• Головна
  • У Кіровограді відкрито унікальний центр лікування онкохворих
16:02, 18 червня 2015 р.

У Кіровограді відкрито унікальний центр лікування онкохворих

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі під час візиту до Кіровограда відкрив Український Центр Томотерапії для лікування онкохворих. Після відкриття було підписано чотиристоронній договір про соціальне партнерство між облдержадміністрацією, облрадою, обласним онкодиспансером та Центром.

Український Центр Томотерапії – унікальний для України, оскільки вперше реалізовано проект державно-приватного партнерства в онкологічній галузі. Таку модель ініціатори проекту пропонують як пілотну і сподіваються, що за сприяння держави та зацікавленості інвестора, найближчим часом в Україні можуть бути відкриті десятки аналогічних центрів, що матиме реальний результат у боротьбі з онкозахворюваннями.
– Я останні шість місяців розповідаю, яка повинна бути медицина: якої якості, якого рівня, як вона повинна діяти та фінансуватися. Це наглядна модель того, що ми хочемо побудувати в Україні, – наголосив Олександр Квіташвілі під час відкриття Центру.
Заклад спеціалізується на профілактиці, ранній діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. За словами спеціалістів, запорукою вдалого лікування є три складові: хірургічний метод, хіміотерапія та променева терапія. Сьогодні держава може забезпечити пацієнтам реалізацію лише перших двох, оскільки обладнання для променевої терапії дуже дороговартісне. Завдяки його закупівлям за рахунок приватних інвесторів, пацієнти отримують реальний шанс на одужання та збереження якості життя.
Центр має загальну площу понад 1000 квадратних метрів та оснащений за прикладом кращих медичних закладів світу. Зокрема, тут встановлено першу в Україні систему дистанційної променевої терапії, що у поєднанні з іншим обладнанням дає можливість виявляти і лікувати новоутворення різноманітної складності, форми та локалізації на різних стадіях розвитку з мінімальним негативним впливом на організм пацієнта.
– Таке унікальне обладнання, яке ми щойно мали можливість бачити, для нас – диво, – підкреслив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко. – Це можливість для жителів області та усіх людей, які потребують лікування, отримати своєчасну якісну медичну допомогу. Цей центр дає можливість не лише врятувати та вилікувати людину, а й залишити її соціально активною, зберегти для неї звичний режим життя. І це дуже важливо.
У Центрі є можливість лікувати як дорослих, так і дітей. За умовами договору соціальної партнерства, діти Кіровоградщини віком від 8 до 14 років із підозрою на злоякісні новоутворення вже діагностуються в закладі безкоштовно, а з наступного року також безкоштовно лікуватимуться. Планується, що близько 50 пацієнтів обласного онкологічного диспансеру щороку зможуть отримати у закладі безкоштовне онкологічне лікування. Це є соціальним внеском Центру у справу боротьби з рівнем онкологічної захворюваності Кіровоградщини, що є одним із найвищих у державі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#унікальний центр лікування онкохворих
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...