• Головна
  • Фотовиставка «Війна. Вчора. Сьогодні. Завтра»
15:46, 24 червня 2015 р.

Фотовиставка «Війна. Вчора. Сьогодні. Завтра»

22 червня наша держава відзначає День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, згадуючи про тих, хто не повернувся з тієї війни, хто пішов у вічність, прийнявши на себе страшенний удар агресора.

Актуальність виставки полягає в тому, що і зараз українська нація має поряд хижого сусіда, який підло напав на нашу країну, називаючи її братньою. Нажаль, як і 74 роки тому нинішньому поколінню українців теж прийшлось відчути і торкнутись до війни, і хоча вона зараз носить гібридний характер, це не применшує біль і горе людей, що опинилися в її епіцентрі.

Подібно до нацистської Німеччини «рашистська» Росія перейшла межі людської моралі, порушила міжнародні договори в результаті цього маємо захоплений і окупований Крим, палахкотить і стікає кров’ю у вирі боїв український Донбас. Україна напруживши сили, як і 74 роки тому, веде відчайдушну боротьбу за своє існування, за свою незалежність, за мир і спокій на власній землі. Як і тоді, українці чекають добрих вістей з фронту, надіючись, що настане мир, знов в добрі і спокої заживе український народ, дбаючи про своє благополуччя та економічну міць держави.

Події більш ніж сімдесятилітньої давнини та сучасні події перегукуються між собою, єдина різниця в тому, що тоді біда на нашу землю прийшла з Заходу, зараз вона йде зі Сходу. Ворог, як і тоді намагається знищити нашу державу, поставити на коліна український народ, накинувши йому на шию імперське ярмо, нагодувавши байками про «єдіную совецкую нацию», про неможливість існування української держави в сучасному світі без «дружньої» підтримки Росії.

Кіровоградський обласний художній музей разом з обласною організацією Національної спілки фотохудожників України презентують до огляду виставку «Війна. Вчора. Сьогодні. Завтра». Для її побудови використані фотографії, що репрезентують нам вигляд нашого рідного Кіровограда в роки нацистської окупації (1941-1944 рр.); фото світлини ветеранів війни в сьогоденні; та фото роботи з так званих історичних реконструкцій, які відображають події війни через призму об’єктивів сучасних фотохудожників.

Поряд з роботами фотохудожників також було представлено світлини із приватних колекцій Юрія Тютюшкіна і Олексія Жинжирова.

Микола Правда - науковий співробітник

Кіровоградського обласного художнього музею

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виставка у Кіровограді
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...