У Кіровограді відбулася презентація-звіт про участь Олени Степанок у ХХУ Міжнародній науковій конференції «Історія релігій в Україні»

10 червня 2015 року у відділі Кіровоградського обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відбулася презентація-звіт про участь Олени Степанок - завідуючої відділом науково просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею у ХХУ Міжнародній науковій конференції «Історія релігій в Україні», яка відбулася у приміщенні Львівського музею історії релігії 25-28 травня 2015 року у Львові.

У перший день роботи конференції для всіх учасників заходу відбулася екскурсія у скарбницю з неповторними шедеврами архітектури та скульптури – Державний історико-культурний музей-заповідник під відкритим небом «Лича́ківський цви́нтар» – меморіальне кладовище міста Львова.

Вже з 26 травня робота продовжилася за зазначеною програмою конференції «Історія релігій в Україні». Теми доповідей, повідомлень, презентацій охоплювали широке коло питань з історії розвитку християнства від найдавніших часів до сьогодення, політичного, правового й культурного становища православ’я, римо- та греко-католицизму, протестантизму, східних релігій, а також проблеми сучасного релігійного розвитку в Українській державі. Відбулися круглі столи, зокрема, під назвою «Церква - революція – війна - віра», на якому розглядались теми «Майдан-2014» та «Воєнні дії на Півдні України 2015р.: Збройний захист Батьківщини чи «Непротивлення злу?». Але найцікавішим став круглий стіл, присвячений 150-річчю з дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького.

27 травня робота конференції продовжилася у секційних засіданнях: працювали чотири секції, на яких розглядалися різноманітні аспекти релігійного життя в Україні. У ході роботи цієї секції відбулася презентація доповіді О.Степанок «Іконографія фондового зібрання Кіровоградського обласного художнього музею, обговорювалися актуальні питання музейництва, сакрального мистецтва, проблеми збереження духовного й культурного надбання.

Закінчилася робота конференції виїзним засіданням в Добромильський монастир св.Онуфрія, де розпочинав своє чернече життя митрополит Андрей Шептицький.

Заключним акордом виїзного засідання було обговорення найбільш актуальних питань сьогодення та своєрідне посвячення – діалог «первачків» із «старожилами», тобто тим учасникам, які вперше приймали участь у конференції; необхідно було розповісти про себе, про заклад, про напрямок дослідження – висвітлення певної теми, відповісти на питання.

Приємно зазначити, що під час роботи конференції у всіх дискусіях, виступах, обговореннях панував дух толерантності та поваги до різноманітних думок і висловлювань, незважаючи на конфесійну приналежність того чи іншого учасника.

Участь у заході дійсно сприяла розширенню кола науковців, які досліджують українське та західноєвропейське сакральне мистецтво та архітектуру.

2-б 2-є

Олена Степанок – зав. відділом науково – просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua