• Головна
  • Стратегію економічного і соціального розвитку області на 2013-2020 роки буде переглянуто
13:01, 8 лютого 2015 р.

Стратегію економічного і соціального розвитку області на 2013-2020 роки буде переглянуто

В облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи щодо доповнень і змін до Стратегії економічного і соціального розвитку області на 2013-2020 роки.

На сьогодні виникло дуже багато факторів, які не були передбачені при затвердженні Стратегії економічного і соціального розвитку області на 2013-2020 роки. Зокрема, підписано Угоду про асоціацію з Євросоюзом, розпочалися військові дії на сході України. На державному рівні прийнято постанову уряду, якою затверджено Державну стратегію регіонально розвитку на період до 2020 року. У коаліційній угоді, підписаній у Верховній Раді, передбачено головні завдання, які потрібно вирішити у найближчий час. Спираючись на ці документи, а також на Закон про Державний бюджет України на 2015 рік, та врахувавши вищезазначені фактори, потрібно внести зміни й доповнення до Стратегії економічного і соціального розвитку області на 2013-2020 роки та розробити план її реалізації.

При обговоренні змін до Стратегії потрібно враховувати багато різних факторів, які впливатимуть на розвиток Кіровоградщини.
Зокрема, у сфері підприємництва треба закцентувати увагу на видобувній галузі – збільшенні потужностей Новокостянтинівської шахти. Пріоритетним є також розвиток буровугільної галузі в місті Олександрії. У зв’язку з погіршенням ділових контактів з російськими партнерами, уваги потребує і галузь сільськогосподарського машинобудування. Одним із основних завдань є дерегуляція підтримки малого і середнього підприємництва: треба передбачити значні спрощення у ведені малого бізнесу.
У аграрній сфері потрібно зробити акцент на розвитку підприємств молочної галузі й питанні організації збереження вирощеної сільгоспвиробниками продукції. Пріоритетним завданням є також розвиток інфраструктури сільських територій.
Житло-комунальне господарство області потребує подальшої модернізації. Це стосується як систем водопостачання, так і систем теплозабезпечення. Найважливішим завданням на сьогодні є економія та збереження енергоресурсів.
Також потрібно вирішувати проблему житлового будівництва в області, зокрема, добудови багатоквартирних будинків в обласному центрі, а також проблему використання наявного житлового фонду та забезпечення молоді житлом.
У сфері охорони здоров’я потрібно вирішувати комплекс завдань стосовно реформування системи – переходу на страхову медицину. Пріоритетним залишається і проведення ремонтів у лікарняних закладах та придбання нового медичного обладнання.
При перегляді завдань, що стосуються соціального захисту населення, потрібно врахувати забезпечення учасників бойових дій у зоні проведення АТО, а також переселенців зі східних областей.
Під час засідання робочої групи було наголошено на тому, що Стратегія економічного і соціального розвитку області має бути зрозумілою і обґрунтованою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кіровоград #стратегія #розвиток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...