Почесні громадяни міста звернулися до Президента України із закликом підтримати Єлисаветград

Почесні громадяни міста направили звернення до Президента України та депутатів Верховної Ради із закликом повернути Кіровограду ім’я на честь Святої Єлисавети ‒ Єлисаветград.

Також, відповідну електронну петицію на підтримку Єлисаветграду створено на офіційному сайті глави держави. Підписатись може кожен бажаючий. Якщо петиція набере за 91 день 25 тисяч підписів, то її буде розглянуто. Підтримати петицію можна тут (https://petition.president.gov.ua/petition/1593)

Слід зазначити, що презентовані у серпні керівником «Центрально-української соціологічної лабораторії» Едуардом Клюєнком результати опитування кіровоградців показали, що 40,2 % респондентів за Єлисаветград. Близько 30% – не брали б участі у голосуванні. За інші назви проголосували б у сукупності менше 13%. У інтернет-опитуванні, яке проводилося на сайті Кіровоградської міської ради голоси за назви-претенденти розподілилася наступним чином: за "Єлисаветград" – 51%, "Златопіль" – 23%, "Інгульськ" – 16%. Інші варіанти в сумі не набрали і 10%.

Нагадаємо, що цього року Президент України Петро Порошенко підписав чотири закони "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки". Згідно з документом, органи місцевої влади мають подати парламенту пропозиції щодо перейменування населених пунктів, районів та областей, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Президенту України

Порошенку П.О.

Вельмишановний пане Президенте!

Ситуація навколо перейменування Кіровограда змушує нас, почесних громадян міста, звернутися до Вас і висловити свою позицію.

Нашому місту - 261 рік. Майже 200 воно носило першоназву - ім'я Святої праведної Єлисавети, і під її покровом стало тією справжньою "золотою провінцією", де толерантно уживалися представники різних культур і віросповідань.

Історія міста, становлення його економічного, промислового потенціалу, розвиток культури, освіти, поява першого українського професійного театру, кавалерійської школи, кращі зразки музичного, архітектурного мистецтва нерозривно пов'язані з Єлисаветградом.

Десятки уславлених імен, творчих і наукових постатей: брати Тобілевичі, Кропивницький, Тамм, Нейгауз, Похітонов, Тарковський... Безліч знакових подій, що рухали життя: перша в українських землях книга цивільною абеткою - у фортеці Святої Єлисавети, перший вітчизняний підручник з анатомії Є. Мухіна - звідтіля, один з перших електричних трамваїв, земське реальне училище, перший завод сільськогосподарських машин - теж в Єлисаветграді!

Український Єлисавет - місто справжніх українських патріотів - Чикаленка, Шульгіних, Семененка, Зеленого, Винниченка, Михалевича - усі вони віддано служили Єлисаветградській громаді, високим ідеалам свободи і справедливості.

Висновок один: місту необхідно повернути історичну назву - Єлисаветград!

Переконані, що маємо право на таку позицію, бо знаємо думку більшості наших трудових колективів, бо упродовж десятиліть розбудовували місто, долучалися до створення його величних храмів, пам'ятників, парків, площ, які стали окрасою обласного центру.

Просимо Вас, шановний Петре Олексійовичу, як Главу держави, як Гаранта Конституції, як мудрого та досвідченого керівника, звернути увагу на думку переважної більшості жителів міста, які за повернення йому історичної назви - Єлисаветград, і сприяти справедливому вирішенню питання Центральними органами влади, згідно з волевиявленням городян.

Ми бажаємо щасливої долі рідному місту, ми прагнемо його розвитку і зміцнення. Нехай заступництво Святої праведної Єлисавети збереже наше місто у мирі, злагоді, любові і послужить, як і раніше, його розквіту.

З повагою, почесні громадяни міста.

 

Єлисаветград
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі