На Кіровоградщині в рамках заходів міжнародного німецько-українського обміну перебуває делегація учнів з міста Берлін (ФРН)

Програма міжнародного обміну з німецькими школами започаткована ще у 2008 році. Олександрійський колегіум став школою-партнером для навчального закладу з Берліну.

Німецькі гості прибули до міста Олександрія, де кілька днів проживали в українських сім'ях, спілкувалися зі своїми однолітками, а також знайомилися з визначними місцями нашого краю. Сьогодні делегація німецьких та олександрійських учнів і педагогів приїхала до обласного центру, де в рамках заходів міжнародного просвітницького обміну зустрілася із заступником голови облдержадміністрації Сергієм Коваленком.

Привітавши німецьких гостей, Сергій Коваленко зазначив, що у них є хороша нагода оглянути Кіровоград та познайомитися з його культурно-історичними пам'ятками. За його словами, це вже п'ятий обмін учнями цього року. Під час найпершого обміну було посаджено тюльпани на шкільному подвір’ї Олександрійського колегіуму, які квітнуть і сьогодні. "Це символ, що наша співпраця є дуже успішною і дуже необхідною", - зазначив заступник голови облдержадміністрації.

Спілкування чиновника з гостями було щирим і невимушеним. Сергій Коваленко говорив з німецькими школярами їхньою рідною мовою. Зокрема, він поінформував європейських гостей про ситуацію, яка сьогодні склалася в нашій державі.

- Ми завжди вірили, що після Другої світової війни будемо жити в мирі. Ніколи не думали, що наш найкращий друг зі сходу, якого ми називали братом, прийде в наш український дім і забере одну із кімнат, маю на увазі Крим, а в іншій кімнаті зробить безлад. Але українці хочуть повернутися до європейської родини. Україна була і є географічно в Європі, а також духовно і морально. Щоб повернутися в Європейську сім’ю, відбувся Майдан. Багато молодих людей віддали найважливіше – своє власне життя для того, щоб ми могли іти в Європу", - наголосив заступник голови облдержадміністрації.

Сергій Коваленко також зазначив, що сьогодні багато українців гине на війні за право на європейський вибір. Лише з Кіровоградської області загинули 119 військовослужбовців.

- 8 травня разом з вами ми відзначаємо День примирення, а 9 травня – День Перемоги, - підкреслив заступник голови облдержадміністрації. - Ми відкриємо в Кіровограді алею зі світлинами людей, які загинули на сході України, щоб вшанувати також і героїв, які виборювали для нас право жити за європейськими принципами.

Сергій Коваленко поцікавився у німецьких дітей враженнями, які у них склалися про Україну. Багато з них відзначили щирість, безпосередність та гостинність наших людей. Німецькі педагоги подякували за хороший прийом та наголосили, що нашим народам притаманно більше тих рис, які нас об’єднують, ніж тих, що роз’єднують. Вони прагнуть продовжувати співпрацю.

Потім гості з Німеччини відвідали обласний художній музей, переглянули виставу в академічному обласному музично-драматичному театрі ім. М.Кропивницького, а також у ході екскурсії оглянули визначні місця Кіровограда.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua