• Головна
  • У Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Зодчий нашого міста»
14:16, 2 вересня 2015 р.

У Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Зодчий нашого міста»

1 вересня 2015 року у Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію «Зодчий нашого міста», присвячену 80-річчю з дня народження відомого кіровоградського архітектора Анатолія Лук’яновича Губенка (1935 – 2013).

Губенко Анатолій Лук’янович народився в с. Землянки Макіївського району Донецької області. У 1963 році закінчив Київський інженерно - будівельний інститут за спеціальністю «Архітектура». Брав участь у проектуванні міста Шевченко в Казахстані. А в 1968 році був запрошений Кіровоградським міськвиконкомом на посаду головного архітектора нашого міста. Саме на теренах Степової Еллади і було реалізовано більшість його планів і задумів.

Поглиблений інтерес і турбота про пам’ятки історії та культури – характерні прикмети нашого часу. Не вартий майбутнього той народ, що не цінує минулого. Про далекі часи нам нагадують архітектурні споруди, створені майстрами свого часу, тисячі пам’ятників, обелісків, меморіальних знаків. Всі ці пам’ятки мають неоціненне історико-культурне значення, вони охороняються державою, їх недоторканість гарантує Конституція України. Тому Анатолій Лук’янович Губенко, розуміючи це, завжди відстоював ідеї встановлення і збереження історичного минулого нашого краю.

З 1970 по 1986 рік він працює начальником відділу у справах будівництва архітектури Кіровоградського облвиконкому, з 1986 по 1989 рік - художником, а потім головним художником обласного художньо – виробничого комбінату, з 1989 по 1991 рік – директором інституту «Кіровоградархпроект».

Багато років Анатолій Лук’янович був головою секції пам’яток архітектури Українського товариства охорони пам’яток історії та культури в Кіровоградській області. Саме йому ми маємо бути вдячні за збереження історичної частини нашого міста, адже саме він досить детально і старанно розробляв проекти забудови Кіровограда.

За його проектами створювалися багато знакових для нашого регіону музейних установ: музею підпільної організації «Спартак» в селі Красногірці (Голованівський район), Ю.Яновського в селі Нечаївці (Компаніївський район), І. Карпенка – Карого в заповіднику «Хутір Надія» (Кіровоградський район), будинку І.Тобілевича в місті Кіровограді та ін.

Губенко проектував спорудження пам’ятників Слави з Вічним вогнем на Меморіальному комплексі «Фортечні вали» у Кіровограді, Червонозорівцям, Т.Шевченку, І.Микитенку, Б.Хмельницькому, В.Сухомлинському та ін.

Однією з останніх робіт Анатолія Губенка став пам’ятник «Козак – захисник» в селі Торговиці Новоархангельського району. Він написав також дві книги з питань архітектури, підготував путівник «Пам’ятник архітектури Кіровоградщини».

В останні роки життя Анатолій Лук’янович приклав немало зусиль по вивченню і розробці плану реконструкції історичної пам’ятки - фортеці святої Єлисавети та зони благоустрою Театральної площі в Кіровограді.

За багаторічну успішну творчу діяльність митець неодноразово нагороджувався подяками та почесними грамотами області і міста. А у 2011 році він був нагороджений знаком Виконавчого комітету міської ради «За заслуги» П ступеню.

Творчий доробок талановитого майстра Анатолія Лук’яновича Губенка став невід’ємною частиною національного культурного надбання українського народу, а чудові зразки архітектурних ансамблів стали найкращим пам’ятником геніальному архітектору – справжньому зодчому нашого міста.

В експозиції представлено: альбом замальовок А. Губенка, малюнки – «Чумацький шлях біля села Приют», «Повернення з Січі», «Куточок відпочинку», «Міський парк», «Ковалівка» та ін. графічні роботи.

Ноженко В. Г. – головний зберігач фондів

Кіровоградського обласного художнього музею

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#архітектор
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...