Кіровоградщина посідає 2-ге місце по відведенню земельних ділянок для учасників АТО

Про це заявив перший заступник начальника головного управління держземагенства в області Ігор Збаржевецький.

Однак, навіть попри такий позитивний показник, нарікання на роботу обласного держземагенства не припиняються, в тому числі скаржаться і учасники АТО. Відтак, увага обласної влади до реалізації поставленого керівництвом держави завдання щодо виділення земельних ділянок військовослужбовцям лише посилюється.
Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко наголошує: "Виділення землі – це найменше, що ми можемо зробити для наших захисників. Президент України вимагає всебічної підтримки військових. І це один із основних показників роботи виконавчої влади на місцях".
Саме тому голова облдержадміністрації за участі голови обласної ради провів нараду стосовно надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції. Мета якої була, проаналізувати реальний стан справ за цим напрямом, визначитись із перепонами, що стоять на заваді реалізації цього завдання.
Аби пояснити причини зволікань, чи відмов у виділенні земельних ділянок військовим, Ігор Збаржевецький неодноразово підкреслив, що обов’язковою умовою виділення ділянок має бути погодження від місцевих рад, які не завжди його дають. Як наразі налагоджено роботу головного управління держземагенства говорив він далі.
За словами Ігоря Збаржевецького, у липні минулого року було виділено 279 земельних масивів, 192 з яких у межах населених пунктів і загальною площею 280 га, а 80 – поза населеними пунктами, площею 1 тис. га. Ці землі мають отримати учасники АТО. Наразі обласне держземагенство видало 760 наказів про виділення землі, з-поміж яких затверджено понад 70 проектів землеустрою. Загальна площа виділеної землі – 1265 га, і це на 300 га більше від прогнозованих обсягів. В середньому кожен військовослужбовець отримав по 1,5 га землі.
Окремо пролунала інформація і про стан справ по Кіровограду, адже на обласний центр лягає посилене навантаження щодо виділення землі. До Кіровоградського міськвиконкому надійшло більше тисячі заяв від учасників АТО. Рішення про надання землі прийнято по 425 із них. Наразі під житлове будівництво роздано 42 га землі в районі вулиці Родимцева, селищ Арнаутово та Масляниківка. На черзі – масив площею до 38 га в районі садового кооперативу "Аграрник".
Нині проблема, з якою зіштовхнулися земельщики – це брак вільних площ. Адже кількість учасників АТО від Кіровоградщини, порівняно із літом минулого року, зросла, і виділені земельні масиви у липні 2014 року не закриють усієї потреби. Разом з цим постає питання про необхідність перегляду розміру ділянок, які виділяються на одну особу, у бік зменшення їх площі. Зрозуміло, що такий крок може викликати соціальне напруження.
Як цього уникнути також говорили під час наради.
До слова, Ігор Збаржевецький зазначив, що головне управління держземагенства працює над формуванням додаткових земельних масивів, які можуть бути відведені учасникам АТО. Переглядаються і договори оренди землі, термін дії яких закінчується поточного року.
Аби проблема, що виникла, була більш предметно опрацьована Сергій Кузьменко прийняв рішення створити обласну комісію, до складу якої увійдуть заступники голови облдержадміністрації та обласної ради, головного управління держземагенства, представники Кіровоградського військкомату, а також представники громадських організацій. Комісія проаналізує співвідношення кількості військових до наявних вільних земельних площ, опрацює і рівномірне навантаження на території по розподілу землі.
Для того, щоб процес виділення землі для військових проходив без перебоїв, голова ОДА вимагає від усіх відповідальних служб і структур за цей напрям налагодити ефективну взаємодію із центрами надання адміністративних послуг на місцях. Адже ЦНАПи з-поміж іншого надають 14 послуг, які пов'язані із держземагенством, а разом з тим і з виділенням землі для учасників АТО.
Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Кузьменко доручив активізувати роботу із центральними органами влади щодо призначення нового очільника обласного держземагенства – кандидатура уже є, документи на призначення також уже підготовлені.
23 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
17:00, 19 июля
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua