• Головна
  • Вдалий старт кіровоградської «Зірки»
08:36, 22 березня 2015 р.

Вдалий старт кіровоградської «Зірки»

Ажіотаж до гри 18 туру, якою «Зірка» на домашньому полі проти комсомольського «Гірника-Спорт» розпочинала офіційні виступи у 2015 році, відчувався задовго до початку матчу.

І це зрозуміло: після кардинальних змін на тренерському містку, всередині команди, до «Зірки» були підвищені очікування та сподівання, що нарешті команда заграє так, як того хочуть бачити вболівальники. У зимове міжсезоння колектив Сергія Лавриненка суттєво оновився, до нього були запрошені досвідчені футболісти – Роман Локтіонов, Максим Ковальов, Владислав Лупашко, Олександр Кучеренко, перспективний вихованець кіровоградського футболу Роман Бочак. Для якісної підготовки до весняної частини чемпіонату було проведено три навчально-тренувальні збори.
Принциповості цьому протистоянню додавав ще один факт – нинішній наставник комсомольців Ігор Жабченко не так давно двічі очолював «Зірку» і вивів її до першої ліги. До старту у весняній частині чемпіонату «Гірник-Спорт» підійшов в якості одного з лідерів чемпіонату, посідаючи третє місце, і будь-що прагнув його зберегти за собою.
Керманич червоно-жовтих в основному складі з перших хвилин випустив одразу трьох новачків – Лупашка, Кучеренка та Ковальова. У складі наших суперників не вийшов на поле кращий бомбардир команди Ігор Кірієнко.
Футболісти «Зірки» вийшли на гру надвмотивованими. Вже на першій хвилині Чичиков створив гостроту, яка втім була швидко ліквідована воротарем Ситниковим. Гості теж почали доводити невипадковість своїх лідерських позицій у першій лізі. Вони деякий час контролювали м’яч, виконали декілька штрафних, один удар здалеку, які, втім, ніякої загрози воротам Поштаренка не несли. Відкрити рахунок футболісти «Зірки» могли на 10-ій хвилині. Григорій Баранець пройшов у штрафний майданчик лівим флангом, але перетримав м’ячі і момент було втрачено. А вже за декілька хвилин стався епізод, що суттєво вплинув на перебіг гри та підсумковий результат. Футболісти з Комсомольська лишилися в меншості після того, як за фол останньої надії у карному майданчику проти Лупашка, який виходив віч-на-віч із воротарем, арбітр матчу Володимир Міланич показав червону картку Максиму Костюченку. Пенальті чітко реалізував на 17-ій хвилині Ігор Загальський, пробивши в правий від голкіпера кут воріт.
Надалі кіровоградці стали домінувати на кожній ділянці поля, створивши до перерви ще три небезпечні моменти. В середині першого тайму Андрій Мостовий знаходився поруч з воротарським майданчиком, але забарився з передачею і момент було втрачено. Щедрий вривався до штрафного майданчику, але воротар гостей Ситников вчасно зняв м’яча з ноги Артема. На 40-ій хвилині Чичиков, отримавши флангову передачу від Щедрого, пробивав головою. Його удар парирував воротар комсомольців і хоч першим на добиванні був Григорій Баранець, але знову на заваді став Ситников, до речі, у минулому гравець «Зірки».
«Гірник-Спорт» запам’ятався до перерви небезпечним навісом на 27-ій хвилині, коли примусив продемонструвати свою майстерність Павла Поштаренка.
Друга половина зустрічі пройшла за ще більшого домінування господарів, які вміло використовували чисельну перевагу, і на 52-ій хвилині зуміли відзначитися вдруге. Кучеренко відпасував на Баранця, який прострілив на Чичикова. Наш нападник завершив атаку результативним ударом, примусивши вдруге виймати м’яч гостей з сітки власних воріт. Це вже шостий м'яч Олексія в чемпіонаті.
За дві хвилини Олексій міг оформити дубль, але, вийшовши віч-на-віч, не зміг переграти Ситникова. Не використав свою можливість і Загальський, пробивши неточно після флангового навісу.
Захопившись атаками на ворота дебютанта першої ліги, підопічні Сергія Лавриненка ледь не пропустили у власні. Лише дивом не влучив у ворота «Зірки» півзахисник суперників Євгеній Лозовий. За декілька хвилин з лінії штрафного небезпечно пробивав Денис Александров: м’яч після його удару пролетів впритул біля лівої стійки воріт Поштаренка. Це все, що спромоглися організувати наші знекровлені суперники до фінального свистка. Футболісти «Зірки» продовжували іти вперед, і мали ще декілька нагод забити, але в деяких епізодах їм бракувало влучності, в деяких надійно грав воротар «Гірника-Спорт». Так, на 72-ій хвилині після удару Мостового з гострого кута, м’яч влучив у сітку з зовнішнього боку воріт. Після масованої атаки на 83-ій хвилині пробивав Кучеренко, але неточно. Наприкінці матчу небезпеку створив Загальський, котрий чудово провів всю гру, і ледве не обікрав у воротарському майданчику голкіпера гостей.
Фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу «Зірки» з рахунком 2:0. Вона стала першою для кіровоградської команди у нинішньому році та дебютною для нового наставника Сергія Лавриненка.
На післяматчевій прес-конференції головний тренер комсомольців Ігор Жабченко підкреслив, що видалення гравця «Гірника-Спорт» на початку зустрічі зіпсувало гру, проте він визнав, що «Зірка» – достойна команда.
Виконуючий обов’язки головного тренера «Зірки» Сергій Лавриненко в першу чергу подякував глядачам, які протягом всього матчу до останньої хвилини підтримували команду. Перемогу, за його словами, футболісти «Зірки» заслужили, адже створили багато моментів і загалом зіграли на високому рівні. Зараз же головне – поступово підійматися з дна турнірної таблиці.
Наступну гру «Зірка» теж проведе на домашньому полі. 28 березня наші футболісти зіграють із «Нафтовиком-Укрнафтою» з Охтирки. Початок матчу о 15:00.

«Зірка» (Кіровоград) - «Гірник-Спорт» (Комсомольськ) – 2:0 (1:0).
21 березня 2015 року (cубота). Початок матчу о 15:00. Кіровоград. Стадіон «Зірка». 2104 глядачі. +10 С. Чемпіонат України, перша ліга. 18-й тур.
Арбітр: Міланич Володимир (Миколаїв).
Асистенти арбітра: Шост Олександр (Луганськ), Шланчак Володимир (Городище).
4-й арбітр: Калита Роман (Кіровоград).
Спостерігач арбітражу: Даневич Микола (Київ).
«Зірка»: 33. Поштаренко Павло, 2. Допілка Олег (к/к), 4. Мостовий Андрій, 8. Лупашко Владислав, 9. Щедрий Артем (50. Акименко Олександр, 71), 11. Бацула Андрій, 18. Кучеренко Олександр, 21. Загальський Ігор, 22. Баранець Григорій (5. Бочкур Роман, 77), 55. Ковальов Максим, 77. Чичиков Олексій. Запасні: 41. Льопка Роман, 13. Бочак Роман, 17. Кривошей Єгор, 20. Фатєєв Дмитро, 37. Кушнірьов Андрій. В. о. головного тренера: Лавриненко Сергій.
«Гірник-Спорт»: 1. Ситников Антон, 2. Нелін Андрій, 33. Костюченко Максим, 22. Чеботаєв Сергій, 4. Шульц Костянтин, 23. Герасимець Сергій, 17. Лозовий Євгеній (10. Моісеєнко Олексій, 59), 11. Вечурко Микола (3. Голядинець Олександр, 57), 7. Марусич Максим, 21. Александров Денис, 24. Степанчук Сергій (14. Клімаков Дмитро, 74). Запасні: 12. Кліщук Андрій, 19. Дячук Сергій, 59. Шарай Дмитро, 15. Кисіль Олександр. Головний тренер: Жабченко Ігор.
Голи: 1:0, Загальський Ігор (17, з пенальті), 2:0, Чичиков Олексій (52).
Попередження: Баранець Григорій (26), Кучеренко Олександр (28), Чеботаєв Сергій (35), Нелін Андрій (70), Кліманов Дмитро (80).