• Головна
  • Кіровоградщина готується до переходу на електронну систему державних закупівель
10:59, 18 серпня 2015 р.

Кіровоградщина готується до переходу на електронну систему державних закупівель

В облдержадміністрації відбулось засідання робочої групи із впровадження електронної системи державних закупівель в області.

Перехід до електронної системи держзакупівель – це завдання Президента України, адже максимальної прозорості у тендерних процедурах вимагає українське суспільство.
Певні напрацювання у цьому плані на рівні центральних органів влади уже є, про що інформувала директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ніна Рахуба. Вона повідомила, що через електронну систему торгів уже проведено кілька тисяч тендерів на 1,5 млрд. грн. Про реальну економію коштів уже говорять міністерства економіки й оборони. Процедура торгів проходить на умовах реверсного аукціону, тобто перемагає пропозиція з найнижчою ціною. Власне, про сам процес торгів розповіла начальник навчального центру Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати Людмила Солонар. Особливість у тому, що аж до моменту оголошення переможця тендеру, ані його замовник, ані учасники не знають, назв підприємств і організацій, які беруть участь у торгах. Звідси й випливають основні складові мети, з якою запроваджується електрона система держзакупівель: прозорість, максимальне залучення бізнесу і навчання усіх учасників сфери держзакупівель.
Єдине "але" – наразі немає нормативно-правової бази, що регулювала б держзакупівлі в електронній системі, відповідний закон на розгляд Верховної Ради буде подано лише у вересні поточного року. Така ситуація викликає певні побоювання, про що й говорили члени робочої групи. Так, радник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов вказав на ймовірність демпінгу цін від учасників торгів. А заступник голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансової діяльності та соціально-економічного розвитку Аліна Бегун припускає, що учасники електронних торгів, які наразі не підкріплені законом, матимуть це за аргумент при оскарженні результатів тендеру, якщо вони його програють.
Відтак, члени робочої групи єдині в думці, що в законі про електронну систему державних закупівель мають бути чітко прописані гарантії як неодмінні зобов’язання до виконання учасникам тендерів, а особливо їх переможцям.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#система державних закупівель
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...