• Головна
  • У Кіровограді розпочала роботу міжнародна наукова конференція
12:07, 14 травня 2015 р.

У Кіровограді розпочала роботу міжнародна наукова конференція

У Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка відкрилася міжнародна наукова конференція, під час якої будуть підведені підсумки амбітного міжнародного наукового проекту «TRYPILLIA MEGA-SITE», що мав місце на Кіровоградщині у 2009 та 2012-2014 роках.

Предметом багаторічного дослідження науковців з дев’яти країн світу став унікальний об’єкт культурної спадщини людства – найбільше в Європі поселення трипільської культури, що датується IV тисячоліттям до нашої ери, розташоване поблизу сучасного села Небелівка Новоархангельського району.

Учасників міжнародної конференції привітав заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко. – Сьогодні я хочу подякувати усім учасникам досліджень, зокрема, нашим європейським партнерам, за їхню активну співпрацю у науково-дослідницькій роботі, що проводиться на території Кіровоградщини із вивчення унікального поселення-гіганта трипільської культури. Особливо хочу подякувати доктору Джону Чапмену, завдяки зусиллям якого було залучено кошти європейського гранту для реалізації наукового проекту, – відзначив посадовець.

– Я також гордий тим, що ми маємо в області достойний науковий потенціал, зокрема, спеціалістів Кіровоградського державного педагогічного університету, які брали активну участь у розкопках та у систематизації археологічних знахідок. Тож хочу висловити слова подяки усім, завдяки кому стало можливим реалізувати проект «TRYPILLIA MEGA-SITE» та відкрити світові Кіровоградщину – територію, де розташована унікальна археологічна пам’ятка світового значення. Тож дозвольте побажати вам цікавої та плідної роботи під час конференції, – наголосив Сергій Коваленко.

Завдяки міжнародним дослідженням, що тривали з 2009 по 2014 роки, було відкрито нову сторінку історії нашої області, створену давньою спільнотою, яку нині прийнято називати трипільською культурою.

Відповідно до висновків останніх наукових досліджень вдалося дізнатися, що близько 7 тисяч років тому давні трипільці принесли на наші землі метал – мідь, а також запровадили культуру розвинутого землеробства.

Серед результатів, на яких варто акцентувати увагу – проведення надточних геофізичних досліджень території археологічної пам’ятки за допомогою сучасного обладнання Археологічної служби Даремського університету (Великобританія), під час яких було виявлено ряд давніх об’єктів та встановлено планування частини трипільського поселення поблизу Небелівки, а також відтворено план давнього поселення за допомогою магнітної зйомки.

У 2012 році на території поселення науковцями було проведено розкопки великого храму, а в 2014 році навколо поселення виявлено палісад, а також найдавніший, не лише в Україні, а в Європі, триканальний гончарний горн.

Завдяки археологічним дослідженням фонди обласного краєзнавчого музею були поповнені унікальними експонатами, зокрема відреставрованим вівтарем з трипільського храму.

Окрім того, у рамках проекту однією з найбільших наукових та освітніх організацій – National Geographic Society, була проведена зйомка процесу археологічних розкопок – з метою створення документального фільму про унікальну археологічну пам’ятку.

Міжнародна наукова конференція триватиме протягом 13-14 травня на базі Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Під час конференції у всіх бажаючих буде можливість дізнатися про результати досліджень «з перших вуст», від науковців - керівників проекту «TRYPILLIA MEGA-SITE» – Джона Чапмена (Великобританія) та Михайла Відейка (Україна).

В останній день конференції у селі Небелівка Новоархангельського району планується проведення наукового експерименту – спалення реконструкції трипільського будинку, а також екскурсія до головної сенсації минулого археологічного сезону – давнього трипільського горна.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Наукова конференція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...