Члени Кіровоградського відділення «Асоціації міст України» схвалили перспективний план формування територій громад області

Під час засідання Кіровоградського регіонального відділення «Асоціації міст України» та керівників структурних підрозділів облдержадміністрації був розглянутий перспективний план формування територій громад області.

Голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко відзначив, що сьогодні наша держава перебуває на шляху докорінних змін, одним з ключових напрямків яких є посилення функцій місцевого самоврядування, формування спроможних громад і територій. – Головний результат, який очікується від децентралізації – створення спроможних територіальних громад. Органи місцевого самоврядування повинні мати можливість якісно виконувати поставлені перед ними завдання, надавати населенню якісні послуги, а для цього їм необхідні відповідні кошти та повноваження. Зрозуміло, що для того, аби змінити ситуацію на краще, на сьогодні немає іншого шляху як об єднання громад. При цьому ключовим моментом у процесі об’єднання громад має бути принцип добровільності прийнятя таких рішень, – наголосив очільник області.

Під час обговорення перспективного плану формування територій громад області від учасників засідання лунали кардинально протилежні думки. До жвавої дискусії долучилися усі учасники засідання. У підсумку усі погодилися, що реформа адміністративної системи та місцевого самоврядування, що базуватимуться на принципах децентралізації влади вкрай необхідні, аби реформувати країну за європейським зразком.

У цьому контексті міський голова Олександрії Степан Цапюк відзначив, що новації не завжди радо сприймають, не завжди є розуміння їхніх справжніх цілей, та й процес реформування завжди складний і довготривалий, може займати не один місяць і не один рік. Проте зміни потрібні, адже основним завданням децентралізації та адміністративної реформи, за його словами, є надання територіальним громадам додаткових повноважень, а це, у свою чергу, означатиме, надання якісних послуг населенню, зокрема, у соціальній сфері, охороні здоров’я та освіті, сприятиме покращенню рівня життя людей.

Всього за проектом перспективного плану області планується створити 74 територіальні громади. Проте, це не остаточне рішення і останнє слово у визначенні кількості громад вирішуватиметься саме на місцях, шляхом дискусії та виключно на добровільній основі.

Зваживши всі «за» і «проти» члени регіонального відділення «Асоціації міст України» у цілому схвалили перспективний план формування територій громад області.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua