• Головна
  • Співпраця в освітній галузі між Кіровоградщиною та ФРН поглиблюватиметься
15:03, 10 квітня 2015 р.

Співпраця в освітній галузі між Кіровоградщиною та ФРН поглиблюватиметься

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко зустрівся з освітянами та громадськими діячами Федеративної Республіки Німеччина. Делегацію з міста Раунен у складі пана Саші Фрітца, пана Кая Беніша та пані Анни-Лєни Колєр запросили до Кіровоградщини з ініціативи керівництва облдержадміністрації.

У рамках громадського проекту «Україна – Німеччина: виміри часу» німецька делегація перебуватиме на Кіровоградщині з 6 по 12 квітня. Окрім офіційних зустрічей, програма перебування також передбачає знайомство німецьких гостей з культурною та історичною спадщиною Кіровоградщини. Зокрема, делегація візьме участь у проведенні "круглого столу" з директорами закладів освіти на базі Кіровоградського інституту післядипломної педагогічної освіти імені В.Сухомлинського. Також відбудеться спілкування освітян та громадських діячів міста Раунен з обдарованою молоддю Кіровоградщини та вихованцями дитячого будинку «Наш дім», заплановано і відвідини німецького центру міста Кіровограда «Розвиток» та екскурсію до заповідника-музею "Хутір Надія".

Співробітництво області в освітній галузі з ФРН започатковано навчально-виховним комплексом «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа». З ініціативи педагогів колегіуму постійно відбуваються міжнародні партнерські обміни, зокрема, між їхнім навчально-виховним комплексом та Магістер Лаукард інтегрованою загальною школою Херштайн Раунен (Німеччина). Вчителі німецької мови Олександрійського колегіуму – активні учасники наукових конференцій, семінарів з підвищення кваліфікації, зустрічей з європейською молоддю. Олександрійські учні відвідують німецькі школи, де удосконалюють мовну практику, а також мають змогу проживати в німецьких сім’ях. У свою чергу, школярі з ФРН знайомляться з Україною та Олександрійським колегіумом. Завдяки міжнародній співпраці, випускники з Олександрії успішно навчаються не тільки в університетах України, але й Німеччини, Польщі, США та інших країн. Цей міжнародний досвід дає змогу українській молоді в подальшому застосувати здобуті за кордоном знання у своїй державі.

Під час зустрічі, Сергій Коваленко наголосив на необхідності використання досвіду та здобутків Олексадрійського колегіуму та поширення програми обміну на інші навчальні заклади області. За його словами, ідею біржі шкільного партнерства підтримують багато навчальних закладів області, навіть маленькі сільські школи виявляють бажання співпрацювати. Німецькі школярі також цікавляться життям України.

Гості з Німеччини презентували свої проекти стосовно співпраці та обміну досвідом. Зокрема, заплановано залучати до міжнародної програми учнів із малозабезпечених сімей. До того ж, до України приїжджатимуть не лише німецькі учні, а також і вчителі, які допомагатимуть нашим школярам у вивченні іноземних мов. Розширюються і рамки програми обміну: наступного року до неї буде задіяно також Францію.

Заступник голови облдержадміністрації подякував німецьким гостям за презентацію проектів, за увагу до дітей найбільш незахищених верст населення, за виявлене бажання попрацювати в одній із шкіл Кіровоградщини, а також за те, що свої Великодні канікули вони вирішили провести в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Співпраця в освітній галузі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...