В мистецькому житті Кіровоградщини відбулася непересічна подія

23 липня 2015 року Кіровоградський обласний художній музей презентував нову цікаву виставку«Одеська альма-матір кіровоградських художників», присвячену 150-річчю з дня заснування Одеського художнього училища імені М.Б.Грекова – одного з найстаріших навчальних закладів Одеси та першого художнього навчального закладу в Україні. За свою історію училище підготувало безліч унікальних та самобутніх фахівців у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, багато з яких стали гордістю нашого степового краю, прославивши його далеко за межами України.

Тому вшанування даного ювілею з боку мистецької Кіровоградщини – явище логічне і закономірне, враховуючи той факт, що близько половини кіровоградських майстрів пензля закінчили саме цей навчальний заклад. А згадавши інші культурні зв’язки між Кіровоградом та Одесою, зокрема – плідну співпрацю з одеськими реставраторами, можна цілком погодитися із твердженнями деяких фахівців, що Одеса і Кіровоград вже давно стали мистецькими побратимами.

Дана виставка презентує чудові мистецькі твори, які зайвий раз підтверджують високий професійний рівень випускників Одеського художнього училища, їх широкий творчий діапазон, розмаїття стилів, напрямків, технік тощо.

Відкривають експозицію роботи Амшея Нюренберга (1887-1979): «Яхти» (1955), «Куточок Сочинського парку» (1964) та заслуженого художника Молдови Олександра Фойницького (1886-1973): «Автопортрет» (1951) та «Перший сніг» (1965) - учніввидатного представника південної школи та професора Одеського художнього училища імені М.Б. Грекова Киріака Костанді.

Продовжують знайомити з експозицією полотна Володимира Федорова (1920-1986): «Автопортрет» та «Натюрморт», творчість якого займає центральне місце в образотворчому мистецтві Кіровоградщини. Вони являють собою кращі зразки реалістичного мистецтва області – це розповідь про історію нашого краю.

Художнє полотно Броніслава Домашина (1927-2000) - «Розплідник нутрій уЧорному лісі» пронизане тишею, спокоєм, гармонією природи, любов’ю до рідної землі, почуттям прекрасного.

«Портрет письменника В.Є.Панченка» Миколи Бондаренка (1914-1999)представляє творчість художника, який працюючи в жанрі станкового живопису писав ще тематичні картини, портрети сучасників, пейзажі степового краю Кіровоградщини, а також батальні твори.

Творчість талановитого педагога Якова Калашника (1927-1967) характеризується тим, що роботи цього майстра пензля завжди самобутні, оригінальні, з особливою творчою манерою виконання. В них він оспівує красу життя, натхнення праці, цілковиту гармонію людини і природи. На виставці представлені його роботи «Українська кераміка» (1961), етюд «Голова дівчинки» (1961) та етюд «Студент» (1961). Щодо останнього твору, то як з’ясувалось, він презентує студентський портрет одного з найвідоміших художників сучасної Кіровоградщини – голови Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України, Народного художника України Михайла Надєждіна.

Самобутність і унікальність характеризують також творчість Миколи Добролежи(1925-2008), який надавав перевагу сценографії, станковій та книжковій графіці. За своє життя майстер оформив близько 20-ти книг та понад 100 вистав, які йшли на театральних сценах Кіровограда, Дніпропетровська, Миколаєва, Одеси, Києва. В експозиції представлена його робота за п’єсою М.Кропивницького «Дай серцю волю, заведе в неволю». Його брат - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Добролежа (1930-2009) також працював в напрямку книжкової графіки, оформивши впродовж свого творчого життя понад 40 книг. Презентує його творчість на виставці його ескіз декорації до фільму «Дума про Британку».

Відвідувач виставки зможе побачити роботи Бориса Вінтенка (1927-2002) - заслуженого художника України, великого прихильника імпресіонізму, вершина пошуків якого – це пейзаж – картина, в якій завжди присутній митець зі своєю ліричною інтонацією, почуттям єдності людини з природою. В експозиції представлений його «Автопортрет» (1997) та чудовий ліричний пейзаж «Після дощу» (1999).

Твори Людмили Ходак (1943-2012) «Мальви» (1980) та Юрія Іващенка (1929-1990) «А.Карпов» (1981) дихають любов’ю до рідної землі, де вони народилися і жили, до людей яких вони зображували, передаючи щедрість душі.

Творчість сучасних художників Кіровоградщини представлена роботами членів Національної спілки художників України, які неодноразово експонували свої твори на персональних та тематичних виставках в експозиційних залах музею.

Окремим блоком представлені твори учасника всесоюзних, республіканських та міжнародних виставок Анатолія Пунгіна (1947 р.н.): «Серія вітражів» (1991), «Музика» (1983), які вирізняються особливою технікою виконання та насиченою кольоровою гамою та Ольги Пунгіної (1968 р.н.): «Купальська ніч» (2000), «Синій подих» (2002), яка працює в галузі графічного дизайну, станкової графіки та монументально-декоративного живопису, роботи якої викликають неабияку зацікавленість.

Кіровоградська земля подарувала Одесі Народного художника України Анатолія Горбенка (1944 р.н.), який на сьогодні очолює Одеську обласну організацію Національної спілки художників України. В своїх творах «Автопортрет» (1971), «Херсонський символ» (1999), «Потепліло» (2004) він пізнає душу людини, природи, розкриваючи для нас її таїни. Його твори – це постійний мистецький пошук, вони заспокоюють, сповнюють оптимізмом і дарують надію.

Ще одним кіровоградцем, чий талант розквітнув на одеській землі став Сергій Дрига (1960 р.н.), представлені роботи «Не в ладах із собою і Богом» (2001) та «Жінка» (1995) заряджають позитивною енергетикою, створюють відповідний настрій, змушують пробудити власну фантазію та уяву.

На виставці представлена робота Валерія Давидова (1954 р.н.) - «Батьківська хата. Романтичний пейзаж» (2006), який працює в напрямку реалістичного живопису, розвиваючи кращі його традиції.

Представлена на виставці і творчість одного з провідних графіків КіровоградщиниІгоря Смичека (1953 р.н.), яка вирізняється особливою багатогранністю.

В пейзажах Леонтія Жаренка (1899-1977) присутній не тільки чудовий краєвид, а й сам митець з його любов’ю до усього, що пов’язано з його Батьківщиною та бажанням відобразити єдність людини з природою. Він прагнув наділити море і небо, трави і землю, квіти і вітер своїми власними думками та почуттями.

Творчість учасника Всеукраїнських та обласних художніх виставок Миколи Алексєєва (1951р.н.) представлена роботою «Перевтілення» (1989).

Окрасою виставки також є твір українського живописця і графіка Наталії Пухінди (1955 р.н.) «Осінь» (2008), яка працює в галузі станкового мистецтва та монументально-декоративного розпису.

Різнобарв’ям фарб насичена робота «Осінній натюрморт» Лариси Яковлєвої (1946 р.н.) - учасниці чисельних виставок різного рівня.

Святкового настрою додає робота Володимира Плітіна (1956 р.н.) «Яблуневий спас» (1992), який працює в галузі іконопису, портретному та пейзажному жанрах.

В експозиції представлені керамічні вироби відомих керамістів Кіровоградщини:Миколи Фірсова (1945 р.н.) ювілейна медаль «255-років з дня заснування м. Кіровограда» (2009), Нелі Фірсової (1947 р.н.) «Впусти переночувати» (2010),Олександра Фірсова (1971 р.н.) декоративна композиція «Космічна споруда. Створення – 2» та Сергія Фірсова (1971 р.н.) «Післямова» (1995), які внесли вагомий вклад в розвиток мистецтва кераміки на теренах рідного краю. Їх творчість відразу привертає увагу глядачів оригінальністю та різноплановістю.

Гобелен «Лев у клітці» (1947) заслуженого художника України, талановитої майстрині Емілії Руденко (1947 р.н.) презентує декоративно – ужиткове мистецтво Кіровоградщини.

Доповнюють експозицію скульптурні роботи відомого скульптора Аркадія Мацієвського (1931-2006) «Скорбота», твори якого зберігаються в багатьох музеях та приватних колекціях Кіровограда, Івано-Франківська, Києва, Чигирина та ін. Жителі Кіровограда добре знайомі з багатьма роботами митця, які встановлені в місті, і сталивже частиною життя кіровоградців.

Два роки учнем Одеського художнього училища імені М.Б.Грекова був і Анатолій Шаповалов (1949 р.н.) відомий сьогодні на Кіровоградщині пейзажист зі своєю неповторною манерою виконання, яка і принесла йому славу. Його робота «Іриси» (2008)передає тонке відчуття кольору та є яскравим зразком пастозної техніки.

Ця різнопланова виставка є яскравим підтвердженням того, наскільки талановитою є Кіровоградщина, наскільки талановитою є плеяда митців, які зробили вагомий внесок в розвиток культурного життя рідного краю.

Тетяна Костенко – науковий співробітник відділу музею –

картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

виставка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
115 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Современный бесконтактный термометр для измерения температуры тела и окружающей среды – весьма полезное приспособление, которое должно быть в каждом доме. С его помощью Вы с легкостью и за считанные секунды измерите температуру тела члена семьи. Но также устройство позволит узнать и температуру любой поверхности, предмета: стены, еды, воды. Каждый термометр инфракрасный бесконтактный, представленный в нашем магазине прошел тщательный отбор и гарантирует вы...
Политические новости
22 сентября в Киеве прошел съезд партии "Основа". Делегаты утвердили новую программу партии и определились с кандидатом от «Основы» на президентских выборах. Съезд проходил в формате круглого стола. Главными целями развития страны партия определила безопасность Украины, ее экономическое развитие, использование геополитического положения Украины как моста между Европой и Азией, стимулирование развития технологий и повышение качества жизни граждан. «Страну н...
Происшествия
23 вересня о 15:30 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на автошляху Устинівка – Долинська біля с. Березуватка Устинівського району сталась дорожньо-транспортна пригода за участі двох легкових автомобілів ВАЗ. У результаті – троє осіб загиблих та троє постраждалих були заблоковані у понівечених автомобілях. Рятувальники 22-ї Державної пожежно-рятувальної частини смт Устинівка за допомогою спеціального обладнання деблокували постраждал...
Новости компаний
Умный зонт Up-brella – это обратный зонт или, как многие его называют, зонт наоборот. Он является новинкой этого года.Конструкция очень необычная и удивит многих. Зонт складывается мокрой стороной вовнутрь. Ваша одежда, салон автомобиля, коврик в коридоре всегда будут сухими и чистыми. Благодаря такой конструкции, зонт можно раскрыть сразу же при выходе из автомобиля, а закрыть при входе в помещении в самый последний момент. Вы не должны будете мокнуть под...
Новости компаний
Уже совсем скоро, 7 октября, все учителя страны будут праздновать свой профессиональный день – День Учителя. Важно выбрать полезный подарок учителю, который будет приносить пользу и делать жизнь хотя бы немного комфортнее и ярче. Одни из лучших и оригинальных вариантов на сегодняшний день – умный зонт и деревянные часы. Они полезны, удобны, функциональны. Этими подарками учитель будет пользоваться достаточно часто, вспоминая заботливого ученика и будучи ем...
Политические новости
Внефракционный народный депутат и экс-глава политсовета партии «За життя» Евгений Мураев принял решение о выходе из этой политической силы после того, как побывал на совещании избирательного штаба президента на Банковой. Об этом сообщил источник СМИ в сети интернет. По словам источника, Мураев прибыл на Банковую, как обычно, вечером, между 21:00 и 22:00. В это время там как раз проходило совещание с участием людей из предвыборного штаба президента. «Мураев...
Партнерский материал
В последнее время город Славянск на мировой арене звучал только в контексте военных действий на Донбассе. Пророссийские наемники захватили город в апреле 2014 года, с тех пор Славянск был у всех на слуху. О нем говорили по телевизору, писали в интернете и газетах, говорили в кабинетах высокопоставленных лиц. После того, как сепаратисты вместе с наемниками покинули город под натиском украинских военных, в городе наступил мир. Сегодня здесь по улицам беззабо...
Новости компаний
Александр Вилкул, Вадим Новинский, Дмитрий Шпенов и Нестор Шифрич покинули зал заседаний Верховной Рады во время выступления президента Петра Порошенко с ежегодным посланием. Оппозиционеры вышли из зала после слов президента, раскалывающих общество вопросами веры и языка. «Мы покинули зал заседаний во время выступления президента в знак протеста. Президент говорил красиво, но он говорил про какую-то другую страну, а не про нищую разворованную Украину, кото...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: