• Головна
  • У Кіровограді відбулась зустріч з вимушеними переселенцями
15:22, 11 квітня 2015 р.

У Кіровограді відбулась зустріч з вимушеними переселенцями

Під час відкритого діалогу в облдержадміністрації жителі східних областей мали змогу повідомити представникам влади про питання, які потребують термінового вирішення

Вирішення проблем людей, які вимушені були переселитися на Кіровоградщину з території проведення АТО, залишається одним з найважливіших завдань обласної влади. Зв'язок за номерами «гарячих» телефоннних ліній приносить позитивні результати, але важливим є безпосереднє спілкування людей з керівництвом області. Для цього 3 квітня в обласній державній адміністрації відбулася зустріч переселенців, волонтерів та керівників обласних відомств.

Відкриваючи засідання, заступник голови ОДА-голова обласного штабу з питань переселенців Віта Атаманчук, зазначила, що минув майже рік, з того часу, як до нашої області почали приїжджати переселенці. – Ряд проблемних питань неможливо було б вирішити без громадських активістів. Саме тому ми зробили цю зустріч у такому форматі. Це буде і звіт, і діалог, адже важливо почути від вас проблеми та потреби, які важко реалізувати без державної допомоги, - підкреслила Віта Атаманчук, звертаючись до наших співгромадян зі сходу.

За останній тиждень на територію області прибуло 79 громадян з території проведення АТО. Всього ж на Кіровоградщині проживає понад 9 тисяч чоловік, які залишили свої домівки у Донецькій та Луганській областях. Про це повідомив начальник відділу організації заходів цивільного захисту Управління ДСНС в області підполковник служби цивільного захисту Пилип Черевань. Майже 300 дітей влаштовано до дитсадків, понад тисячу – до шкіл, більше 30 юнаків та дівчат стали студентами місцевих ВНЗ. Психологи Управління ДСНС надали екстрену психологічну допомогу 2083 родинам переселенців. 9340 осіб отримали гуманітарну допомогу від волонтерів. Допомагають громадські організації і з медикаментами та продуктами харчування.

Згідно з форматом зустрічі – присутні слухали доповідь представників державних установ та ставили конкретні питання. Тож, прозвучала інформація щодо соціального та пенсійного забезпечення переселенців, медичної допомоги та інших питань. Зокрема директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександр Догаров повідомив, що нещодавно постановою Кабінету Міністрів збільшено розмір соціальної допомоги для інвалідів з числа переселенців та для цієї категорії громадян вона становить 949 гривень. За березень виплачена соціальна допомога для всіх, хто її потребує. Тож робота у цьому напрямку налагоджена.

Щодо пошуку роботи працездатними громадянами, то наразі до центру зайнятості звернулося 775 чоловік, 141 з яких – працевлаштовано. Про це повідомив Директор Кіровоградського обласного центру зайнятості Юрій Слоневський. В області існує 2100 вакансій, на які можуть працевлаштувати переселенців. Головне, щоб люди виявляли бажання.

Присутні у залі люди, які приїхали з Луганська, околиць Дебальцевого, цікавилися переважно соціальними питаннями – як отримати пенсію, соціальну допомогу. Віта Атаманчук дослухалася до кожного звернення та представникам органів влади доручила надати людям відповідну допомогу. Окремі питання було вирішено вже під час зустрічі.

Прес-служба У ДСНС в області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#переселенці у кіровограді
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...