Жителі та гості Кіровоградщини мають змогу подорожувати 163 туристичними маршрутами

Ситуацію у галузі туризму Кіровоградщини розглянули під час щотижневої апаратної наради, яку сьогодні провів заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко. Поінформувала із зазначеного питання директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентина Животовська.
За її словами, на сьогодні в області провадять діяльність, пов’язану з наданням туристичних та інших супутніх послуг близько 70 суб’єктів туристичного бізнесу. Згідно з реєстром, 8 суб’єктів туристичної діяльності мають ліцензії на туроператорську діяльність, видані Державним агентством України з туризму та курортів Міністерства інфраструктури України.
Загалом в області існує 163 туристичні маршрути, з яких 10 розроблено департаментом культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, а саме: "Природа Кіровгорадщини", "Земля Корифеїв", "Раєвські – династія героїв", "Золотими стежками Ексампею", "Коровай дружби", "Кіровоград: Історія. Сучасність. Майбутнє", "У пошуках духовності", "Заповідні куточки Устинівщини", "Пам'ятки історії та культури Світловодського району", "Шевченковими слідами".
Серед найактивніших у розробці туристичних маршрутів Валентина Животовська назвала Бобринецький, Вільшанський і Новоукраїнський райони та міста Знам'янку, Кіровоград, Олександрію і Світловодськ. Разом з тим, посадовець зауважила, що Світловодським, Знам'янським й Олександрійським районами робота по створенню туристичних маршрутів до цього часу не розпочато.
Найбільшим попитом серед жителів Кіровоградщини користуються тури вихідного дня. Зокрема, на вихідних туристи подорожують до Кременчуцького водосховища з відвідуванням приватного зоопарку в селі Озера та Преображенського храму в селі Талова Балка Світловодського району, відпочивають у санаторії "Гусарське урочище" Новоукраїнського району, відвідують Свято-Хресто-Воздвиженську церкву із джерелами святого Миколая та святої Великомучениці Параскеви (село Іскрівка Петрівського району). Популярністю користуються і маршрути вихідного дня до урочища "Каскади" (село Злинка Маловисківського району), а також на природні об'єкти "Чорний ліс" та озеро "Берестувате" (Богданівське лісництво Знам'янського району), озера "Велика та Мала скелі" (село Протопопівка Олександрійського району), "Монастирище" Устинівського району та Дендрологічний парк "Веселі Боковеньки" Долинського району.
Серед найпопулярніших об'єктів показу в області Валентина Животовська назвала Кіровоградські обласні краєзнавчий та художній музеї, заповідник-музей І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) "Хутір Надія" (село Миколаївка Кіровоградського району), дендропарк М.Давидова “Веселі Боковеньки” (село Іванівка, Долинського району), Онуфріївський дендропарк, історико-архітектурний заповідник родини Раєвських (село Розумівка Олександрівського району), парково-музейний комплекс "Кіровоградщина авіаційна" (місто Кіровоград), ландшафтний заказник “Монастирище” (село Завтурове Устинівського району), Музей ракетних військ стратегічного призначення (селище Побузьке Голованіського району), штучне озеро "Велика і Мала скелі" (Протопопівська сільська рада Олександрівського району), а також Світловодського яхт-комплекс. Окрім того, основними для відвідання в містах та районах області є районі краєзнавчі музеї та музеї історії.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua