Громадський діяч з Олександрії розповів про становлення патріотичних рухів в 90-ті та Сашка Білого.

Володимир Васильович Стадніченко волонтер громадського формування «Славутич», на сьогодні є одним з відомих олександрійських волонтерів в місті, сфера його допомоги військовим – ремонт бронетехніки, а зокрема БТРів. Але мова піде не про волонтерський внесок Володимира Васильовича, а про буремні 90-ті роки, саме тоді відбулося становлення ряду українських патріотичних рухів.

У 90-х роках Володимир Стадніченко очолює силову структуру під назвою «Варта ДСУ», яка займалась фізичним загартуванням молоді – вишколи, табори, участь в змаганнях та створення спортивних секцій.

– Я завжди говорив, що хтось повинен був закласти цю цеглинку патріотичного виховання , і от наша структура гуртувала та готувала молодих хлопців, які потім стали зрілими командирами які зараз воюють на фронтах необхідне – розповідає Володимир Стадніченко – Потім співпраця з УНА-УНСО , я також радий і гордий, що мав безпосередні контакти з Дмитром Корчинським з іншими патріотами з цього формування.

Згодився Володимир Васильович розповісти про зустріч з Олександром Музичком, більш відомим як Сашко Білий. З ним Стадніченко зустрівся під час одного з вишколів, передувало цьому попереднє знайомство – Музичко також був членом об'єднання «Державна самостійність України», а також в свій час був одним з командирів Рівенського підрозділу «Варти ДСУ».

  • Охарактеризували Сашка Білого можу, як патріота, професіонала і відданого справі патріота. – говорить Володимир Васильович – Я ніколи не чув з його боку якихось скарг, він просто вирішував всі завдання, які перед ним ставились. І я хочу сказати, що Сашко не загинув, на його місце і з його ідеєю стали десятки патріоті..

Табори та вишколи організовані «вартою» проводилися за свій кошт та кошти небайдужих патріотів. Відбувалися такі вишколи по всій території нашої держави, це були і Закарпаття і Полтавщина, були бійців варти і на Рівенських вишколах і в Кримських горах. На одному з таких гірських вишколів волонтер «Славутича» Володимир Стадніченко познайомився з Мустафою Джамілієвим.

Не один успішний вишкіл з кримськими татарами ми провели , в Бахчисараї проводили збори, штурмували кримські гори, вчилися виживати – це потім знадобилось у війні з ворогом. – розповідає Володимир Васильович.

Приймав участь Стадніченко і у створенні спортивних шкіл, разом з Олександром Корнієнком та Олександром Притулою створили Федерацію національного єдиноборства «Спас». В підсумку вона стала міжнародною федерацією, а Олександрійська школа «Спас» стала законодавицею мод серед всіх шкіл цього традиційного українського бойового мистецтва.

Ми гордимося тим, що така людина, як Володимир Васильович Стадніченко є членом нашого формування та реалізує з нами програми по допомозі військовим. – відзначив координатор громадського формування «Славутич» Володимир Конюшенко.

Володимир Конюшенко та Володимир Стадн__ченко з солдатами Володимир Стадн__ченко Сашко Б__лий (в__дм__чений синьою крапкою) Стадн__ченко (крайн__й справа) на вишкол__ Стадн__ченко з вихованцями
Сашко Білий
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі