• Головна
  • Заслужена перемога за тотальної переваги
13:26, 18 травня 2015 р.

Заслужена перемога за тотальної переваги

Після втрати очок «Зірки» в Олександрії, для господарів було дуже важливим підійти до гри з «Сумами» у всеозброєнні. Мотивації кіровоградським футболістам додавало бажання в останніх чотирьох турах набрати максимальну кількість очок, адже команда ще залишає високі шанси на підсумкове четверте місце у чемпіонаті.

У звітній грі Сергій Лавриненко не міг розраховувати на Андрія Мостового, який пропускав матч через перебір жовтих карток і хворого Романа Локтіонова.

Наші футболісти завзято розпочали матч, нав’язавши суперникам свою гру від стартового свистка арбітра. Вже на 5-й хвилині червоно-жовті мали всі шанси відкрити рахунок, але Григорій Баранець, вийшовши на побачення з Ярославом Важинським, не зумів переграти воротаря гостей. Не збавляючи темпу, підопічні Сергія Лавриненка продовжували шукати підступи до воріт «Сум». Небезпечно метрів із 20-ти пробивав Артем Щедрий, примусивши рятувати власні ворота Важинського. Домінування господарів доводила і кількість кутових від зіркових, яких за перші 20 хвилин зустрічі вони виконали вісім. Один із них ледь не призвів до взяття воріт після подачі від прапорця Ігоря Загального. Олексій Чичиков підправив круглого, і той пролетів у лічених сантиметрах від дальньої стійки воріт наших суперників.

Тиск на ворота гостей продовжувався і гол, що давно назрівав, гравці «Зірки» нарешті зуміли забити. Загальський з передачі Олександра Акименка на 35 хвилині, технічно пробивши у лівий від себе кут воріт, викликав овації на трибунах місцевого стадіону – 1:0.

Наприкінці першого тайму сумчани спромоглися створити єдиний небезпечний момент, що примусив дещо похвилюватися вболівальників «Зірки», і вперше включитися у гру Поштаренка. Павло надійно відбив небезпечний удар зі штрафного.

Незадовільний рахунок примусив гостей після перерви грати в інший футбол. «Суми» cпробували перехопити ініціативу, нав’язати свою контргру. Часом їм це вдавалося: гості  почали більше пресингувати у центрі поля, за першої нагоди іти на ворота господарів. Гра стала більш динамічною та відкритою, але нашим суперникам бажаного результату не принесла. Все, що вдалося їм створити – виконати два удари здалеку, які лише розім’яли Поштаренка.

Натомість кіровоградські футболісти почали все частіше користуватися прогалинами в обороні городян і поступово їхнє домінування стало тотальним. Моментів для взяття воріт команда Сергія Лавриненка створила безліч, яких з лихвою вистачило б до кінця нинішнього чемпіонату. Подвоювати рахунок на 59-й хвилині міг Олександр Акименко. Отримавши пас від Андрія Бацули, він увірвався у штрафну технічно пробив з гострого кута, але воротар виконавши ефектний сейв, не допустив другого взяття власних воріт. Не скористався моментом після флангового навісу Артем Щедрий, пробивши неточно. Стрімку комбінацію на 76 хвилині Щедрий – Допілка – Чичиков завершував останній, однак і Олексію, який підправив м’яч п’ятою, не вдалося подвоїти перевагу своєї команди. Сфера парашутом приземлилася на сітку поряд із верхньою стійкою воріт біло-синіх. Не встигли вболівальники відійти від емоцій попереднього епізоду, як за хвилину гравці «Зірки» організували черговий гольовий момент: Акименко не зумів дотягнутися до м’яча, відгукнувшись на простріл з лівого флангу від Бацули.

Ближче до фінального свистка безрезультатні удари видали Загальський і Акименко. Апофеозом змарнованих моментів став епізод, коли наші футболісти не зуміли використати вихід 4 в 1 після стрімкої контратаки, яку завершував ударом Загальський. Складалося враження що у цьому матчі було введено ліміт на голи у ворота «Сум». Лише майстерність стража воріт гостей Важинського та марнотратність моментів від червоно-жовтих,  не дозволила господарям завершити гру з куди більш упевненим рахунком, що справді відображав би перевагу наших футболістів. Втім, заслужені три пункти «Зірка» здобула і покращила своє турнірне становище піднявшись на шосту сходинку у табелі про ранги. Від четвертого місця нашу команду тепер відділяє лише один бал.

На післяматчевій прес-конференції керманич «Сум» Юрій Ярошенко визнав, що його команда програла закономірно, хоча їхала до Кіровограда за позитивним результатом. Однією з причин такої невиразної гри він пояснив відсутністю двох гравців зі стартового складу – Олександра Лебеденка та Ігоря Радченка, достойної заміни яким не знайшлося. І це суттєво позначилося на якості гри «Сум».

Виконуючий обов’язки головного тренера «Зірки» Сергій Лавриненко відзначив, що його підопічним було важко у психологічному плані після поразки у попередньому турі від «Олександрії», але тренерському штабу вдалося підготувати та налаштувати футболістів, які видали гарну гру. Наших гравців суттєво підвела реалізація чисельних моментів. Причин цьому Сергій Дмитрович сам пояснити не зміг.

Будемо сподіватися, що в заключних трьох матчах чемпіонату гравці «Зірки» реалізують усі невикористані сьогодні моменти оскільки це будуть вирішальні ігри за підсумкове місце у чемпіонаті нинішнього сезону.

Щоб увійти до провідної четвірки, «Зірці» треба будь-що перемагати у Кривому Розі 23 травня ФК «Гірник».

«Зірка» (Кіровоград) - «Суми» (Суми) - 1:0 (1:0).

17 травня 2015 року (неділя). Початок матчу о 17:00. Стадіон «Зірка». 2486 глядачів. +20 С. Чемпіонат України, перша ліга. 27-й тур.

Арбітр: Саік Вадим (Одеса).

Асистенти арбітра: Рєка Олександр (Жовтий Яр), Іванов Григорій (Одеса).

4-й арбітр: Калита Роман (Кіровоград).

Спостерігач арбітражу:  Соботюк Сергій (Київ).

«Зірка»: 33. Поштаренко Павло, 2. Допілка Олег (к/к), 8. Лупашко Владислав, 9. Щедрий Артем 11. Бацула Андрій, 18. Кучеренко Олександр, 21. Загальський Ігор, 22. Баранець Григорій (16. Баранець Борис, 83),50. Акименко Олександр (13. Бочак Роман, 87), 55. Ковальов Максим, 77. Чичиков Олексій. Запасні: 41. Льопка Роман, 5. Бочкур Роман, 7.Сідельник Денис, 20. Фатєєв Дмитро, 85. Керножицький Сергій. В. о. головного тренера: Лавриненко Сергій.

«Суми»: 75. Важинський Ярослав, 5. Кравченко Юрій (14. Брікнер Іван, 58), 2. Медведєв Олександр, 4. Котелюх Олег (к/к), 24. Западня Артур, 22. Ігнатенко Олександр, 18. Швець Дмитро (19. Сидоренко Дмитро, 83), 10. Піднебенной Вячеслав, 77. Єрмаченко Олександр (9. Сулейман Фарид, 62), 16. Богачов Дмитро, 21.Гребенюк Іван (17. Коровіков Віктор, 70). Запасні: 1. Травкін Роман, 6. Радченко Ігор, 7. Ярошенко Олександр. В. о. головного тренера: Ярошенко Юрій.

Гол: 1:0, Загальський Ігор (35).

Попередження: Єрмаченко Олександо (38), Баранець Григорій (62), Коровіков Віктор (74), Піднебенной Вячеслав (76), Ковальов Максим (82), Баранець Борис (90).