• Головна
  • На Кіровоградщині збільшився показник викриття збувачів наркотиків
13:15, 2 травня 2015 р.

На Кіровоградщині збільшився показник викриття збувачів наркотиків

Заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук провела засідання координаційної ради з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної із незаконним обігом наркотичних засобів та прекурсорів.

На початку засідання директор обласного центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Сергій Пастернак проінформував про результати роботи координаційної
ради за минулий рік.

Як налагоджена робота по боротьбі зі злочинністю, пов’язаною із незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів органами внутрішніх справ області протягом І-го кварталу поточного року інформував начальник відділу боротьби із незаконним обігом наркотиків УМВС в області Руслан Нагорний.

Він відзначив в цілому позитивну динаміку знешкодження каналів надходження наркотиків в область. На 87%, за його словами, збільшився показник викриття збувачів наркотиків порівняно із минулим роком. А от кількість притягнутих до відповідальності наркозалежних зменшилась. У цьому напрямку роботи правоохоронні органи дотримуються принципу не кількісних показників, а якісних: краще попередити залежність, ніж потім за неї карати.

Як повідомив Руслан Нагорний, від початку року викрито 12 розповсюджувачів наркотиків; 5 осіб, причетних до діяльності нарколабораторій; 5 утримувачів наркопритонів і 5 осіб, які займались збутом сильнодіючих лікарських засобів.

Аптеки і лікарські засоби, які вони реалізують за спеціальними ліцензіями, це взагалі окрема тема в контексті проблем протидії наркоманії. Як розповів далі Руслан Нагорний, правоохоронці ретельно слідкують за тими суб’єктами господарювання, що мають відповідні ліцензії, але навіть при виявленні порушень, через певні нюанси у законодавстві, не завжди можуть притягти винних до відповідальності. Так, від початку року проти 2-ох працівників аптек в Ульяновському та Онуфріївському районах порушено кримінальні провадження.

Викрито в області і злочинне угрупування, що займалось розповсюдженням трамадолу, серед членів якого – власник аптеки. Арештовано майно цього угрупування на 4 млн. грн., це із близько 7 млн. грн. накладених арештів від початку року. І вилучено також майна на 1 млн. грн.

Своєрідна дискусія розгорілась у членів засідання довкола інформації, опублікованої одним із обласних видань, нібито у Кіровограді можна знайти не менше тисячі точок збуту наркотиків. Якщо враховувати кожного наркомана, який придбавши собі дозу ділить її навпіл, аби вторгувати грошей на наступну – то дійсно таких точок може бути дуже багато – пояснив Руслан Нагорний. При цьому він підкреслив, що очолюваний ним відділ зорієнтований на викриття крупних збувачів і розповсюджувачів, аби поламати систему в цілому.

Своїми даними з цього приводу оперують представники громадських організацій та реабілітаційних центрів для наркозалежних. Вони стверджують, що таких точок в обласному центрі значно менше тисячі. Аргументом є той факт, що все більшим попитом користується наркозамісна терапія, оскільки закриваються точки збуту наркотиків –стверджує регіональний представник замісної підтримуючої терапії МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ в Україні" Вікторія Лінцова.

Аби подібних спекуляцій із цифрами у ЗМІ не виникало надалі і правоохоронцям, і громадським організаціям необхідно більш тісно працювати із мас-медіа – йшлося під час засідання координаційної ради.
Обговорили учасники засідання і надавану в області замісну підтримуючу терапію (ЗПТ) наркозалежним. За інформацією головного лікаря обласного наркологічного диспансеру Миколи Бенета, станом на 1 квітня поточного року таку терапію отримують 268 споживачів ін’єкційних наркотиків. 152 із них - в обласному наркодиспансері, інші в лікувальних закладах Олександрії, Знам'янки та Світловодська. Наразі ЗПТ фінансується міжнародними фондами, але термін цього фінансування обмежений, тому вже зараз треба шукати майже 300 тис. грн., адже саме стільки витрачає Кіровоградщина на рік, - вказала на проблему Вікторія Лінцова. Є вже позитивний досвід залучення коштів місцевого рівня в інших регіонах, який необхідно вивчати.

Проблема поширення наркоманії за останні 10 років стала однією із найгостріших суспільних проблем, - зазначає заступник голови ОДА Віта Атаманчук. У профілактиці та боротьбі зі цим негативним явищем посадовиця наполягає на посиленні взаємодії органів влади із громадськими організаціями. Особливої уваги, за її словами, потребує посилення реабілітаційної складової, адже увесь світ обирає шлях соціальної адаптації та повернення до нормального життя наркозалежних. Відтак, своїм досвідом роботи поділились керівники кількох реабілітаційних центрів, що діють в області. Зокрема, керівник обласного центру ре соціалізації наркозалежної молоді обласного благодійного фонду "Повернення до життя" Олександр Остапов, керівник обласної благодійної організації "Нове покоління" Віталій Кодацький, директор благодійного центру соціальної реабілітації "Ковчег" Сергій Єпік та директор реабілітаційного центру "Перемога" Дмитро Малков.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#наркотики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...