• Головна
  • Результати двомісячника охорони водних біоресурсів
09:03, 20 червня 2015 р.

Результати двомісячника охорони водних біоресурсів

Результати двомісячника охорони водних біоресурсів в період весняно-літньої заборони 2015 року на Кременчуцькому та Дніпродзержинському водосховищах в зоні відповідальності Кіровоградрибоохорони.

Кількість риби у водоймах прямо залежить від того, наскільки бережливо до неї ставляться. В час нерестової кампанії діє заборона на рибалку, з метою недопущення знищення мільйонів ікринок разом з рибою. Від умов, в яких відбувається нерест, будуть залежати улови декількох найближчих сезонів та рибні запаси. Тому весняно - літня заборона на вилов водних біоресурсів спрямована на захист риби.

Нерестова заборона в першу чергу орієнтована проти порушників рибоохоронних законів - браконьєрів, які ведуть вилов риби забороненим знаряддям лову – сітками, електроловильними засобами, отруйними та вибуховими речовинами, з використанням плавзасобів.

Контроль за дотриманням заборони на здійснення промислового, любительського та спортивного рибальства на період нересту риби і розмноження водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах Кіровоградської області, яку було встановлено наказом начальника Кіровоградрибоохорони № 19 13 березня 2015 року на Дніпродзержинському та Кременчуцькому водосховищах в строки з 01 квітня по 09 червня 2015 року включно, було здійснено співробітниками Кіровоградрибоохорони в тісній взаємодії з органами правопорядку, місцевою владою та небайдужими громадянами – місцевими мешканцями, які активно виявляли та повідомляли за телефоном «гарячої лінії» Кіровоградрибоохорони (0522-22-77-42 – в робочий час, 0987005443 – цілодобово) про факти виявлення браконьєрського лову. Окремо слід виділити внесок до справи по боротьбі з браконьєрством громадської організації «Асоціація рибалок Світловодщини» та її керівника Тишка Сергія Миколайовича.

Отже, результати двомісячника охорони водних біоресурсів в період весняно-літньої заборони 2015 року на Кременчуцькому та Дніпродзержинському водосховищах наступні: загалом викрито 113 порушень, з них 32 факти-грубих порушень правил рибальства, зафіксовано 20 випадків складання адміністративних протоколів за статтею 88-1 КУпАП – порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу, вилучено незаконно здобутої риби загальною вагою 1072 кг, з них 722 кг – під час продажу риби без документів, які підтверджують законність її набуття та сертифікату якості. Вилучено 71 одиницю заборонених сіткових знарядь лову. Окремо слід виділити виявлені правопорушення з ознаками злочину, передбаченого статтею 249 КК України – незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом. За період нерестової заборони на водосховищах їх кількість становить 6 випадків, збитки заподіяні порушниками рибному господарству держави складають майже 107 тисяч грн.. В кожному випадку на місці складання таких адміністративних матеріалів рибоохорона співпрацювала з органами міліції, які були задіяні в рамках Плану спільних заходів на 2015 рік по боротьбі з браконьєрством Кіровоградрибоохорони, Держекоінспекції та територіальних органів УМВС в Кіровоградській області.

Усвідомлюючи відповідальність за збереження та подальше примноження рибних запасів на водоймах Кіровоградської області, вдячні та сподіваємось на продовження тісної взаємодії в першу чергу з громадськістю Світловодщини з метою попередження та виявлення фактів порушення рибоохоронного законодавства і надалі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кіровоградрибоохорони
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...