• Головна
  • Кіровоградська «Зірка» перемогла «Буковину»
09:59, 14 квітня 2015 р.

Кіровоградська «Зірка» перемогла «Буковину»

Гра з «Буковиною» у 21 турі чемпіонату України в порівнянні з попередніми трьома суперниками з провідної шістки, в яких «Зірка» показала максимальний результат, на перший погляд, не мала бути проблемною.

Наші гості через незадовільне фінансування вкрай невдало виступають у нинішньому чемпіонаті. Після 20 ігор у чернівчан - три перемоги, одна нічия. Як наслідок команда з 10-ма очками впевнено посідає останнє місце у турнірній таблиці. Проте не варто забувати, що буковинці у 13 турі зупинили не кого-небудь, а непереможного на той час лідера «Олександрію», відібравши два очки. Тож кіровоградцям, які розраховували продовжити свою переможну ходу, від «Буковини» можна було чекати сюрпризу.
З самого початку матчу господарі почали активно пресингувати та шукати підходи до воріт чернівчан. Наполегливість команди Сергія Лавриненка втілилася у гол вже на 12-ій хвилині після довгої передачі з лівого флангу Андрія Бацули на Олексія Чичикова. Кращий бомбардир «Зірки» нинішнього сезону прийняв м’яч і потужно пробив у дальній від воротаря кут, забивши 9-й гол у нинішньому чемпіонаті. Наші футболісти продовжували володіти ініціативою, прагнучи розвинути свій успіх. І варто зазначити, що в цілому їм це вдавалося. Спочатку момент не реалізував на 19-ій хвилині Роман Локтіонов, не використавши ювелірну передачу Андрія Мостового у штрафній зоні буковинців. Як виявилося, це була пристрілка. Другий гол гравці «Зірки» забили на 22-ій хвилині. Спрацювала зв’язка Загальский-Мостовий-Баранець. Ігор у центрі поля технічно п’ятою відпасував на Андрія, від якого м’яч попрямував до Григорія. Останній проявив індивідуальну майстерність, пройшов у штрафну обіграв захисника і технічно пробив у правий кут воріт - 2:0. Очевидно, Григорій вирішив не відставати від брата, підтримавши гольовий успіх Бориса, який забив у попередній грі з «Динамо-2».
Гості у першому таймі запам’яталися лише активністю наприкінці тайму. Нападник «Буковини» увірвався у карну зону «Зірки», примусивши Павла Поштаренка проявити майстерність і нейтралізувати загрозу власним воротам. То був єдиний по-справжньому небезпечний момент на половині поля кіровоградців у першій половині матчу.
Коли вже пішли додані арбітром хвилини, команда Сергія Лавриненка втретє святкувала взяття воріт «Буковини». Футболісти «Зірки» розпочали контратаку після втрати м’яча гостями у центрі поля. Локтіонов лівим флангом увірвався у штрафну, захисник, блокуючи удар Романа впав і кулястий влучив йому в руку. Микола Кривоносов без вагань вказав на 11-метрову позначку. Перевагу «Зірки» потроїв Ігор Загальський, пробивши технічно по центру.
Після перерви господарі не збавили обертів. Небезпечно пробивав Андрій Мостовий, Олексій Чичиков, але їхнім ударам бракувало влучності. Класний момент мав Григорій Баранець, після удару якого м’яч прошов у лічених сантиметрах від стійки воріт «Буковини».
На 66-ій хвилині арбітр матчу вдруге вказав на точку після порушення у карній зоні, але Роман Локтіонов не зумів переграти Богдана Когута, невигадливо пробивши прямо у воротаря гостей. Не встигли на трибунах вщухнути емоції від нереалізованого 11-метрового, як червоно-жовті знову святкували взяття воріт чернівчан. На 69-ій хвилині Чичиков, пройшовши правим флангом, зробив навіс у штрафну, де Артем Щедрий, який незадовго до цього вийшов на заміну, ефектним ударом головою у польоті довів рахунок до розгромного – 4:0.
Господарі продовжували контролювати м’яч і, здавалося, пригнічені суперники так і залишать поле з «бубликом», але тут неочікувано подарунок буковинцям зробив Дмитро Фатєєв. Наш захисник помилився на лівому фланзі та дозволив Сергію Ателькіну пройти до воріт, де Борис Баранець забороненим прийомом зупинив півзахисника гостей. Призначений пенальті реалізував сам постраждалий. Поштаренко вгадав напрямок польоту м’яча, але врятувати не зумів 4:1.
Кіровоградці створили ще декілька небезпечних моментів, які, втім, рахунок на табло не змінили. Гості відповіли атакою, що закінчилася пробиттям з гострого кута, примусивши включитися Поштаренка. Насамкінець гравці «Зірки» ще двічі були близькими до взяття воріт «Буковини». Спочатку Олександр Акименко не скористався помилкою Когута який невдало виніс м’яч від воріт, а вже у компенсований арбітром час Чичиков виходив на побачення з голкіпером чернівецької команди та першим до кулястого дістався Когут. Заключний удар здалеку Загальського став легкою здобиччю воротаря гостей, але порадував численних уболівальників свою ефектністю.
На післяматчевій прес-конференції головний тренер «Буковини» Юрій Гій визнав, що футболісти «Зірки» повністю переграли його підопічних, а рахунок цілком відображає перебіг гри. За його словами, футболісти з Чернівців припустилася дуже багато помилок як для команди першої ліги, але зараз «Буковина» у процесі становлення після провалу у першому колі. У її складі вийшло одразу шість новачків, яким ще треба зігратися, набити шишки.
Наставник «Зірки» Сергій Лавриненко залишився задоволеним такою підтримкою глядачів, яких на гру зібралося майже 2,5 тисячі, наголосивши, що в таких умовах приємно грати. Щодо самої гри, то перший тайм пройшов дуже вдало. Після перерви, щоб зберегти сили перед виїзною грою у Тернополі, його футболісти дещо збавили оберти, було проведено чотири заміни, які вплинули на малюнок гри. Команда набирає очки і цим керманич «Зірки» задоволений найбільше.

«Зірка» (Кіровоград) – «Буковина» (Чернівці) - 4:1 (3:0).
13 квітня 2015 року (понеділок). Початок матчу о 15:00. Кіровоград. Стадіон «Зірка». 2416 глядачів. +20 С. Чемпіонат України, перша ліга. 21-й тур.
Арбітр: Кривоносов Микола (Київ).
Асистенти арбітра: Єрмоленко Руслан (Чернігів), Топіха Володимир (Київ).
4-й арбітр: Копієвський Віктор (Кіровоград).
Спостерігач арбітражу: Латоша Олександр (Мелітополь).

«Зірка»: 33. Поштаренко Павло, 2. Допілка Олег (к/к) (20. Фатєєв Дмитро, 73), 4. Мостовий Андрій (9. Щедрий Артем, 59), 8. Лупашко Владислав (16. Баранець Борис, 55), 11. Бацула Андрій, 18. Кучеренко Олександр, 21. Загальський Ігор, 22. Баранець Григорій, 55. Ковальов Максим, 77. Чичиков Олексій, 99. Локтіонов Роман (50. Акименко Олександр, 67).
Запасні: 41. Льопка Роман, 5. Бочкур Роман, 17. Кривошей Єгор,. В. о. головного тренера: Лавриненко Сергій.
«Буковина»: 47. Когут Богдан, 2. Сухоцький Ярослав (9. Королянчук Андрій, 73), 3. Тєрєхов Артем, 20. Орловський Борис, 25. Сивка Тарас, 35. Самойленко Вячеслав, 39. Жовтюк Микола (к/к) (44. Білоус Любомир, 39), 49. Ателькін Сергій, 77. Палагнюк Василь, 78. Ушаков Євгеній (91. Лакуста Олександр, 57, 14. Добровольський Олег, 68), 88. Булезюк Олександр. Запасні: 92. Яшков Антон, 24. Власюк Андрій, 28. Ситников Денис. Головний тренер: Гій Юрій.
Голи: 1:0, Чичиков Олексій (12); 2:0, Баранець Григорій (22); 3:0 Загальський Ігор (45+2 з пенальті); 4:0, Щедрий Артем (69); 4:1, Ателькін Сергій (79).
Попередження: Ателькін Сергій (11), Мостовий Андрій (40), Орловський Борис (45+2), Чичиков Олексій (71), Добровольський Олег (72).
Нереалізоване пенальті: Локтіонов Роман (66).