП-4, який обслуговує цей будинок. Однак службові особи КРЕПу закрили на це очі, видавши підробну довідку про склад сім'ї наймача квартири на… громадянина Я., який ніякого відношення до цього житла не мав. У результаті Ольга У. втратила квартиру, бо громадянин Я. не зволікаючи приватизував її. За словами А.Шеремета, прокуратура вбачає в діях службових осіб КРПЕ-4 ознаки злочинів, передбачених ч.2 ст.364 (зловживання службовим становищем, що заподіяло тяжкі наслідки) та ч.2 ст.366 (службове підроблення, тобто складання і видача завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...