33 тисячі дітей з усієї області нинішнього літа було охоплено організованим відпочинком на базі шкіл

Про це під час наради повідомила заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Алла Олійник.

Вона повідомила, що нинішнього літа на базі загальноосвітніх навчальних закладів області працювало 534 літніх табори, де відпочили більше 33 тисяч дітей шкільного віку від 7 до 17 років (у тому числі 1396 вихованців шкіл-інтернатів).

Найбільшу кількість склали табори універсального профілю – 201 табір, у яких відпочили 12,7 тисяч дітей. Також в області функціонувало 147 профільних таборів, у яких були задіяні близько 10 тисяч дітей, а також 117 мовних таборів, де відпочили 6,2 тисячі дітей.

Алла Олійник повідомила, що у 2015 році за ініціативи Міністерства освіти і науки України було запропоновано новий вид відпочинку дітей – у пришкільних таборах мовного профілю, зокрема, з вивчення англійської, німецької та французької мов.

– До роботи у мовних таборах було залучено 434 вчителі іноземної мови, 5 студентів-волонтерів за напрямком «романо-германська філологія» КДПУ імені В.Винниченка,а також 6 волонтерів, – повідомила Алла Олійник.

Окрім того, при школах також діяли мовно-профільні табори, зокрема, художньо-естетичного, інформаційно-технологічного, еколого-натуралістичного, історико-краєзнавчого, туристичного та спортивного спрямування, з тим, аби діти могли всебічно розвиватися, і здобули певні знання та навички із зазначених профілів.

За словами посадовця, найбільше мовних таборів працювало у Голованівському (27), Кіровоградському (22), Гайворонському (13), Добровеличківському (11), Світловодському (11) районах, а найменше (по одному мовному табору) – у Компаніївському, Маловисківському та Онуфріївському районах, а також у місті Знам’янка.

Добре була організована робота з відпочинку дітей у Добровеличківському, Новгородківському, Кіровоградському, Голованівському, Гайворонському та Новоархангельському районах, де всі табори були профільними.

Високий показник охоплення дітей організованим відпочинком був у пришкільних таборах на базі навчальних закладів Долинського (70,5 %), Олександрійського (70 %), Світловодського (65 %), Устинівського (64,5 %), Кіровоградського (63 %) районів. А от низький показник охоплення був у Світловодську (17 %), Кіровограді (18 %), Знам’янці (20,9 %), а також у Новоархангельському (30,9%), Маловисківському (35 %) та Компаніївському (36 %) районі.

Алла Олійник також повідомила, що в обласному центрі з 2 по 12 червня нинішнього року на базі машинобудівного коледжу КНТУ працювала «Літня школа-2015», як освітньо-виховний захід для учнів 8-х класів. Особливістю даної школи було поглиблене вивчення англійської мови інженерного спрямування. Зазначений проект, у свою чергу, сприяв підвищенню освітнього та культурного рівня учнів та формуванню у них професійної орієнтації.
Окрім того, діти, які перебували у мовних таборах здійснили 367 екскурсійних поїздок визначними місцями області, а також до міста Умані, до Миколаєва, Вінниці та Києва.
З учнями 10-х класів були проведені військово-патріотичні збори. Зазначені збори відбулися на базі філії «Чорноліської лісної школи», де були задіяні учні Знам'янського та Олександрійського районів та Оникіївського оздоровчого комплексу «Лісова пісня», де були задіяні учні шкіл Маловисківського району.
Важливим є те, що у районах і містах області влітку було організовано відпочинок 21941 дитини пільгових категорій, що становить 24,3 % від загальної кількості дітей шкільного віку.
Під час літніх канікул у школах-інтернатах організовано відпочинок для 45 дітей-сиріт, 178 дітей, позбавлених батьківського піклування, 133 дітей-інвалідів, 636 дітей з багатодітних та малозабезпечених родин, 12 дітей, батьки яких загинули, постраждали, або беруть участь в АТО, 10 дітей внутрішньо переміщених осіб, 12 дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 350 дітей, які перебувають на диспансерному обліку і для 360 талановитих та обдарованих дітей.
– Всього на підготовку та проведення оздоровчої та відпочинкової кампанії влітку нинішнього року, з усіх джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством, заплановано використати 10,5 млн. грн. На сьогодні, фактично використано 4,9 млн. грн., – повідомила Алла Олійник.
дитячій табір
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии