У Кіровограді відкрито виставку творів члена Національної спілки художників України

4 березня 2015 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку творів члена Національної спілки художників України, майстра народного мистецтва Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольги Коломієць «Люблю Україну».

Коломієць Ольга Володимирівна народилася у 1964 році в місті Кіровограді. Після здобуття середньої освіти у 1984 році закінчила обласні десятимісячні курси підготовки керівників художньої самодіяльності по класу художників – оформлювачів (м. Кіровоград). З 1991 року навчалася на художньому відділенні в Іванівському текстильному інституті ім. Фрунзе (нині - Текстильний інститут Іванівського державного політехнічного університету, Російська Федерація). Будучи студенткою, працювала в іконописних майстернях у Підмосков’ї. З 2003 по 2008 рік була членом Кіровоградського творчого об’єднання майстрів декоративно – прикладного мистецтва «Єлисаветградський узвіз».

Ольга Коломієць – лауреат обласної премії в галузі архітектури, геральдики, вексилології та декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка за 2013 рік в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво».

З 2003 року Ольга Володимирівна бере активну участь у культурно-масових заходах та акціях Кіровоградського обласного художнього музею: Міжнародній акції «Ніч музеїв», присвяченій Міжнародному дню музеїв (2008-2014 рр.), в акції «Мистецькі «перлинки» - для музейної новорічної ялинки» (2012 р. ), у Днях відкритих дверей з нагоди Дня художника (2003-2013 рр.) та ін.

Також майстриня є учасницею багатьох Всеукраїнських та обласних тематичних виставок, акцій: Всеукраїнської культурно-мистецької акції «Рушник національної єдності» ( у м. Кіровоград, 2007 р.), виставки в рамках акції «Жінка третього тисячоліття» (м. Київ, 2009 р.),Всеукраїнської художньої виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Світ Божий, як Великдень» (м. Одеса, 2009 р.), «Різдвяний салон» (м. Дніпропетровськ, 2010р.), виставки творів членів Кіровоградської обласної громадської організації «Єлисаветградський узвіз» до Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва (м. Кіровоград, 2010 р.), Всеукраїнської художньої виставки до дня художника (м. Київ, 2011 р.), виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Торжество благодаті, сумління, таланту» на обласному святі духовного співу «Молюсь за тебе, Україно» (2007, 2009, 2011, 2013 рр.), тематичної обласної виставки «Обереги жіночої краси» (2013 р.), виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Окрилені творчістю» (м. Кіровоград, 2014 р.) та ін.

Художниця активно співпрацює з кіровоградськими поетами та письменниками, створює ілюстрації до літературно-художніх видань віршів та оповідань для малечі: «Веселий дощик» (2007 р.), «Жили-були» (2008 р.), «Пригоди Писанки та її друзів» (2008 р.) Тетяни Якименко; «Весняночка» (2008 р.) Тетяни Панченко; «Солнца лучик золотой» (2011 р.) та «Про що співав Єнотик?» (2011 р.) Олени Надутенко; «Як хомячок друзів шукав» Лариси Ніцой.

На першій персональній виставці в стінах Кіровоградського обласного художнього музею представлено понад п’ятдесят робіт мисткині в різноманітних техніках - це і живопис, і вишивка бісером та витинанка.

Своєрідним центром експозиції є ікони, написані у 2011 році на полотні: «Нев’янучий цвіт», «Невипивана чаша», «Св. мучениця Світлана», а також вишита бісером ікона «Милування», в якій майстриня вправно використовує квітково-рослинний орнамент, що є характерним для церковного гаптування, виконані за авторською технікою панно «Дума»,«Соло», а також «Цесарка» (2012 р.), «Близнюк» (2013 р.).

Окремим блоком представлені живописні натюрморти із циклу «Подих»: «Горошок» (2011 р.), «Тюльпани» (2011 р.), «Волошки» (2012 р.), «Фіолетова і помаранчева» (2012 р.), «Барвінок» (2015 р.), «Соняхи» (2015 р.), «Пролісок» (2015 р.), «Пролісок» (2015 р.), «Бузок» ( 2015 р.) та колоритні сюжетні роботи «Парад» (2012 р.), «Молоді» (2013 р.), «Зілля» (2015 р.). Викликає зацікавлення своєрідна серія живописних робіт «Казка Шехерезади» (2005 р.). Милують око квіткові натюрморти «Відпочинок» (2005 р.), «Погляд на сонце» (2006 р.), «Дотик» (2006 р.), «Таємне бажання» (2009 р.), «Осяяні» (2009 р.), «Улюблені пісні» (2011 р.).

Ольга Володимирівна у 2013 році зацікавилася створенням робіт в одному з рідкісних видів традиційного народного мистецтва для Кіровоградщини – витинанки. Кольоровий папір, вирізаний ножицями, дає можливість фантазувати та створювати різноманітні композиції. Починала вона з невеличких за розмірами робіт: новорічні прикраси, сніжинки, птахи, квіти. Згодом перейшла до виготовлення великих паперових виробів.

2014 рік був плідним - витинанки «Герб області»,«Герб міста»,«Тарасова ніч», «Козаки», «Військо Запорізьке», «Берегиня», «Молода Україна», «Вільна Україна», «Прадерево світу», «Панна», «Боярин», «Лілея», «Павич», «Безмір, «Будимир – символ Сонця-живого вогню – білий», «Вартові – символ ночі – чорний», «Мистецтво», «Універсам» та «Універсум» (2013 р.).

Експозицію органічно доповнюють різноманітні документальні матеріали, що відображують життєвій та творчій шлях майстрині.

Також Ольга Володимирівна виявила бажання надати одну із своїх робіт на УІ Великодній Благодійний аукціон, який відбудеться 8 квітня 2015 року в стінах Кіровоградського обласного художнього музею.

Під час відкриття виставки Ольга Коломієць передала до фондового зібрання музею живописну роботу «Парад» (2012 р.) та роботу у техніці витинанка «Універсум» (2013).

Олена Степанок – завідуюча відділом науково-просвітницької роботи

Кіровоградського обласного художнього музею

выставка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
25 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Партнерский материал
В последнее время город Славянск на мировой арене звучал только в контексте военных действий на Донбассе. Пророссийские наемники захватили город в апреле 2014 года, с тех пор Славянск был у всех на слуху. О нем говорили по телевизору, писали в интернете и газетах, говорили в кабинетах высокопоставленных лиц. После того, как сепаратисты вместе с наемниками покинули город под натиском украинских военных, в городе наступил мир. Сегодня здесь по улицам беззабо...
Новости компаний
Александр Вилкул, Вадим Новинский, Дмитрий Шпенов и Нестор Шифрич покинули зал заседаний Верховной Рады во время выступления президента Петра Порошенко с ежегодным посланием. Оппозиционеры вышли из зала после слов президента, раскалывающих общество вопросами веры и языка. «Мы покинули зал заседаний во время выступления президента в знак протеста. Президент говорил красиво, но он говорил про какую-то другую страну, а не про нищую разворованную Украину, кото...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Происшествия
Днями близько 19-ї години по вулиці Марка Вовчка в напрямку вулиці Буровугільна рухався автомобіль ВАЗ, водій якого не обрав безпечної швидкості, втратив керування та здійснив наїзд на перешкоду, якою виявилось дерево біля дороги. Свідки події одразу викликали медиків та поліцейських. На місці події бригада швидкої надала водію першу медичну допомогу. Але від госпіталізації він відмовився. У свою чергу інспек тори опитали свідків події, яких виявилось чима...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул назвал представление ГПУ о снятии депутатской неприкосновенности очередной попыткой власти оказать давление и ограничить его политическую активность накануне выборов. На своей странице в Фейсбук оппозиционер написал: «Президентская кампания началась. Началась с зачистки оппозиционного поля. Власть снова пытается протащить фейковое «подання» против меня. В первый раз ГПУ даже не удосужилась предоставить юридическое...
Общество
Дорожні служби Кропивницького мають бути готовими самостійно виконувати ремонти дорожнього полотна і виконувати необхідну його розмітку. Відповідно, комунальники повинні бути забезпечені необхідною спеціальною технікою, а у Кропивницькому має функціонувати комунальний асфальтовий завод. Завдання активніше зайнятися його придбанням і монтажем поставив міський голова Андрій Райкович під час понеділкової апаратної наради. - Це повинен бути сучасний, високотех...
Новости компаний
Каждый день в мире совершаются тысячи карманных краж. Преимущественно, происходят они в метро, в маршрутных такси, на улицах города. Кражи совершаются не только из карманов прохожих. Сумки и рюкзаки являются очень легкодоступными объектами для воров. Как обезопасить свои вещи? Чтобы снизить риск воровства в общественных местах, приобретите современный антикражный рюкзак Bobby. Это очень стильный и элегантный рюкзак, который имеет особое строение. Многие лю...
Новости компаний
Наверняка вы помните, что 27 июля 2017 года, в силу вступил закон об ужесточении наказания за нетрезвое вождение. В соответствии с этим документом штраф за вождение в состоянии алкогольного или наркотического опьянения составляет 600 не облагаемых налогами минимумов доходов граждан, то есть 10 200 грн. за первичное нарушение и 20 400 грн. (1200 «минимумов») в случае повторного подобного правонарушения в течение года. Для водителей, дважды подвергшихся нака...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: