• Головна
  • У Кіровограді відбулася презентація-звіт про участь Олени Степанок у ХХУ Міжнародній науковій конференції «Історія релігій в Україні»
13:44, 16 червня 2015 р.

У Кіровограді відбулася презентація-звіт про участь Олени Степанок у ХХУ Міжнародній науковій конференції «Історія релігій в Україні»

10 червня 2015 року у відділі Кіровоградського обласного художнього музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відбулася презентація-звіт про участь Олени Степанок - завідуючої відділом науково просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею у ХХУ Міжнародній науковій конференції «Історія релігій в Україні», яка відбулася у приміщенні Львівського музею історії релігії 25-28 травня 2015 року у Львові.

У перший день роботи конференції для всіх учасників заходу відбулася екскурсія у скарбницю з неповторними шедеврами архітектури та скульптури – Державний історико-культурний музей-заповідник під відкритим небом «Лича́ківський цви́нтар» – меморіальне кладовище міста Львова.

Вже з 26 травня робота продовжилася за зазначеною програмою конференції «Історія релігій в Україні». Теми доповідей, повідомлень, презентацій охоплювали широке коло питань з історії розвитку християнства від найдавніших часів до сьогодення, політичного, правового й культурного становища православ’я, римо- та греко-католицизму, протестантизму, східних релігій, а також проблеми сучасного релігійного розвитку в Українській державі. Відбулися круглі столи, зокрема, під назвою «Церква - революція – війна - віра», на якому розглядались теми «Майдан-2014» та «Воєнні дії на Півдні України 2015р.: Збройний захист Батьківщини чи «Непротивлення злу?». Але найцікавішим став круглий стіл, присвячений 150-річчю з дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького.

27 травня робота конференції продовжилася у секційних засіданнях: працювали чотири секції, на яких розглядалися різноманітні аспекти релігійного життя в Україні. У ході роботи цієї секції відбулася презентація доповіді О.Степанок «Іконографія фондового зібрання Кіровоградського обласного художнього музею, обговорювалися актуальні питання музейництва, сакрального мистецтва, проблеми збереження духовного й культурного надбання.

Закінчилася робота конференції виїзним засіданням в Добромильський монастир св.Онуфрія, де розпочинав своє чернече життя митрополит Андрей Шептицький.

Заключним акордом виїзного засідання було обговорення найбільш актуальних питань сьогодення та своєрідне посвячення – діалог «первачків» із «старожилами», тобто тим учасникам, які вперше приймали участь у конференції; необхідно було розповісти про себе, про заклад, про напрямок дослідження – висвітлення певної теми, відповісти на питання.

Приємно зазначити, що під час роботи конференції у всіх дискусіях, виступах, обговореннях панував дух толерантності та поваги до різноманітних думок і висловлювань, незважаючи на конфесійну приналежність того чи іншого учасника.

Участь у заході дійсно сприяла розширенню кола науковців, які досліджують українське та західноєвропейське сакральне мистецтво та архітектуру.

Олена Степанок – зав. відділом науково – просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#конференція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...