Відбулося засідання Ради Територіального відділення Асоціації платників податків України в Кіровоградській області

23 січня 2015 року о 16.00 годині в приміщенні Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати за адресою: вулиця Преображенська, 79-а відбулося засідання Ради Територіального відділення Асоціації платників податків України в Кіровоградській області.

На порядку денному – актуальні питання податкового законодавства, захист інтересів платників податків, розгляд звернень членів ТВ АППУ.

Перше питання «Про податкові новації у 2015 році. Законодавство та практичні аспекти», з якого доповідали Надія Воленшчак, член Ради ТВ АППУ, начальник Головного управління Державної фіскальної служби (ДФС) України в Кіровоградській області та Оксана Рева, начальник відділу ДФС, викликало ряд запитань та коментарів членів Ради ТВ АППУ. Зокрема, голова Ради ТВ АППУ в Кіровоградській області, депутат міськради Ігор Волков запропонував податківцям роз’яснити ситуацію щодо впровадження електронного адміністрування ПДВ (нагадаємо, що Кіровоградське територіальне відділення Асоціації платників податків ініціювало звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів щодо призупинення введення з 01 січня 2015 року системи електронного адміністрування ПДВ та внести зміни до Закону України від 31.07.2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень)». З цього питання, учасники ТВ АППУ отримали чітку відповідь, що впровадження електронного адміністрування ПДВ відтерміновується до 1 липня 2015 року.

Оксана Рева надала детальну інформацію щодо впровадження транспортного збору (щорічний додатковий податок в розмірі 25 000 грн на автомобілі не старше 5 років з об’ємом двигуна 2,5 літра для дизелів, і з об’ємом двигуна 3 літри для бензинових авто та розрахунок суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів), використання ЕККА, єдиного соціального внеску та пільгових умов щодо його нарахування. Щодо 4 критеріїв, необхідних для застосування пониженої ставки ЄСВ з коефіцієнтом 0,4, про які інформували податківці, учасники засідання виразили сумнів з огляду на малоймовірне виконання всіх вимог одночасно.

Жваве обговорення викликало друге питання порядку денного «Про розміри ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельного податку, для об’єктів нежитлової нерухомості», які мають затверджуватись депутатами Кіровоградської міськради на черговій сесії 27 січня 2015 року.

Ігор Волков, Голова Ради ТВ АППУ, обґрунтував введення коефіцієнтів 0,1% для об’єктів нежитлової нерухомості та 0,5 – для житлової, застосування пільги для об’єктів житлової нерухомості, тобто жителі міста Кіровограда, які володіють квартирою до 75 м2 або житловим будинком – до 150 м2 не сплачуватимуть податок. Якщо площа квартири понад 75 та будинків більше 150 м2 – сплачуватимуть податок у розмірі 0,5% від мінімальної зарплати з тієї площі, що перевищує норму. Наприклад, якщо трикімнатна квартира площею 68 м2 – податок не сплачується, а власник квартири площею 81 м2 – має сплатити податок за 6 м2 (81-75), що становить 36,54 грн.

Рада ТВ АППУ в Кіровоградській області одностайно підтримала введення коефіцієнтів 0,1% для об’єктів нежитлової нерухомості та 0,5 – для житлової.

З третього питання «Про підготовку та проведення Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2014», який стартує 16 лютого 2015 року» доповідав Олександр Гавриленко, виконавчий директор ТВ АППУ в Кіровоградській області, який надав умови участі в Рейтингу та закликав учасників засідання та громадськості Кіровоградщини пропонувати підприємства та установи, які відповідають критеріям відбору. Для об’єктивності проведення регіонального туру Рейтингу Рада ТВ АППУ запрошує громадські організації долучитись до конкурсного комітету.

В різному розглянули відкрите звернення Ради ТВ АППУ у Вінницькій області щодо негативного впливу на розвиток підприємництва постанов НКРЕ та окремих положень законодавства України в сфері енергетики, зокрема, змін до частини 11 статті 26 Закону України «Про електроенергетику» щодо спільного використання технологічних мереж.

На завершення засідання Ігор Добрянський, член Ради ТВ АППУ, депутат Кіровоградської обласної Ради, науковець, запитав представників ДФС чи прогнозували податківці орієнтовну суму нових податків та ефективність від їх впровадження для економічного розвитку Кіровоградщини.

Ігор Волков зазначив, що Асоціація платників податків у Кіровоградській області діє виключно в інтересах платників податків та для соціально-економічного розвитку регіону. Надія Воленшчак, начальник ГУ ДФСУ в Кіровоградській області та Ігор Волков заявили, що мають намір в лютому 2015 року підписати Меморандум про співпрацю, який сприятиме підвищенню рівня ефективності взаємодії ДФС та громадськості.

Асоціація платників податків України – добровільна неприбуткова та неполітична всеукраїнська громадська організація, яка створена в 1998 році для захисту інтересів платників податків та експертної підтримки податкової реформи в Україні.

Головна місія Асоціації платників податків України полягає у забезпеченні захисту прав та законних інтересів її членів, поліпшенні підприємницького клімату в країні, розвитку партнерських відносин між владою і бізнесом, підвищенні соціальної відповідальності платників податків.

АППУ – потужний осередок громадянського суспільства у сфері податків та фінансів, представляє і захищає інтереси малого, середнього та великого бізнесу усіх ключових секторів економіки по всій Україні.

Територіальне відділення Асоціації платників податків України в Кіровоградській області відкрите для співпраці і закликає всіх зацікавлених приєднатися до його діяльності.

засідання Ради Територіального відділення Асоціації платників податків
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Пiд час двадцять четвертої сесiї Кiровоградської обласної ради вручили посвiдчення депутата обласної ради сьомого скликання Андрiю Кiсiлю. Про це повідомили в прес-службі. Змiни в депутатському корпусi вiдбулися у зв’язку з тим, що депутат Тетяна Гуменюк вiд обласної органiзацiї Полiтичної партiї “Українське об’єднання патрiотiв - УКРОП” на попередньому пленарному засiданнi склала свої повноваження за власною iнiцiативою.
Суспільство
З хвилини мовчання розпочалося пленарне засiдання двадцять четвертої сесiї Кiровоградської обласної ради. Про це повідомили в прес-службі. Депутати вшанували пам’ять героїчно загиблих у зонi АТО землякiв. Їх iмена незабутнi – Вiталiй Костюк, Артем Пойда, Андрiй Iльїн, Вадим Хартi, Iгiт Гаспарян, Катерина Носкова, Сергiй Голєв, Андрiй Беспалов, Микола Метлiнський, Анатолiй Михайленко. Саме сьогоднi виповнюється п’ять рокiв з дня створення з добровольцiв Кiр...
Суспільство
«Два днi тому ми завершили виборчий процес i обрали нового Президента України. Хочу побажати усiм жителям областi i України загалом, щоб справдилися тi надiї, якi вони покладали, обираючи нового Главу держави», - зазначив голова облдержадмiнiстрацiї Сергiй Кузьменко на позачерговому засiданнi депутатiв обласної ради. Про це повiдомили в прес-службi ОДА. Звертаючись до керiвникiв територiй, вiн нагадав, що голова ОДА призначається на перiод виконання повнов...
Суспільство
Автозаправнi станцiї у Кропивницькому перебуватимуть пiд пильним контролем мiської влади. Про це повiдомили в мiськiй радi. Систематичнi перевiрки мiських автозаправок запровадять пiсля виявлення витоку газу на однiй iз заправок. Це серйозна пiдстава зробити контроль за роботою АЗС у Кропивницькому жорстким. Мiський голова Андрiй Райкович дав доручення скласти вiдповiдний графiк i щотижня доповiдати про стан справ.
Суспільство
Лiтню жiнку, яка загубилася, оперативно вiдшукали та повернули додому патрульнi Кiровоградщини. Про це повiдомили в прес-службi патрульної поліції. Пiд час патрулювання полiцейськi отримали повiдомлення вiд жiнки про те, що її 80-рiчна матiр пiшла з дому та не повернулася. При цьому лiтня жiнка страждає на розлади пам’ятi. Подiя трапилася цiєї недiлi близько 21-ї години. Патрульнi оперативно виявили схожу за описом бабусю на вулицi Вокзальнiй та переконали...
Кримінал
В Олександрiї невiдомий нанiс тяжкi тiлеснi ушкодження мiсцевiй жительцi 1997 року народження. Про це повідомляє СBN. Пригода сталася у нiч з п’ятницi на суботу. Iнформацiю за цим фактом внесли до ЄРДР за ч.1 ст.121 (Умисне тяжке тiлесне ушкодження). Особу причетного до злочину встановлюють. Як стало вiдомо з власних джерел, дiвчину виявили пiд ранок бiля пiд’їзду її будинку. У неї було розбите обличчя i попередньо – зламана щелепа. Наразi вона у реанiмацi...
Пригоди
22 квiтня, о 14:25, до Служби порятунку «101» надiйшло повiдомлення про пожежу по вул. Шахтарськiй смт Пантаївка Олександрiйського району. Про це повiдомила прес-служба УДСНС в областi. Пiсля прибуття на мiсце подiї пожежно-рятувального пiдроздiлу встановили, що горить 2 м2 дерев’яного перекриття, 3 м2 облицювання стiни, 5 м2 домашнiх речей та меблiв у гаражi на територiї приватного домоволодiння. Пiд час гасiння пожежi виявили тiло чоловiка 1950 р.н. Прич...
Екологія
13 квітня 2019 року в лісовому урочищі "Тараново-2" Вільховатського лісництва Гайворонського району Кіровоградської області було знайдено один труп дикого кабана. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби в області. Фахівці Держпродспоживслужби в Гайворонському районі здійснили виїзд на місце та провели епізоотичне розслідування. Відібраний біологічний матеріал направили до Черкаської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. За рез...
Кримінал
У Кропивницькому 16 квітня скоїли розбійний напад на чоловіка, який займається обміном валют. Про це під час брифінгу у понеділок, 22 квітня, повідомив начальник ГУ НП в області Роман Козьяков, передає CBN. "Була така ситуація. Наразі порушили кримінальне провадження за ознаками статті 187 ККУ – розбійний напад. Розслідування триває. Щодо конкретних фактів або щодо наслідків розслідування невдовзі я зможу прокоментувати. В інтересах слідства зараз робити ц...