Відкрилась виставка до міжнародного Дня театру

27 березня 2015 р. у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія, філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, відкрилась виставка до міжнародного Дня театру. Співробітники філії присвятили її до 160-річчя від дня народження Г.Затиркевич-Карпинської і назвали «Велика актриса, людина великої душі».

У фотографіях, документах, спогадах представлено життя і творчість актриси яскравого унікального таланту, яка створила традицію виконання багатьох ролей українського класичного репертуару. За час своєї майже сорокарічної праці в театрі Г.Затиркевич-Карпинська зіграла близько 130 ролей, багато з них - образи задирикуватих, веселих, балакучих та енергійних жінок. Недарма, мабуть, її учитель в акторському мистецтві М.Кропивницький називав Ганну Петрівну «радісною актрисою» і жартома казав, що вона, як «барабан в оркестрі». Актриса створювала не маску, а живий образ, обумовлений психологічними і соціальними обставинами. Галерея образів актриси не має й тіні грубого шаржу, копіювання, а народилася з природного народного гумору, спостережливості, з бажання показати у закам’янілому людяне. Яскраве враження на глядачів справляла її баба Риндичка з водевілю «По ревізії» М.Кропивницького – роль, яку вона грала з першого року на сцені. Створені нею образи лихих свекрух, двох Ганн з «Безталанної» І.Карпенка-Карого і «Зайдиголови» М.Кропивницького мали складну психологію примхливої жіночої натури, в якій попри всю жорстокість, ще жевріє щось людяне. Неповторно грала вона нещасних матерів безталанних дочок – Лимериха з «Лимерівни» Панаса Мирного і Стеха з вистави «Глитай, або ж Павук» М.Кропивницького, і хитрих прислужниць – Текля з «Доки сонце зійде...» М.Кропивницького, Мелашка з «Наймички» І.Карпенка-Карого, Стеха з «Назара Стодолі» Т.Шевченка.

З великою вдячністю про цю щедру, уважну, одночасно доброзичливу і вимогливу людину великої душі згадують її театральні «діти» і вихованці.

На відкритті виставки з вітальним словом до присутніх звернувся Чорний Володимир Григорович – завідувач філією. Про міжнародний День театру, заходи і виставки до цієї дати минулих років розповіла Тобілевич Валентина Василівна – науковий співробітник заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія. Презентувала виставку «Велика актриса, людина великої душі», до 160-річчя від дня народження Г.Затиркевич –Карпинської, Кравченко Тетяна Степанівна – екскурсовод заповідника-музею.

Першими відвідувачами виставки стали мешканці с.Шевченкове та с.Миколаївка Кіровоградського району. Виставка експонуватиметься до 1 червня 2015 р. і чекає на нових поціновувачів.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua