Кіровоградські органи влади вдруге перевірять на публічність

Цього року, як і попереднього, мережа партнерів з вимірювання Індексу публічності місцевих рад визначить, який же муніципалітет в Україні працює найпрозоріше та найвідкритіше. Над дослідженням працюватиме 22 громадські організації, які протягом наступних трьох місяців будуть моніторити діяльність рад у своїх містах. Вимірювання охоплює усі обласні центри України (окрім Донецької та Луганської міських рад, які тимчасово не можуть виконувати свої повноваження у повному обсязі). Результати вимірювання стануть відомі вже восени.

28 липня представники партнерських організацій з вимірювання Індексу публічності зустрілися у Києві, аби обговорити деталі цьогорічного дослідження. Кожен ділився досвідом та практиками підвищення прозорості роботи муніципалітету та прогресом, що відбувся завдяки оприлюдненню результатів вимірювання. Наприклад, Івано-Франківськ отримав новий Статут міста з чітко прописаним положенням про звітування органу місцевого самоврядування. У Чернівцях та Рівному були створені робочі групи, які працюють над покращенням публічності рад, а у Дніпропетровській міській раді зняли турнікети при вході й запроваджено відео- та аудіо-трансляцію засідань ради. Були також органи самоврядування, які не сприйняли результати Індексу, зокрема через низький рейтинг окремих суб’єктів. Наприклад, депутати Миколаївської міської ради обурилися через свої не надто високі результати. Багато муніципалітетів також вирішили почекати до жовтня й перекласти відповідальність за недостатню відкритість на своїх наступників.

Цьогорічне дослідження триватиме три місяці, протягом яких громадські активісти будуть відвідувати засідання місцевих рад, надсилати запити на отримання публічної інформації та моніторити офіційні сайти муніципалітетів. У кінці вересня мережа підготує регіональні та всеукраїнські звіти, в яких оцінить публічність роботи кожної з рад, та запрезентує рейтинг органів місцевого самоврядування з огляду на їх прозорість, відкритість та підзвітність.

У Кіровограді моніторингом займається громадська організація «Територія успіху». Нагадаємо, що Кіровоградська минулого року за загальним рівнем публічності органів місцевого самоврядування отримала 51% і зайняла 9 місце серед 24 обласних центрів України. Оцінювалася робота міської ради, виконавчих органів та міського голови. Серед трьох суб’єктів дослідження найнижчі оцінки отримали депутати Кіровоградської міської ради (36%). Найбільш публічною виявилася робота виконавчих органів (63%).

Низький рейтинг депутатів був пов’язаний з неналежною практикою звітування. Зокрема, на порталі МР були відсутні звіти депутатів, апарат ради не володів інформацією про кількість депутатів, які провели звітування перед громадами, про результати обговорення таких звітів, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу міської ради.

Повний звіт про Індекс публічності місцевого самоврядування Кіровограда можна прочитати тут: ОПОРА

Як змінилась ситуація за рік можна буде дізнатись вже наприкінці вересня.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Объявления
18.09.2017
Разместить объявление в этом блоке Добавить
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua