• Головна
  • Обласна влада та волонтери продовжують допомагати переселенцям
10:50, 6 квітня 2015 р.

Обласна влада та волонтери продовжують допомагати переселенцям

Заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук провела нараду з питань надання допомоги тимчасово-переміщеним особам, в якій взяли участь керівники профільних департаментів облдержадміністрації, територіальних органів влади, благодійних волонтерських організацій та фондів, а також переселенці із Луганської та Донецької областей.

На початку наради Віта Атаманчук зазначила, що зустріч у такому форматі проводиться з метою не лише прозвітувати про проведену роботу з надання допомоги зазначеній категорії осіб, а й почути проблеми переселенців та пропозиції стосовно подальшої співпраці з органами влади та благодійниками щодо їх вирішення.
На сьогодні до органів соціального захисту населення області звернулося 8728 тимчасово переміщених осіб, які проживають у 5618 сім'ях. 98% з них призначена та виплачується соціальна допомога. Відмовлено у призначені виплат тільки деяким особам, які мають житло поза окупованою територією або банківські депозити. Лише за три місяці цього року на соціальну допомогу переселенцям до області надійшло 17,2 мільйони гривень з держбюджету, тому всі виплати здійснюються своєчасно і в повному обсязі.
775 тимчасово переміщених особи зареєструвалися в державних центрах зайнятості з метою працевлаштування. Це майже вдвічі менше від загальної кількості зареєстрованих працездатних осіб. З них 141 людина працевлаштована за допомогою центрів зайнятості, 7 осіб зайнялися власним бізнесом, а 42 влаштувалися на роботу самостійно. В обласному центрі зайнятості є 2100 вакансій переважно робітничих професій – автослюсарі, зварювальники, кухарі, швачки. Проблема з працевлаштуванням полягає в тому, що заробітна плата за наявними вакансіями – мінімальна або середня по області (близько 2700 гривень). Такий рівень оплати праці в більшості випадків не задовольняє переселенців.
До органів Пенсійного фонду області з метою отримання пенсійних виплат звернулося 4316 осіб. Після отримання електронних справ з органів Пенсійного фонду, де вони були зареєстровані раніше, їм призначаються пенсії, які будуть виплачуватися на території Кіровоградщини. Таких справ до області надійшло вже близько 95 %. Проблемою є затримка із отриманням справ із селищ Дебальцеве та Чернухіне.
Державна міграційна служба, відповідно до нововведень законодавства, зобов’язана проставити усім переміщеним особам на довідках відмітки про місце тимчасової реєстрації, без яких у подальшому не будуть здійснюватися соціальні та пенсійні виплати. На сьогодні більше 200 осіб проставили такі відмітки, з'явившись самостійно до відділів міграційної служби. Штампи також будуть проставлятися і за адресою реєстрації.
Медичні огляди пройшли 2471 особа з числа переселенців, 1050 з яких пролікувалися амбулаторно. У закладах охорони здоров'я області працевлаштовано 18 лікарів із Донеччини та Луганщини, наявні ще 28 вакансій, на які переселенці-медики можуть претендувати. Учасники зустрічі з числа переселенців принагідно подякували працівникам лікарень та поліклінік області за розуміння, увагу та медичну допомогу, яку ті надають завжди вчасно.
Заступник голови облдержадміністрації черговий раз висловила вдячність волонтерам та благодійним організаціям за зусилля, які вони прикладають оперативно допомагаючи переселенцям у надскладних ситуаціях.
- Хочеться, щоб ви зрозуміли, скільки ми та волонтери докладаємо зусиль, щоб допомогти вам вижити у складних життєвих обставинах. Нам потрібно співпрацювати і знизити градус напруги. Ми готові вам допомагати і надалі, - наголосила Віта Атаманчук.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#волонтери
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...