Кіровоградщина готується до переходу на електронну систему державних закупівель

В облдержадміністрації відбулось засідання робочої групи із впровадження електронної системи державних закупівель в області.

Перехід до електронної системи держзакупівель – це завдання Президента України, адже максимальної прозорості у тендерних процедурах вимагає українське суспільство.
Певні напрацювання у цьому плані на рівні центральних органів влади уже є, про що інформувала директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ніна Рахуба. Вона повідомила, що через електронну систему торгів уже проведено кілька тисяч тендерів на 1,5 млрд. грн. Про реальну економію коштів уже говорять міністерства економіки й оборони. Процедура торгів проходить на умовах реверсного аукціону, тобто перемагає пропозиція з найнижчою ціною. Власне, про сам процес торгів розповіла начальник навчального центру Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати Людмила Солонар. Особливість у тому, що аж до моменту оголошення переможця тендеру, ані його замовник, ані учасники не знають, назв підприємств і організацій, які беруть участь у торгах. Звідси й випливають основні складові мети, з якою запроваджується електрона система держзакупівель: прозорість, максимальне залучення бізнесу і навчання усіх учасників сфери держзакупівель.
Єдине "але" – наразі немає нормативно-правової бази, що регулювала б держзакупівлі в електронній системі, відповідний закон на розгляд Верховної Ради буде подано лише у вересні поточного року. Така ситуація викликає певні побоювання, про що й говорили члени робочої групи. Так, радник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов вказав на ймовірність демпінгу цін від учасників торгів. А заступник голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансової діяльності та соціально-економічного розвитку Аліна Бегун припускає, що учасники електронних торгів, які наразі не підкріплені законом, матимуть це за аргумент при оскарженні результатів тендеру, якщо вони його програють.
Відтак, члени робочої групи єдині в думці, що в законі про електронну систему державних закупівель мають бути чітко прописані гарантії як неодмінні зобов’язання до виконання учасникам тендерів, а особливо їх переможцям.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua