• Головна
  • Кіровоградська область – один з лідерів в отриманні субсидій
10:08, 31 березня 2015 р.

Кіровоградська область – один з лідерів в отриманні субсидій

Про удосконалення порядку надання житлових субсидій йшлося під час прес-конференції директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександра Догарова.

За його словами, протягом 90-х – 2000-х років зміни до порядку надання житлових субсидій вносились щороку. Але найбільш революційними вони стали у жовтні 2014 року. Нинішні ж зміни – це логічне продовження реформування системи соціального захисту населення.

Посадовець відзначив, що найголовнішим у новому порядку є те, що відтепер скасовано майже всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій (наявність у власності 2-х житлових приміщень чи автомобілів, здача в найм житлового приміщення, наявність у складі домогосподарства непрацюючих осіб тощо). Єдиним майновим бар'єром на шляху до отримання субсидії стане покупка чи оплата послуг на суму понад 50 тисяч гривень, здійснена протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії. Це може бути купівля земельної ділянки, квартири чи будинку, автомобіля або оплата послуги з будівництва чи ремонту. У такому випадку сім'я не має права на призначення субсидії.

Олександр Догаров поінформував, що відповідно до нового порядку, запроваджено принцип призначення субсидії на підставі декларацій, поданих заявником. При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних установ та організацій. Відомості про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами надають організації-надавачі послуг на запит органів соціального захисту населення.

Скорочено до мінімуму і перелік документів, які надаються для призначення субсидії. Відтепер призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів – заяви та декларації про доходи і витрати. До того ж, форма заяви і декларації про доходи і видатки максимально спрощені – розміщуються на одному аркуші паперу з двох сторін. Такі спрощені бланки заяви та декларації для отримання субсидії будуть доставлені громадянам через організації, які надають житлово-комунальні послуги.

Змінено період, за який враховується дохід сім'ї. Якщо раніше застосовувався середньомісячний сукупний дохід за 6 попередніх місяців, то тепер за попередній календарний рік. За словами Олександра Догарова, чи не найголовнішим буде те, що сукупний дохід обчислюється виходячи з отриманих громадянами доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб.
Внесено зміни також щодо термінів надання субсидії. Запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не на 6 – як було раніше. У разі, коли оплата послуг з централізованого опалення проводиться лише в опалювальний період або для індивідуального опалення використовується природний газ, розмір субсидії розраховуватиметься окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.

Директор департаменту звернув особливу увагу на те, що встановлено автоматичний принцип надання субсидії на новий період, тобто заява і декларація подаються один разі, і якщо сім'я вже ввійшла в програму житлових субсидій, то в подальшому не потрібно подавати документи. Після закінчення строку отримання субсидії (12 місяців) управління соціального захисту населення здійснюють розрахунок субсидії на наступний період. Також сім'ям, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014-2015 років, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів.

У зв’язку зі спрощенням доступу до житлових субсидій, посилюється і відповідальність громадян за надану інформацію в декларації про доходи та видатки. Якщо громадянин свідомо приховав інформацію про доходи – будуть застосовуватися штрафні санкції: сума переплачених коштів субсидії буде стягуватись у подвійному розмірі. Також залишено право державних соціальних інспекторів здійснювати обстеження житлово-побутових умов проживання сім'ї щодо встановлення додаткових джерел для існування.

– Як бачимо, система субсидій максимально відкрита та проста, - підсумував Олександр Догаров. – Таке максимальне спрощення порядку надання житлових субсидій та значне підвищення тарифів збільшить кількість звернень за призначенням субсидій.

За його прогнозами, кількість сімей, які звернуться за призначення субсидії з набуттям чинності вищезгаданої постанови уряду, зросте у 3-4 рази. Олександр Догаров зазначив, що звичайно зростатимуть і бюджетні видатки на оплату субсидій.

- У 2015 році ми вже отримали майже вдвічі більше коштів ніж минулого року… Якщо ж виникне потреба у додаткових коштах вони будуть винайдені і передбачені під час уточнення Державного бюджету – це позиція Міністерства соціальної політики України і Уряду, - підсумував Олександр Догаров.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидії
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...