• Головна
  • ДАІ Кіровоградщини проводить профілактичні заходи на дорогах загальнодержавного значення
15:00, 19 лютого 2015 р.

ДАІ Кіровоградщини проводить профілактичні заходи на дорогах загальнодержавного значення

З метою профілактики дорожньо-транспортних пригод та задля впливу на свідомість потенційних порушників, Державтоінспекцією області проводяться загальнодержавні профілактичні заходи на території обслуговування, під умовною назвою “Швидкість, обгін”.

Невтішна статистика з дорожньо-транспортних пригод, на жаль, нікого не виховує і не переконує. Лише за 2014 рік через перевищення безпечної швидкості на Кіровоградщині сталося 145 (2013 рік – 132) дорожньо-транспортних пригоди, у яких 184 (2013 рік – 156) особи отримали тілесні ушкодження, та ще 57 (2013 рік – 41) – загинули. Під час нагляду за дорожнім рухом працівниками підрозділів ДАІ області виявлено та припинено 12620 порушень водіями швидкісних режимів. У зв’язку з цим працівники підрозділів Державтоінспекції області не залишились осторонь від проведення загальнодержавних профілактичних заходів на території краю, щоб дисциплінувати учасників дорожнього руху. Довести до свідомості кожного – перевищувати швидкість неприпустимо. Адже це наша з вами безпека під час участі у дорожньому русі.
18 лютого представники засобів масової інформації побували разом з інспекторами Державтоінспекції на стаціонарному посту Державтоінспекції в Олександрівському районі на перехресті автошляхів державного значення Київ – Знам’янка та Олександрівка – Кіровоград – Миколаїв, де встановлено один з автоматичних комплексів «Гарпун». Він призначений для дистанційного перегляду результатів вимірювання швидкості транспортних засобів лазерним вимірювачем швидкості «ТруКам».
Журналісти оглянули саму конструкцію автоматичного комплексу та побачили його в дії.
«Гарпун» являє собою спеціальний бокс, що має антивандальний захисний корпус і броньоване скло. Усередині цього боксу розміщено радари «ТруКам» та пристрої модемного бездротового зв’язку, які передають на пости ДАІ чи патрульні автомобілі спеціальні файли з інформацією про порушення конкретним транспортним засобом швидкісного режиму. Цей комплекс обладнаний датчиком несанкціонованого втручання в роботу, живиться від власних акумуляторів, заряду яких, залежно від температурного режиму, вистачає на 10 годин. Керувати «Гарпуном» можна дистанційно – навіть за кілька десятків кілометрів від місця його дислокації.
Поки інспектори Державтоінспекції розповідали про дію автоматичного комплексу, журналісти отримали можливість ознайомитися з дією «Гарпуна» наочно: прилад зафіксував порушення, сформував файл і передав його на ноутбук зі спеціальним програмним забезпеченням. Інспектори отримали фотознімок, де вказані погодні умови, номер і марку автомобіля-порушника та швидкість, яка значно перевищує дозволену. Наближаючись до посту ДАІ водій-порушник знижує швидкість, проте у інспекторів є беззаперечні докази для зупинки водія і складання протоколу про вчинене порушення.
Також працівники профілактичної служби УДАІ УМВС України в області та журналісти поцікавилися точкою зору безпосередніх учасників дорожнього руху – водіїв щодо доцільності проведення подібних заходів. Усі респонденти зазначили, що самі намагаються не порушувати правила дорожнього руху, адже це їх безпека. А такі профілактичні заходи ДАІ проводити потрібно, бо це дисциплінує водіїв.
Під час проведення профілактичних заходів журналісти стали свідками грубого порушення правил дорожнього руху деякими водіями, котрі навіть в населеному пункті розвивають велику швидкість: понад норму і 20, і 30 км/год. Не зважають навіть на те, що у селі чи місті дуже багато пішоходів, які можуть раптово з’явитися на проїжджій частині дороги.
Усім учасникам дорожнього руху варто пам’ятати, що мета Державтоінспекції – не штрафи, а вплив на свідомість потенційного порушника. Адже ціною нехтування Правилами дорожнього руху може стати чиєсь життя.

ДАІ Кіровоградщини проводить профілактичні заходи на дорогах загальнодержавного значення, фото-1
#ДАІ Кіровоград
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...