• Головна
  • У Кіровограді відбулося відкриття виставки майстрині Ірини Терещенко. ФОТО
13:59, 20 березня 2015 р.

У Кіровограді відбулося відкриття виставки майстрині Ірини Терещенко. ФОТО

19 березня 2015 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки майстрині Ірини Терещенко.

Ірина Терещенко народилась 7 березня 1964 року в м. Кіровограді, тож все свідоме життя майбутньої мисткині пов’язане з рідним містом. Навчалася в Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування (сьогодні Кіровоградський Національний технічний університет), а потім працювала на заводі «Гідросила».

Ірина Петрівна віртуозно оволоділа технікою в’язання та валяння. В своїх роботах майстриня подає технологію виготовлення в’язаних виробів. Її роботи різнопланові, це картини, іграшки, сумки, жіночий одяг.

Кожний сюжет - це зростання майстерності автора, його фахової досконалості, прагнення до самоутвердження. Художнє мислення щораз набуває філософічності. Творами «Все буде добре», «Сніг», «Магнолія», «Риба», «Маки» автор викликає у глядача не пасивне відчуття, а активну емоційну реакцію. Вражає тонке, гармонійне зіставлення кольорів, відчуття ритму у побудові візерунків. Творчість – одна з найхарактерніших і, в той же час, найзагадковіших рис людини. Особистість Ірини Терещенко є знаковим прикладом універсальної творчої позиції. Її роботи цікаві за принципами формотворення та орнаментування. Майстриня, яка у вічних пошуках прагне відчути музику творчості.

Експонує свої твори мисткиня не часто, її роботи можна побачити на престижних виставках не лише в Україні, але й за кордоном. На Міжнародному фестивалі художнього текстилю «Берегиня», який проходив у 2012 році у місті Харкові, Ірина Терещенко зайняла третє місце.

Свій творчий доробок пані Ірина неодноразово демонструвала в Кіровоградському обласному художньому музею, в Кіровоградському обласному центрі народної творчості разом зі своїми колегами – майстрами з кіровоградського клубу народних ремесел «Ниточка».

На відкритті виставки Ірина Терещенко передала до фондів Кіровоградського обласного художнього музею свою роботу «Сніг» (2015 рік).

Валентина Ноженко – головний зберігач

фондів обласного художнього музею

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виставка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...