Власники персональних автомобілів відчувають себе не тільки комфортно, але і відчувають величезну відповідальність і великий ризик за збереження власної машіни. автострахування http://www.vuso.ua/ua/oscpv являє собою вид правового захисту, за допомогою якого можна захистити майнові інтереси автовласника і компенсувати витрати на ремонт і відновлення транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди або відшкодувати матеріальний збиток, нанесений третім особам. За допомогою автострахування також можна повернути вартість автомобіля в результаті розкрадання або викрадення.
Розрізняють такі види страхування ризиків:
- Страхування пасажирів і водіїв від можливого нещасного випадку. Страхується виключно ризик нанесення шкоди життю та здоров'ю учасників авто-транспортних відносин у разі дорожньо-транспортних пригод.
- Страхування самого автомобіля від поломок як механічних, так і електричних. Як правило, цей вид страхування вже включений в заводську гарантію. Страхова ж компанія може надавати цей вид страхування в разі, якщо термін заводської гарантії минув або з якихось причин не був наданий взагалі.
- Страхування машини від можливого викрадення (КАСКО). Забезпечує захист ризику і в разі викрадення, і в результаті нанесення збитку машині з причини дорожньо-транспортної пригоди (як пір вини водія, так і з вини третіх осіб або ж стихійних лих). При цьому, під стихійними лихами, як правило, розуміють: землетрус, ураган, град, злива, повінь, удар блискавки, шторм, буря, обвал, напад тварин, падіння предметів на машину.
- Страхування автоцивільної відповідальності. Може бути обов'язковим і добровільним. Під цим видом автострахування розуміють компенсацію збитку, нанесеного власником транспортного засобу третім особам і їх майну в ході дорожньо-транспортних відносин.
- Зелена карта. Під цим видом страхування мається на увазі страхування ризику автоцивільної відповідальності в разі виїзду за кордон. Оформляється міжнародний поліс страхування, який має назву «Зелена карта». За зеленої карти страхуються виключно майнові інтереси автолюбителів.
Автострахування дуже важливий, а часом необхідний вид захисту прав та інтересів. Тому, при оформленні автостраховки, завжди краще скористатися послугами професіоналів.