• Головна
  • Питання цивільного захисту населення Кіровоградщини залишається актуальним
11:01, 17 лютого 2015 р.

Питання цивільного захисту населення Кіровоградщини залишається актуальним

Кабінетом Міністрів України встановлено режим підвищеної готовності та надзвичайної ситуації в державі. Про те, як в області проводиться робота з приведення територіальної підсистеми цивільного захисту в режим підвищеної готовності, йшлося під час щотижневої апаратної наради голови облдержадміністрації.

Сьогодні в області особлива увага приділяється підготовці захисних споруд для укриття населення, готовності системи оповіщення та навчанню населення діям при виникненні надзвичайних ситуацій.
За словами заступника директора департаменту інфраструктури та промисловості облдержадміністрації Володимира Слінченка, в області на обліку перебуває 899 захисних споруд, які у разі необхідності можуть розмістити близько 928 тисяч осіб. Зараз проводяться перевірки їх готовності до можливості укриття населення під час надзвичайних ситуацій. За останніми даними лише 149 таких об’єктів готові до експлуатації за призначенням, а це лише 16,6 % від загальної кількості. Готовність 541 захисної споруди оцінюється як обмежена, а 209 об’єктів цивільного захисту – не готові взагалі.
Варто зазначити, що найкращі результати готовності захисних споруд мають місто Кіровоград, Голованівський та Устинівський райони. Найгірше підготовлені об’єкти цивільного захисту населення в Новомиргородському, Новоархангельському та Олександрівському районах.
Найпростіші укриття – підвали багатоквартирних житлових будинків – також приводять у готовність. За останні два тижні багато з них очищено від сміття, тривають роботи з ремонту комунікаційного обладнання та дезінфекції. Також на таких об’єктах наносяться відповідні інформаційні покажчики для населення. У деяких районах темпи проведення цих робіт дуже повільні.
Є певні проблеми стосовно готовності обласної системи оповіщення, в якій задіяні електросирени, стійки централізованого виклику та радіоточки. Як повідомив Володимир Слінченко, на Кіровоградщині працює лише 19241 радіоточка, що викликає занепокоєння стосовно оповіщення сільського населення. За таких умов у разі необхідності головам сільських і селищних рад потрібно буде сповіщати населення методом посильних.
У підготовці організації евакуаційних заходів значну увагу потрібно приділити транспортному забезпеченню. Є угоди, які укладалися місцевими органами влади з перевізниками. У них зазначено, що при необхідності, у разі надзвичайної ситуації, вони повинні здійснювати перевезення населення. Проте сьогодні ці угоди потребують уточнення (терміни дії деяких завершились) або переукладання.
В області також проводились навчання населення стосовно дій при виникненні надзвичайних ситуацій з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів, а також з більшістю керівників міст, селищ і районів. Але, за словами заступника директора департаменту інфраструктури та промисловості облдержадміністрації, цього замало, потрібно ще проводити аналогічні навчання з керівниками територій, оскільки деякі з них не мають елементарного поняття, як діяти при надзвичайній ситуації.
Голова облдержадміністрації наголосив, що за роботу з цивільного захисту населення персональну відповідальність несуть керівники районів і міст.
Сергій Кузьменко дав доручення відповідальним за цей напрям розробити детальні плани-графіки підготовки захисних споруд області. Також він підкреслив, що пам’ятку для населення, як діяти в надзвичайних ситуаціях, потрібно доставити в кожну оселю. «Ми повинні захистити життя кожної людини, які виклики перед нами не виникали б», - підкреслив Сергій Кузьменко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цивільний захист населення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...