Більшість одинадцятикласників Кіровоградщини показали середній рівень знань з української мови та літератури

Про цьогорічні результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури в Кіровоградській області йшла мова на прес-конференції в облдержадміністрації.

Поінформували представників засобів масової інформації із зазначеного питання заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Алла Олійник, завідувач обласного навчально-методичного Центру сучасних технологій оцінювання якості освіти КЗ "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського" Любов Корж та методист науково-методичного відділу Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Ліна Бутенко.
24 квітня 2015 року в Україні відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, а 13 травня, як повідомила Алла Олійник, кожен учасник ЗНО отримав свій результат. Підсумки оцінювання нині широко обговорюються. Багато абітурієнтів та їх батьків висловлюють своє невдоволення, оскільки результати тестування засвідчили, що рівень знань більшості випускників загальноосвітніх навчальних закладів з української мови та літератури не є відмінним чи добрим.
В Україні сертифікаційні роботи базового та поглибленого рівнів виконували 275 тисяч абітурієнтів. Явка до пунктів ЗНО у середньому була 95%. Так званий поріг – "склав/не склав" – цього року було визначено на рівні 22 тестових бала. 8,5 % учасників ЗНО не подолали цей поріг. Загалом, тестування базового рівня подолали 254 278 осіб (95 %), а поглибленого – 20 896 осіб (97 %). Проте лише 158 осіб спромоглися здобути 200 балів у ЗНО базового рівня.
У Кіровоградській області працювало 35 пунктів ЗНО, у яких виконували сертифікаційні роботи 6753 учасника (а це 94% від загальної кількості зареєстрованих), з них 593 абітурієнти писали роботи поглибленого рівня. Не подолали поріг «склав/не склав» у Кіровоградській області – 595 осіб (8,8%). І лише 2 особи здобули 200 балів у ЗНО базового рівня. Це абітурієнти з Гайворона та Олександрії. Традиційно високий рівень знань з української мови та літератури показали учні обласного навчально-виховного комплексу гімназії-інтернату - школи мистецтв: третина від загальної кількості випускників.
Окрім того, цьогорічне ЗНО вперше виконало свої функції як державна підсумкова атестація (ДПА). У Кіровоградській області середній рівень знань показали 47,1 % абітурієнтів, достатній – 24,9%, початковий – 21,6% і високий – лише 6,4%. Є пропозиція наступного року вже 3 предмета ЗНО поєднати з ДПА.
Значну кількість абітурієнтів, які отримали початковий рівень, можна пояснити і тим, що цього року всі учні загальноосвітніх навчальних закладів брали участь у ЗНО, а минулі роки – лише бажаючі вступити до вищих навчальних закладів. На жаль, за підсумками тестування не всі претенденти на золоту чи срібну медаль отримають свої нагороди.
Як зазначили учасники прес-конференції, на Кіровоградщині під час проведення ЗНО з української мови і літератури були виявлені деякі порушення процедури абітурієнтами, що призвело до позбавлення їх права скласти тест. Так, деякі учасники тестування самі позбавили себе такого права: 1 абітурієнт у Кіровоградській області прибув до пункту тестування без необхідних документів, у 13 абітурієнтів було виявлено мобільні телефони та інші засоби зв’язку і збереження інформації. У всіх цих абітурієнтів результати тестування було анульовано.
Випускники шкіл, які не склали ЗНО або не з'явилися до пункту проведення, мають змогу здати ДПА і отримати атестат, попередньо звернувшись із заявою до керівництва навчального закладу. Проте, право здати ЗНО і вступити за його результатами до вищого навчального закладу вони матимуть лише наступного року. Ті, хто не з'явився на тестування із поважної причини, за рішенням регламентної комісії можуть бути допущені до додаткової сесії ЗНО, яка відбуватиметься 9 червня цього року.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua