Служба у резерві

Громадяни України, що пройшли строкову військову службу, здобули військово – облікову спеціальність та набули практичних навичок і умінь для збройного захисту Вітчизни складають запас першої категорії військовозабов`язаних запасу Збройних Сил.

Саме використання цієї категорії військовозабов`язаних передбачається для доукомплектування військових організаційних структур на випадок мобілізації в особливий період.

З метою подальшого розвитку військового резерву Збройних Сил України збільшено обсяг підготовки та нарощування чисельності резервістів, в період до 2017 року, до 8 тис.осіб.

РОЗРАХУНОК НАРОЩУВАННЯ ЧИСЕЛЬНОСТІ, ПІДГОТОВКИ ДО 2017 року 
ТА ОБСЯГІВ ФІНАНСОВИХ ВИТРАТ

2014

2015

2016

2017

Чисельність

2000

3500

5500

8000

Підготовка

700

1700

2700

4000

Фінансові витрати (млн.грн)

0.3

2

3

4.5

Пріоритетами для доукомплектування ЗС України в особливий період резервістами було визначено:

- військові частини Сил негайного реагування та Сил постійної готовності. Зазначена категорія резервістів у посиленому режимі (до 30 діб) протягом року проходить підготовку на навчальних зборах;

- військові частини (підрозділи) територіальної оборони Сил нарощування. Зазначена категорія резервістів у підтримуючому режимі (10 – 15 діб) протягом року повинна була проходити підготовку на навчальних зборах з підвищенням військової навченості. До територіального резерву передбачається залучити представників патріотичних, громадських, ветеранських (воїнів – десантників, спеціальних підрозділів) організацій тощо.

У листопаді мнулого року Постановою Кабінету Міністрів України було затверджено нову структуру військового резерву людських ресурсів відповідно до якої військовий резерв людських ресурсів складається з:

- резервістів, які у добровільному порядку уклали контракт на проходження служби у військовому резерві;

- військовозабов`язані, які перебувають на військовому обліку у військових комісаріатах та Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки країни;

- громадян та громадських обєднань, які на добровільних засадах займаються діяльністью щодо підтримання обороноздотності держави.

За призначенням військовий резерв людських ресурсів поділяється на:

-​ оперативний резерв;

-​ резерв посилення;

-​ громадський резерв.

З метою підвищення ефективності якості комплектування військ (сил) мобілізаційними ресурсами Генеральним штабом ЗС України розпочато створення оперативного резерву першої черги. З цією метою було розроблено указ Президента України від 18 травня 2015 року №274 «Про внесення змін до положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві ЗС України», яким визначено, що в особливий період військовослужбовці, які звільнені із строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, проходять службу у резерві в обов`язковому порядку. Також введено в дію тимчасову інструкцію про порядок зарахування військовослужбовців при звільнені з військової служби в запас (демобілізації) до військового оперативного резерву першої черги, що дозволить у стислі терміни залучити до резерву значну кількість військово – навчальних ресурсів, що мають досвід ведення бойових дій в зоні АТО.

У сучасних умовах гібридної війни завдання щодо створення військового резерву людських ресурсів, які підготовлені та вмотивовані до збройного захисту Вітчизни є найважливішою функцією держави, справою всього українського народу та потребує консолідації зусиль всього українського суспільства.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua