Кіровоградщина зорієнтована на нарощування обертів співпраці із Білоруссю

В облдержадміністрації відбулась зустріч заступника голови ОДА Сергія Коваленка із першим секретарем Посольства Республіки Білорусь в Україні Вірою Воронко. Під час обговорення співпраці Білорусі із Україною йшлося зокрема і про місце Кіровоградщини у партнерських взаєминах двох країн-сусідів.

Кіровоградщина уже не перший рік освоює білоруські ринки, а також обмінюється досвідом і напрацюваннями у соціально-гуманітарній сфері із Білоруссю: іще у 2005 році було підписано угоду про співпрацю із Могильовською областю - про що розповів Сергій Коваленко. Він відзначив і чималі позитивні здобутки від співпраці із Білоруссю за минулий рік. За словами заступника голови ОДА, Білорусь для Кіровоградщини - один із найбільших торговельних партнерів і лише за минулий рік товарообіг між цією країною і нашою областю збільшився на 14%. Є і позитивні приклади входження білоруських інвестицій на Кіровоградщину.

Віра Воронко також відзначила тісну співпрацю між Білоруссю та Україною, зокрема за такими напрямами як виробнича кооперація, а також в галузі АПК, в транспортній сфері, в охороні здоров'я та інвестиційній діяльності.

Як розповіла далі Віра Воронко, через зниження товарообігу у поточному році, на який впливають цілком об’єктивні причини, наразі налагоджуються і нові напрями співпраці, як-то впровадження енергоефективних технологій та фінансування банківської сфери. Віра Воронко зазначила, що Білорусь має чималий потенціал в плані реалізації заходів з енергоощадності: створено виробництво модульних котелень – одну із них на умовах лізингу вже встановлено в Чернігівській області, є і виробництво паливних котлів, що працюють на щепі, брикетах, тощо. Зацікавив першого секретаря Посольства Республіки Білорусь і той факт, що Кіровоградщина також активно працює у цьому напрямку, має власну програму енергоефективності, налагоджене виробництво котлів на заводі "Дозавтомати", а також низку пеллетних ліній по районах.
Що стосується співпраці у фінансовій сфері, то як зазначила Віра Воронко, в цьому напрямку Білорусь готова надавати кредити українським партнерам, для цього визначено і банки з обох сторін. Разом з тим уже проводяться розрахунки за товари і послуги у міжнаціональних валютах, цей крок покликаний зменшити вплив долара на економіку обох країн.

Говорила Віра Воронко і про відновлення виробничої кооперації: наразі між Україною та Білоруссю укладаються списки продуктів, що постачаються між ними, які звільнятимуться від ПДВ.

"Ми дуже зацікавлені у створенні спільних підприємств як в Україні, так і в Білорусі", - підкреслила також Віра Воронко, а далі розповіла як білоруська сторона приваблює підприємства-резиденти на свою територію. За її словами, кіровоградський "Креатив-Груп" розпочинає в Білорусі будівництво підприємства з переробки сої, заявляє про намір співпрацювати і "Гідросила".

Говорила Віра Воронко і про товарообіг із Кіровоградщиною. Вона відзначила, що Білорусь, як і Україна, зорієнтована на відновлення тваринництва, а відтак чимало кормів закуповуються саме в України, при цьому половина білоруських закупівель шроту йде із Кіровоградщини.

Цікавою для рівнинної Білорусі може бути продукція кіровоградських кар’єрів – граніт, щебінь, про що також ішлось під час зустрічі.

А для народного господарства Кіровоградщини не втрачає своєї актуальності білоруська сільськогосподарська техніка. Зацікавлена обласна влада і в комплектуючих для ліфтів білоруського виробництва.

Для іще більш чіткого окреслення напрямків співпраці уже безпосередньо між самими виробниками Сергій Коваленко нагадав першому секретарю Посольства Республіки Білорусь в Україні про виставку "Агроекспо", що відбудеться у Кіровограді восени, і запросив до участі. Віра Воронко зазначила, що в Посольстві начувані про цю виставку і білоруська сторона готується до участі в ній.
співпраця Білорусі із Україною
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі