• Головна
  • Ситуація з вакцинами на Кіровоградщині не є критичною
11:34, 21 серпня 2015 р.

Ситуація з вакцинами на Кіровоградщині не є критичною

Анонсуючи на апаратній нараді розгляд питання про стан забезпечення дитячого та дорослого населення області вакцинами для здійснення профілактичних та інших щеплень, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко наголосив, що стан справ у медичній галузі продовжує перебувати під постійним контролем обласної влади.
Це враховується і під час планування заходів у рамках робочих поїздок по районах, оскільки, як зазначив голова ОДА, перебуваючи на тій чи іншій території, він ставить собі за мету обов’язково відвідати центральну районну лікарню, аби з’ясувати, яка тут ситуація, на власні очі побачити, в якому стані знаходиться медичний заклад, в яких умовах працюють фахівці і в яких умовах надається лікувально-профілактична допомога населенню. Цього тижня під час робочої поїздки до Добровеличківського району Сергій Кузьменко має намір відвідати і місцеву районну лікарню. Запрошує туди й політиків, які зможуть допомогти не словами, а справами. Саме справами, оскільки передвиборча риторика вже розпочалась.
Заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Скрипник нагадав учасникам апаратної наради, що з початку 2013 року відбулися зміни у системі забезпечення, обліку і звітності з використання вакцин та виконання обсягів профілактичних щеплень. Функція щодо руху медичних імунобіологічних препаратів, їх розподілу на території області перейшла від санітарно-епідеміологічної служби до департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.
Відповідальною установою за вакцинацію дітей на Кіровоградщині визначено обласну дитячу лікарню. Сюди вакцини надходять, тут вони зберігаються, звідси розподіляються по закладах охорони здоров’я.
Щодо, власне, імунобіологічних препаратів у ширшому розумінні, то вони, як відомо, діляться на дві групи. Перша – це ті, що вводяться за календарем щеплень дітям, починаючи з БЦЖ у пологовому будинку (на третій день від народження) до третьої ревакцинації проти поліомієліту у 14 років. Це вакцини проти таких серйозних захворювань як дифтерія, правець, кашлюк, гемофільна інфекція, поліомієліт, туберкульоз, вірусний гепатит В, кір, краснуха, епідемічний паротит. Друга група імунобіологічних препаратів – вакцини, що використовуються у випадках екстрених, невідкладних станів (при ботулізмі, укусі гадюки, при травмуванні брудними, зокрема, іржавими предметами).
Олександр Скрипник зазначив, що за перше півріччя область отримала по лінії Міністерства охорони здоров’я імунобіологічних препаратів на суму близько 1,4 мільйона гривень, тоді як планова потреба складає 12,7 мільйона (тобто менше 10%). Якщо брати конкретно по вакцинах, то найменше надійшло БЦЖ (6,3% від потреби), найбільше АКДС (кашлюк, дифтерія, правець) – 34,5%. Обсяг інших вакцин – у рамках 16-30%, тобто третя-четверта частина від потреби.
Разом з тим, з огляду на залишки імунобіологічних препаратів в області, вакцини проти поліомієліту вистачає до середини вересня, БЦЖ – до середини жовтня, комбінованої вакцини (кір, паротит, краснуха) та АКДС – до жовтня, антирабічної вакцини (проти сказу) та вакцини проти гепатиту В – до грудня.
Залишки препаратів, за словами заступника директора департаменту охорони здоров’я, є результатом, як правило, запізнілого виділення коштів на закупівлю ліків (під кінець року), запізнілу їх доставку, тому заплановані для використання у попередньому році вакцини стають в нагоді уже в наступному. Окрім того, МОЗ постійно моніторить ситуацію в регіонах і, в разі гострої потреби, вакцину спрямовують саме туди, де вона вкрай необхідна. Аналогічна процедура діє і в Кіровоградській області за результатами внутрішнього моніторингу використання вакцин.
З урахуванням препаратів, які область мала, за підсумками першого кварталу найнижчий рівень профілактичних щеплень – проти вірусного гепатиту В (13%), найвищий – проти АКДС (61%) та БЦЖ (57%). Решта – у рамках 22-23%.
Тому, як зазначив Олександр Скрипник, ситуація в області з вакцинацією не є критичною. Її можна назвати напруженою і такою, що вимагає прийняття додаткових управлінських рішень.
Під такими рішеннями посадовець має на увазі фінансову підтримку процесу вакцинації на тій чи іншій території Кіровоградщини з боку місцевих органів влади у разі, якщо до того спонукатиме санітарно-епідеміологічна ситуація. Адже з цільовими коштами з держбюджету на закупівлю вакцин у нинішньому році складно, а постанова Кабінету Міністрів від 23 січня ц.р. № 11 забороняє використання на ці цілі коштів медичної субвенції, що спрямовується на забезпечення функціонування медичних закладів в регіонах.
З огляду на це, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко повідомив, що зараз готуються зміни до обласного бюджету, які передбачають надання додаткових коштів для фінансування потреб, у тому числі, і медичної галузі. Тому департаменту охорони здоров’я слід врахувати це, аби, як зазначив голова ОДА, "питання вакцинації населення було закрите". З урахуванням тих програм, що працюють по лінії Міністерства охорони здоров’я.
– Ще раз повторюю: всі необхідні вакцини повинні бути закуплені, – наголосив керівник області. – Чи то за кошти державного бюджету, чи обласного, чи за кошти районних та міських бюджетів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакцина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...