Шанс для вітчизняного виробника в рибопереробній галузі

03 серпня 2015 року відбулось перше засідання . групи регіональних експертів із проведення відбору  проектних ідей щодо регіонального розвитку  Кіровоградської  області за напрямами «Агропромисловий комплекс», «Розвиток сільських територій та розбудова соціальної інфраструктури» та «Природно-ресурсний потенціал», де відбулось обговорення та попередній відбір ідей проектів для включення їх до Плану заходів із реалізації Стратегії розвитку Кіровоградської області у 2015-2017 роках, які надійшли протягом травня-липня 2015 року. В роботі експертної групи взяв участь начальник Кіровоградрибоохорони Руденко М.В.

Кіровоградрибоохороною було однозначно підтримано проект ТОВ «Успенський рибгосп» з будівництва та введення в дію цеху по переробці рибної продукції потужністю 360 тонн з метою забезпечення якісною продукцією населення області.

Важливість реалізації такого проекту в рамках Кіровоградської області є очевидною. Так, за інформацією Державного агентства рибного господарства України, у 2015 році попит на імпортну рибу знизився приблизно на 30 % у зв»язку з девальвацією гривні, понад 90 % обсягу імпорту припадає на види риб, які видобуваються виключно у водах морських економічних зон інших держав – Росія, США, Канада, Перу, Чилі, Норвегія, Австралія, країни ЄС. Основу імпортної мороженої риби становить традиційний продукт для населення України – оселедець, скумбрія, сардина, кілька або шпрот. Разом з тим імпортна риба значно подорожчала та стала недоступною українцям. Це великий шанс для української продукції – замінити на прилавках дорогу імпортну продукцію, покупцеві відкриється доступ до якісної вітчизняної продукції за нижчою ціною. 

Для стабільної роботи економіки необхідно завчасно планувати компенсаційні механізми виробництва харчової продукції. Особливо це стосується рибної галузі, де спостерігається тенденція до зменшення об’ємів промислового вилову, і є необхідність обґрунтованого імпортозаміщення вітчизняною рибою.

 Географічне розташування майбутнього рибопереробного підприємства є вдалим з огляду на те, що село Успенка Онуфріївського району Кіровоградської області розташоване біля Дніпродзержинського водосховища, на якому здійснюється промисловий вилов риби, та свіжовиловлена продукція безпосередньо може і буде спрямована, минаючи процес додаткової обробки під час транспортування, до переробного цеху, що підвищить кінцеву якість риби та здешевить її на прилавках в торгівельній мережі в першу чергу саме для населення Кіровоградської області. До того ж підприємство ТОВ «Успенський рибгосп» має власні ресурси для подальшої переробки – є орендарем земель водного фонду загальною площею понад 900 га, землю передано для розведення товарної риби, власне цим підприємство активно і займається. Слід наголосити і на тому, що джерелами фінансування даного проекту передбачено власні кошти ТОВ «Успенський рибгосп» та не передбачено додаткових витрат з державного бюджету.

Вважатимемо впровадження в життя планів по будівництву та введення в дію цеху по переробці рибної продукції першим кроком до створення економічної самодостатності області в рибопереробній галузі.

Засідання  групи регіональних експертів із проведення відбору  проектних ідей щодо регіонального розвитку  Кіровоградської  області стало практичним втіленням розпорядженням голови облдержадміністрації 19 червня 2015 року № 239-р «Про організацію роботи з формування проектних ідей щодо регіонального розвитку» в Кіровоградській області, збору проектних ідей до Плану заходів із реалізації Стратегії розвитку області на 2015-2017 роки. До складу групи регіональних експертів із проведення відбору  проектних ідей щодо регіонального розвитку за напрямками «Агропромисловий комплекс», «Розвиток сільських територій та розбудова соціальної інфраструктури» та «Природно-ресурсний потенціал» включено представників:

- структурних підрозділів Кіровоградської облдержадміністрації, співголови групи регіональних експертів - директор департаменту екології та природних ресурсів Ковтунов О.В. та директор департаменту агропромислового розвитку Коренюк С.Ю., 

- територіальних органів міністерств і відомств України в області - серед них в.о. начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Бабік Д.В. і начальник управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Кіровоградській області Руденко М.В., 

-  громадських організацій «Асоціація фермерів та приватних землевласників Кіровоградської області», «Кіровоградська обласна сільськогосподарська дорадча служба», «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та інші, 

- наукових установ – в тому числі і представники Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук - директор Савранчук В.В., заступник директора з наукової роботи Семеняка І.М.-  та Кіровоградського національного технічного університету.

рыба
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі