15:18, 2 вересня 2015 р.

Служба у резерві

Громадяни України, що пройшли строкову військову службу, здобули військово – облікову спеціальність та набули практичних навичок і умінь для збройного захисту Вітчизни складають запас першої категорії військовозабов`язаних запасу Збройних Сил.

Саме використання цієї категорії військовозабов`язаних передбачається для доукомплектування військових організаційних структур на випадок мобілізації в особливий період.

З метою подальшого розвитку військового резерву Збройних Сил України збільшено обсяг підготовки та нарощування чисельності резервістів, в період до 2017 року, до 8 тис.осіб.

РОЗРАХУНОК НАРОЩУВАННЯ ЧИСЕЛЬНОСТІ, ПІДГОТОВКИ ДО 2017 року 
ТА ОБСЯГІВ ФІНАНСОВИХ ВИТРАТ

2014

2015

2016

2017

Чисельність

2000

3500

5500

8000

Підготовка

700

1700

2700

4000

Фінансові витрати (млн.грн)

0.3

2

3

4.5

Пріоритетами для доукомплектування ЗС України в особливий період резервістами було визначено:

- військові частини Сил негайного реагування та Сил постійної готовності. Зазначена категорія резервістів у посиленому режимі (до 30 діб) протягом року проходить підготовку на навчальних зборах;

- військові частини (підрозділи) територіальної оборони Сил нарощування. Зазначена категорія резервістів у підтримуючому режимі (10 – 15 діб) протягом року повинна була проходити підготовку на навчальних зборах з підвищенням військової навченості. До територіального резерву передбачається залучити представників патріотичних, громадських, ветеранських (воїнів – десантників, спеціальних підрозділів) організацій тощо.

У листопаді мнулого року Постановою Кабінету Міністрів України було затверджено нову структуру військового резерву людських ресурсів відповідно до якої військовий резерв людських ресурсів складається з:

- резервістів, які у добровільному порядку уклали контракт на проходження служби у військовому резерві;

- військовозабов`язані, які перебувають на військовому обліку у військових комісаріатах та Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки країни;

- громадян та громадських обєднань, які на добровільних засадах займаються діяльністью щодо підтримання обороноздотності держави.

За призначенням військовий резерв людських ресурсів поділяється на:

-​ оперативний резерв;

-​ резерв посилення;

-​ громадський резерв.

З метою підвищення ефективності якості комплектування військ (сил) мобілізаційними ресурсами Генеральним штабом ЗС України розпочато створення оперативного резерву першої черги. З цією метою було розроблено указ Президента України від 18 травня 2015 року №274 «Про внесення змін до положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві ЗС України», яким визначено, що в особливий період військовослужбовці, які звільнені із строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, проходять службу у резерві в обов`язковому порядку. Також введено в дію тимчасову інструкцію про порядок зарахування військовослужбовців при звільнені з військової служби в запас (демобілізації) до військового оперативного резерву першої черги, що дозволить у стислі терміни залучити до резерву значну кількість військово – навчальних ресурсів, що мають досвід ведення бойових дій в зоні АТО.

У сучасних умовах гібридної війни завдання щодо створення військового резерву людських ресурсів, які підготовлені та вмотивовані до збройного захисту Вітчизни є найважливішою функцією держави, справою всього українського народу та потребує консолідації зусиль всього українського суспільства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...