• Головна
  • У Кіровограді відбулась презентація програми «Миротворення в Україні: жіноче обличчя миру»
14:30, 10 вересня 2015 р.

У Кіровограді відбулась презентація програми «Миротворення в Україні: жіноче обличчя миру»

Програма "Миротворення в Україні: жіноче обличчя миру" реалізується за підтримки уряду Великої Британії та Спілки жінок України, однієї з найстаріших та найбільш шанованих українських організацій громадянського суспільства, що опікуються гендерними питаннями. На презентацію програми завітали громадські активістки, волонтерки, жінки-підприємці, держслужбовці, жінки із числа внутрішньо переміщених осіб, а також студентки-майбутні психологи.

Голова президії Спілки жінок України Леокадія Герасименко ознайомила присутніх із самою програмою та її цілями, що мають на меті підвищення та зміцнення ролі жінок у царині миротворення в Україні, використання потенціалу жінок як об’єднавчого фактора для українського суспільства, а також відкриття нових можливостей для миротворчого діалогу та примирення у нашій державі. Подібні презентації програми, в рамках яких відбуваються робочі семінари, мають пройти в усіх регіонах України, стартували вони в серпні поточного року і завершаться у березні вже наступного. За цей час Спілка жінок України, як зазначила її очільниця, прагне налагодити діалог між жінками-активістками з різних регіонів та створити майданчик, де вони зможуть висловити свої побоювання, обмінятися баченням перспектив та предметно обговорити наболілі проблеми, заручившись при цьому підтримкою влади на місцях.

Позицію влади щодо розпочатої миротворчої роботи за участі жіноцтва представляв заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко: "Роль жінки не може бути другорядною. Згадаймо лишень часи козацтва, коли саме жінці доводилось вирішувати усі побутові питання. І навіть сам вислів "одружитися з", на відміну від російського "жениться на", означає рівність і партнерство в сім'ї".

- Роль жінки дуже важлива і для миру, - переконаний заступник голови ОДА. Він загадав про той внесок, що роблять жінки-волонтери і добровольці.

А з позицій мирного життя Сергій Коваленко розповів про ініціативу голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка про забезпечення реабілітацією демобілізованих учасників АТО за участі їхніх дружин.

- Є проект рішення, що буде винесений на розгляд депутатів обласної ради вже найближчої сесії, про виділення коштів на реабілітацію демобілізованих учасників АТО на базі Знам'янської бальнеологічної лікарні, де їх супроводжуватимуть дружини. Ми переконані, що так реабілітація пройде швидше і ефективніше, - розповів заступник голови ОДА.

Присутні в залі таку ініціативу зустріли схвальними оплесками.

Далі учасниці презентації програми попрацюють за тематичними сесіями у форматі семінару за такими напрямами, як вплив жінки на встановлення миру на Донбасі, вплив конфлікту на Донбасі на область, де проходить семінар тощо.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#презентація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...