• Головна
  • Російські ЗМІ визнали, що «Бук», з якого могли збити Boeing, прибув з РФ. Оголошено позивні виконавців
15:45, 13 липня 2015 р.

Російські ЗМІ визнали, що «Бук», з якого могли збити Boeing, прибув з РФ. Оголошено позивні виконавців

14 липня 2014 року пускова установка ЗРК "Бук" зайшла на територію Донбасу з Росії через КПП "Північний", що поруч з містом Краснодоном (Луганська область). Такого висновку в ході розслідування дійшли експерти і журналісти російського видання "Новая газета".

"Пересувалася установка тільки після 22.00, тобто під час комендантської години. Від комендатури "ЛНР" операцією керував екс-комбат батальйону "Зоря" з позивними "Олег", або "Горб" - на той період заступник міністра оборони "ЛНР" (зараз у Санкт-Петербурзі під домашнім арештом, був заарештований ФСБ за підозрою в шахрайстві)", - пише газета.

Переговори з приводу транспортування "Бука" "Горб" вів з якимось Андрієм Івановичем - позивний "Оріон", на той момент військовим радником комендатури "ЛНР". "Оріон" зараз у Росії, прізвища його встановити не вдалося. Сепаратисти, які знали "Оріона", вважають його офіцером Міноборони РФ.

У Краснодоні "Бук" розмістили в порожніх армійських складах, де він і простояв весь світловий день. Варто зазначити, що ракетна установка, за даними джерел російського видання, була доставлена на територію, підконтрольну луганським окупантам, без ракет. Джерела в "ДНР" заявили газеті, що "ракету екіпаж "Бука" отримав від сепаратистів".

Уночі проти 15 липня, знову під час комендантської години, ракетна установка проробила наступний маршрут: Краснодон - Первомайськ - Красний Луч.

Наступної ночі проти 16 липня "Бук" був доставлений в район Сніжне - Торез. Весь час у дорозі його супроводжував автомобіль з розпізнавальною літерою "К" - комендатура, "як під час проходження по території "ДНР", так і "ЛНР", зазначає видання.

Передача "Бука" донецьким пройшла в Сніжному. Координатором від "ДНР" подальшого маршруту ЗРК виступала людина з позивним "Бібліотекар", який виводив "Бук" назад після трагедії.

Безпосередньо супроводжувала "Бук" людина з позивним "Гюрза", якого сепаратисти називають офіцером російських спецслужб. Перевірити його причетність до спецслужб газеті не вдалося.

Саме "Гюрза", за даними джерел, перебував поряд з "Буком" у момент пуску і виїжджав потім на місце аварії, він одним з перших повідомив про загибель пасажирського авіалайнера.

Крім "Гюрзи" і "Бібліотекаря" до забезпечення операції з переміщення "Бука" мав причетність так званий "генерал-майор "ДНР" Хмурий, а також бойовики з позивними "Бурят" і "Боцман".

Вранці 17 липня "Бук" був відправлений на позиції в район Сніжного. За словами очевидців, люди, що їхали на пусковій установці, не були схожі на місцевих сепаратистів.

Після прибуття на місце обслузі РК була дана команда у другій половині дня чекати військово-транспортний Ан-26 українських ВПС.

Близько 20 години 17 липня, вже після катастрофи Boeing, "Бук" помітили на шосе, що веде зі Сніжного в напрямку Матвєєва Кургану Ростовської області. У ніч проти 18-го установка перетнула кордон.

Нагадаємо, в червні 2015 року Нідерланди виступили з пропозицією створити міжнародний трибунал з цього питання. Україна вже підтримала таку ідею. Натомість у МЗС Росії висловилися проти ідеї створення міжнародного трибуналу, назвавши її "несвоєчасною і контрпродуктивною".

Влада Малайзії вже повідомила Раду Безпеки ООН про намір домагатися проведення трибуналу під егідою ООН над винними в аварії пасажирського літака. Головуючий у РБ ООН представник Нової Зеландії Джерард ван Бомен зазначив, що це спільна пропозиція Малайзії, Австралії, Нідерландів, Бельгії та України.

За даними джерел, представники групи міжнародних експертів з Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України зустрілися в середині червня 2015 року в Нью-Йорку, щоб обговорити можливе створення міжнародного трибуналу.

Країни відзначили необхідність "уникнути вето Росії" в Радбезі ООН, а також провести ретельне обговорення тексту резолюції, у якій буде запропоновано створення трибуналу.

При цьому Малайзія сподівається, що Радбез схвалить пропозицію 22 липня, рівно через рік після того, як він ухвалив резолюцію щодо авіакатастрофи малайзійського Boeing, що виконував рейс MH17.

9 липня делегація Малайзії в ООН розповсюдила проект резолюції Ради безпеки всесвітньої організації з вимогою сформувати міжнародний трибунал для незалежного розслідування справи.

Зазначимо, Росія має право вето в Раді Безпеки ООН і може блокувати будь-яку пропозицію, яка виноситься на голосування. Україна виступає за докорінну реформу системи ООН.

Звіт щодо розслідування катастрофи малайзійського Boeing MH17 мають оприлюднити 17 липня.

Довідка

17 липня 2014 року орієнтовно о 16.20 зник з екранів радарів літак авіакомпанії "Малайзійські авіалінії" Boeing 777, який здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. Як стало зрозуміло пізніше, він впав поблизу міста Тореза Донецької області.

За відомостями очевидців, літак вибухнув у повітрі, тіла загиблих розкидало в радіусі 4 кілометрів.

Як стверджує радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, авіалайнер було збито проросійськими терористами із зенітно-ракетного комплексу "Бук", які постачаються їм на озброєння російською владою.

СБУ оприлюднила радіоперехоплення розмови одного з лідерів бойовиків Ігоря Безлера зі своїм куратором, полковником Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ Василем Гераніним, де він доповідає про скоєний злочин.

"Тепер ви знаєте, хто здійснив цей злочин. Ми зробимо все, щоб ті російські військові, які здійснили цей злочин, понесли покарання", - заявив голова СБУ Валентин Наливайченко після демонстрації ролика з аудіозаписом переговорів.

Всього на борту перебувало 298 осіб, серед них 192 громадян Нідерландів, включно з одним громадянином з подвійним громадянством (Нідерланди та США). Всі вони загинули.

26 липня представник Білого дому Джошуа Ернест, заявив що президент Росії Володимир Путін винен у падінні Boeing-777.

Зазначимо, що пропагандистські російські телеканали тиражують безальтернативну версію про те, що малайзійський Boeing-777 нібито збили українські військові.

7 вересня прем'єр-міністр Малайзії Наджиб Разак повідомив, що рейс MH17 був збитий ракетою "земля-повітря" в районі, контрольованому проросійськими бойовиками.

9 вересня Рада безпеки Нідерландів представила доповідь, в якій назвала головну причину падіння літака.

24 вересня глава малайзійської поліції Халід Абу Бакар повідомив, що бойовики замінували місце падіння літака, через що розслідування можуть перенести на 2015 рік.

7 жовтня в СБУ України розповіли, що для завершити розслідування катастрофи не вистачає уламків ракетного комплексу "Бук", з якого могли збити Boeing.

У грудні стало відомо, що міжнародне слідство розглядає чотири версії катастрофи.

Для проведення експертизи уламки літака були доставлені до Нідерландів.

У лютому 2015 року уряд Нідерландів опублікував десятки документів про катастрофу.

Раніше ЗМІ, посилаючись на прокуратуру Нідерландів, писали, що слідство встановило: літак Boeing-777 був збитий ракетою "Бук", запущеною з російської установки, і, швидше за все, російським екіпажем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СМИ #"Бук"
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...