У Кіровограді відкрито виставку живописних творів Дмитра Тарасенка та Павла Олексієнка «OUTER_SPACE» (Космічний простір).

14 квітня 2015 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрито виставку живописних творів Дмитра Тарасенка та Павла Олексієнка «OUTER_SPACE» (Космічний простір).

Вже вкотре в стінах Кіровоградського обласного художнього музею відкриваються виставки молодих майстрів пензля.

Протягом багатьох років відвідувачі мистецької перлини краю неодноразово отримували чудову нагоду переглядати персональні та тематичні виставки студентів і випускників різних навчальних закладів мистецького профілю Кіровограда, Харкова, Львова, Києва та інших регіонів нашої держави.

І ось – нова зустріч!

Тарасенко Дмитро Вікторович народився 8 квітня 1988 року в місті Кіровограді. Закінчив «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів № 21 - суспільно-гуманітарний ліцей - дошкільний навчальний заклад Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» та паралельно Кіровоградську міську дитячу художню школу імені Олександра Осмьоркіна з відзнакою.

У 2004 році розпочав навчання в Одеському художньо – театральному училищі ім. М.Б.Грекова (викладач Дудченко Микола Іванович).

У 2009 році вступив на живописне відділення Національної Академії образотворчого мистецтва та архітектури (з 2012 року майстерня станкового живопису - професора Гуйди Михайла Євгеновича). На сьогодні він є студентом п’ятого курсу.

Дмитро з 2006 року приймає активну участь у художніх виставках. Неодноразово презентував свої роботи в Кіровограді, Києві, Одесі, Луцьку та інших містах як в Україні так і далеко за її межами.

Олексієнко Павло Олегович народився 9 липня 1979 року у місті Кіровограді. Вже з дитячих років в нього виявився потяг до малювання і в 1989 році він вступає до Кіровоградської міської дитячої художньої школи імені Олександра Осмьоркіна, яку закінчив у 1994 році.

В 1996-1998 роках навчався в Кіровоградському інституті регіонального управління та економіки на факультеті промислового дизайну. З 1998 по 2006 роки Павло тимчасово припиняє займатися творчістю, шукає себе в житті в іншій іпостасі, але все ж потяг до прекрасного переміг в його душі, і вже в 2006 році він вступає до Одеського художньо - театрального училища імені М.Б.Грекова, навчається за спеціальністю художник-оформлювач театральних заходів (викладач малювання та живопису А.Г.Барков). У 2011 році стає дипломованим спеціалістом.

Вже під час навчання Павло Олексієнко починає працювати за спеціальністю. У 2008 році приймає активну участь в оформленні вистави «Одесский дворик», за що був нагороджений грамотою благодійного фонду допомоги дітям-інвалідам. В 2012 році Павло Олексієнко брав участь в арт - проекті «Ніч в театрі», який був проведений в Одеському театрі юного глядача імені М.Островського. В 2013 році приймає участь у Міжнародному фестивалі шаржів, який проходив в Одесі та був присвячений відзначенню Дня гумору. Також у цьому році приймає участь у проекті «МНП» - музей неіснуючих предметів, в рамках проведення Одеського бієнале.

Необхідно зазначити, що в 2014 році молоді митці, наші сьогоднішні експоненти, вже мали нагоду презентувати своє мистецтво в Кіровоградському обласному художньому музеї окремими персональними експозиціями. І саме у 2014 році почали підготовку до спільного виставкового проекту.

Не випадково Дмитро Тарасенко та Павло Олексієнко обрали для своєї виставки трохи незвичну назву - «OUTER_SPACE» (Космічний простір), адже її відкриття проходить в дні, коли громадськість відзначає Всесвітній день авіації і космонавтики. Актуалізація ідей сьогоденного суспільства та питань планетарного масштабу є головною ідеєю цікавого й незвичного творчого тандему. Художники не просто відображають реальність такою, як вона є, а роблять так, що вона зупиняє буденний рух звичайних глядачів, з’являється час, місце і простір для діалогу картини із глядачем.

Шанувальники образотворчого мистецтва, побачивши дане поєднання ідей авторів можуть відзначити, що тема космосу в художніх роботах має широкий діапазон фантазії, а способи поєднати космічну тему з реальністю взагалі не мають меж.

Відвідувачі виставки мають нагоду ознайомитись з картинами (а їх понад 30), що підкреслюють творчу індивідуальність їх авторів та, сподіваємось, стануть приємним відкриттям для шанувальників саме такого виду мистецтва.

Роботи Павла Олексієнка представлені на виставці: «Яблуко для Єви» (2014), «Затокаmix» (2014), «Затока» (2014), «Затока ІІ» (2014). «Затока ІІІ» (2014), «Поганий сон зубної феї» (2014), «Одеський маяк» (2014), «Новоукраїнка» (2014), «Десь у просторі» (2014), «Космогетьман» (2015), «Звичайна справа» (2015), «Роздуми» (2014), «Місячний кіт» (2015), «Автостопом» (2015), «Наші вітання» (2015), «На прогулянці» (2015), «Думки синіх жінок про зелених чоловіків» (2015), «Автопортрет» (2014).

Дмитро Тарасенко в експозиції демонструє картини - «Марс-наш» (2015), «Древо-віків» (2015), «Байконур» (2014), «Місяць в затемненні» (2014), «Майстерня 254» (2014), «Взимку. Взимку» (2014), «Взимку буває гарно» (2014), «Темний на темному» (2015) «Пауза на рекламу» (2014), «Молекули всесвіту» (2013), «Яблука на снігу» (2014), «Натюрморт» (2014), «Остоpus» (2015).

Під час відкриття виставки до фондів Кіровоградського обласного художнього музею Дмитро Тарасенко передав свою картину «Взимку буває гарно» (2014), а Павло Олексієнко роботу«Космогетьман» (2015).

Микола Правда, науковий співробітник

відділу науково-просвітницької роботи

Кіровоградського обласного художнього музею

OUTER_SPACE
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
85 переглядів в лютому
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
В Олександрiї протягом доби лiквiдували 2 пожежi у житловому секторi, пiд час яких загинуло двоє осiб. Про це повiдомляє прес-служба УДСНС в областi. 15 лютого, о 22:53, до Служби порятунку "101" надiйшло повiдомлення про пожежу на територiї приватного домоволодiння по вул. Фермерськiй с. Протопопiвка Олександрiйського району. На момент прибуття пожежно-рятувального пiдроздiлу на мiсце подiї горiло 32 м2 покрiвлi лiтньої кухнi. Пiд час гасiння пожежi рятув...
Кримінал
Спiвробiтники обласного Управлiння СБУ пiд процесуальним керiвництвом вiйськової прокуратури викрили на системних хабарах головного спецiалiста Олександрiйського мiськвiддiлу Державної мiграцiйної служби України в Кiровоградськiй областi. Про це повiдомляє прес-група УСБУ в Кiровоградськiй областi. Оперативники спецслужби встановили, що працiвниця УДМС вимагала вiд мiсцевих мешканцiв грошовi кошти за виготовлення у найкоротший термiн паспортiв громадянина...
Суспільство
Студенти Олександрiйського коледжу Бiлоцеркiвського Нацiонального аграрного унiверситету влаштували жартiвливе весiлля на День закоханих. Про це повiдомляють "Олександрiйськi новини". "Одруженi" давали жартiвливi обiцянки. Проте на думку дiвчат i хлопцiв, цi "заручини" дали можливiсть їм особисто вiдчути, що таке серйознi вiдносини. На згадку про захiд, "одруженi" навiть отримали "свiдоцтва". Пояснили, чому вони вирiшили органiзувати таке жартiвливе весiлл...
Кримінал
Три мобiльних телефони не потрапили до рук засуджених ДУ "Кропивницька виправна колонiя (№ 6)". Про це повiдомляє прес-служба установи. 13 лютого, близько 19 години 45 хвилин до чергової частини державної установи "Кропивницька виправна колонiя (№6)" вiд чатового поста №1 надiйшла доповiдь про те, що в районi 8-ї дiлянки охороняємого периметру було помiчено перекид невiдомого предмету, пiсля чого на мiсце подiї було направлено чергову змiну вiддiлу нагляду...
Суспільство
Сьогоднi, 15 лютого, Україна вшановує учасникiв бойових дiй на територiї iнших держав, мужнiх воїнiв, яким довелось нести нелегку вiйськову службу пiд час локальних вiйн, що вирували у рiзних країнах свiту. Про це повiдомляє прес-служба мiськради. 15 лютого 1989 року - знакова дата, яка стала об’єднуючим символом мужностi й честi для всiх воїнiв-iнтернацiоналiстiв. 30 рокiв тому остання колона радянських вiйськ залишила опалений жахливою десятирiчною вiйно...
Суспільство
В Олександрiвськiй ЗОШ №1 запрацювала ресурсна кiмната. Про це повiдомляє прес-служба ОДА. На облаштування ресурсної кiмнати з рiзних джерел фiнансування було профiнансовано 891 тис. грн. З них: на ремонт та облаштування 513 тис. грн з мiсцевого бюджету. З робочим вiзитом у закладi побували голова Олександрiвської РДА Ольга Борота та голова районної ради Григорiй Гончаренко. Вони ознайомилися iз органiзацiєю роботи з особливими дiтьми, завiтали на корекцi...
Кримінал
Спiвробiтники Служби безпеки України викрили на хабарi заступника начальника вiддiлу кадрiв однiєї iз вiйськових частин Нацiональної гвардiї, що дислокується на територiї Кiровоградської областi. Про це повiдомляє прес-група УСБУ в Кiровоградськiй областi. Оперативники спецслужби встановили, що майор вимагав вiд мiсцевого жителя тисячу доларiв США. За вказану суму зловмисник обiцяв вирiшити питання щодо укладання контракту з чоловiком на проходження вiйськ...
Суспільство
Найбiльшi оператори мобiльного зв'язку – "Київстар", Vodafone, Lifecell скасовують деякi тарифнi плани для абонентiв. Про це повiдомляє РБК-Україна з посиланням на повiдомлення компанiй. Зокрема, "Київстар" повiдомив, що з 21 лютого по 15 квiтня припиняють свою дiю деякi тарифи. Мова йде про такi лiнiйки як Безлiм Розмови, Безлiм Соцмережi, Безлiм Вiдео, Максимальний Безлiм та iн. Якщо абонент не змiнить свiй тариф самостiйно, то автоматична змiна вiдбудет...
Суспільство
За останнiй тиждень зареєстрували 13 лабораторно пiдтверджених випадкiв кору на Кiровоградщинi, iз них 7 випадкiв серед дiтей. Про це повiдомляє прес-служба обласного лабораторного центру. На кiр захворiли 7 жителiв з м. Кропивницький, 5 жителiв Кропивницького району та 1 житель Новомиргородського району. Хворi отримують лiкування в iнфекцiйних вiддiленнях закладiв охорони здоров’я за мiсцем проживання. Проводяться епiдрозслiдування та протиепiдемiчнi захо...