• Головна
  • Вдале завершення сезону в Кіровограді
17:45, 2 червня 2015 р.

Вдале завершення сезону в Кіровограді

Заключний поєдинок на домашньому полі «Зірка» проводила проти одного з аутсайдерів першої ліги – тернопільської «Ниви». Та кіровоградців цей факт аж ніяк не позбавляв мотивації, адже задля вдалого завершення чемпіонату та потрапляння на підсумкове четверте місце, їм будь-що треба було перемагати.

Сергій Лавриненко у звітній грі не міг розраховувати на Олексія Чичикова та Григорія Баранця, які через отримані травми в заключних іграх чемпіонату команді допомогти не зможуть.

Наші футболісти обрали від стартового свитку активну наступальну тактику та «сіли» на ворота гостей. Першим перевірив своїм ударом пильність воротаря тернополян на 6-й хвилині Артем Щедрий. Гості грали обережно та дисципліновано, обороняючись практично всією командою. Згодом команда Романа Толочка призвичаїлася та почала все більше чіплятися за м’яча. В одному з епізодів Артем Грищенко скористався помилкою наших гравців, але його удар з-за меж штрафної кіровоградці заблокували.

Підопічні Сергія Лавриненка продовжували володіти ігровою ініціативою, роблячи спроби загостри гру. Щедрий не зумів використати момент після довгої передачі у прорив. Протягнувши м’яч лівим флангом, виконати прицільну передачу у воротарську зону, де набігав Акименко, йому завадив захисник.

Агресивність і наполегливість «Зірки» втілилася у гол на 25-й хвилині. За гру руками воротаря «Ниви» Олександра Мусієнка поза межами карної зони, арбітр призначив штрафний удар. Футболісти «Зірки» довго визначалися кому пробити, і все ж довірили цю роль Ігорю Загальському. Наш півзахисник виконав чудернацький удар, після якого куляста сфера пройшла крізь виставлену стінку, влучила в ліву від голкіпера штангу і попрямувала в протилежний бік, змістившись до правої стійки, де привіталася з сіткою за лінією воріт гостей. Удар був виконаний майстерно, тож на табло загорілося приємне 1:0.

До перерви червоно-жовті, володіючи м’ячем, створили ще чимало моментів. Декілька спроб наші футболісти не використали після навісів від кутового прапорця, яких цього матчу, як і попереднього в Кіровограді проти «Сум», було чимало. Постійно турбував захист тернополян Щедрий. Артем був на ударній позиції у карному майданчику суперників, але перетримав м’яча і змарнував нагоду нанести удар.

Двічі поспіль лише майстерність Мусієнка рятувала ворота наших суперників. На 39-й хвилині він парирував удар Лупашка, який пробивав зльоту, а вже за мить знову ефектний сейв воротаря «Ниви» не дозволив «Зірці» подвоїти рахунок після удару Бацули. Андрій на останніх хвилинах першої частини матчу знову був у центрі уваги: технічно закрутив м’яча на ближню стійку зі штрафного. І цього разу «Ниву» врятував Мусієнко, який фактично припустився у матчі єдиної помилки, яка, щоправда, стала фатальною.

Футболісти з Тернополя за весь тайм запам’яталися хіба що неточним дальнім ударом зі штрафного. Загалом у Поштаренка роботи практично не було.

Відпочинок пішов більше на користь нашим суперникам, які у другому таймі заграли активніше. Павло, який першу половину гри нудьгував, нагадав про себе, причому у декількох поспіль епізодах. Спочатку він зняв небезпечний навіс із кутового, а незабаром врятував ворота «Зірки» від неминучого голу, витягнувши з дев’ятки м’яч після удару Віктора Яневича.

Активність «Ниви» пояснювалася і тим, що підопічні Сергія Лавриненка збавили оберти. Причиною тому, що кіровоградці фізично підсіли, керманич «Зірки» на післяматчевій прес-конференції назвав втому гравців та відсутність довгої лавки запасних. А тут ще далися взнаки травми провідних гравців.

Гра поступово заспокоїлася, боротьба більше точилася між штрафними майданчиками. До фінального свистка команди обмінялися ще по одному небезпечному моменту. Потуги «Ниви» попереду звелися нанівець на 72-й хвилині завдяки майстерності Поштаренка, який продемонстрував своє вміння виконувати сейви. Червоно-жовті ж створили єдиний вартий уваги момент на 85-й хвилині, коли Борис Баранець цілив зі штрафного у ближню дев’ятку, але його потужний удар парирував Мусієнко.

Всі спроби як з однієї так і з іншої сторони загострити гру, ліквідовувалися ще на підступах до штрафного майданчика. Так сталося і з проходом Романа Локтіонова, який замінив в другому таймі на вістрі атаки Акименка.

У компенсований арбітром час гості не скористалися відмінною нагодою, коли після удару головою з лінії воріт «Зірки» м’яча виніс  Олександр Кучеренко.

Гра видалася важкою та, головне, принесла кіровоградцям бажаний результат.

На післяматчевій прес-конференції головний тренер «Ниви» Роман Толочко відзначив, що його футболістам вдався другий тайм. А недосягнення бажаного результату пояснив відсутністю досвіду своїх підопічних. Особливо слабко, на його думку, відіграла лінія нападу.

Традиційно Сергій Лавриненко розпочав підводити підсумки гри з подяки вболівальникам, які надають команді добру підтримку в усіх домашніх іграх навесні цього року (за відвідуваністю домашніх матчів «Зірка» впевнено посіла друге місце в лізі, пропустивши вперед тільки чемпіона – ФК «Олександрію»). Загалом він вважає, що його футболісти зробили маленький подвиг у весняній частині чемпіонату, піднявшись із дна турнірної таблиці – 14-го місця, до провідної п’ятірки. Щодо планів на літнє міжсезоння, то остаточно вони будуть озвучені після зустрічі з президентом клубу Максимом Березкіним. Сергій Дмитрович не виключив, що доведеться знову точково підсилитися 2- 3 гравцями.

«Зірка» (Кіровоград) - «Нива» (Тернопіль) - 1:0 (1:0).

30 травня 2015 року (субота). Початок матчу о 18:00. Кіровоград. Стадіон «Зірка». 2200 глядачів. +21 С. Чемпіонат України, перша ліга. 29-й тур.

Арбітр: Кузьмін Андрій (Миколаїв).

Асистенти арбітра: Якимик Ростислав (Львів), Карп’як Юрій (Львів).

4-й арбітр: Калита Роман (Кіровоград).

Спостерігач арбітражу:  Денисюк Віктор (Фастів).

«Зірка»: 33. Поштаренко Павло, 2. Допілка Олег (к/к) (20. Фатєєв Дмитро, 90), 4. Мостовий Андрій, 8. Лупашко Владислав, 9. Щедрий Артем (5. Бочкур Роман, 46), 11. Бацула Андрій, 16. Баранець Борис, 18. Кучеренко Олександр, 21. Загальський Ігор (17. Кривошей Єгор, 71), 50. Акименко Олександр (99. Локтіонов Роман, 62), 55. Ковальов Максим. Запасні: 41. Льопка Роман, 13. Бочак Роман, 85. Керножицький Сергій. В. о. головного тренера: Лавриненко Сергій.

«Нива»: 1. Мусієнко Олександр, 22. Гудак Роман, 5. Яневич Віктор, 3. Донець Андрій (к/к), 4. Іллой-Айєт Владіс–Еммерсон, 30. Керчу Олег, 43. Озарків Ігор, 15. Кухарук Андрій (10. Левчик Владислав, 78), 28. Кухарський Роман, 9. Грищенко Артем, 16. Сокуренко Віталій (20. Красномовець Юрій, 59). Запасні: 12. Мельниченко Володимир, 7. Кохман Ігор, 6. Рижук Степан, 17. Волошин Ярослав, 18. Мдинарадзе Олександр. Головний тренер: Толочко Роман.

Гол: 1:0, Загальський Ігор (25).

Попередження: Мусієнко Олександр (24), Кухарський Роман (33), Мостовий Андрій (74), Гудак Роман (84).