Проблеми кіровоградських гуртожитків – на контролі обласної влади

Мешканці кількох гуртожитків обласного центра зустрілися із заступником голови облдержадміністрації Сергієм Коваленком, аби разом відпрацювати алгоритми щодо вирішення низки проблем, що наразі існують у гуртожитках міста.
У цій зустрічі також взяли активну участь представники Комітету захисту мешканців гуртожитків України.

На початку зустрічі Сергій Коваленко торкнувся питання щодо гуртожитку на Добровольського, 8, що наразі перебуває на балансі Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету.

Посадовець відзначив, що завдяки добрій волі керівництва зазначеного навчального закладу, а також за сприяння обласної державної адміністрації, у Міністерстві освіти України на розгляді перебуває клопотання про передачу зазначеного гуртожитку по вулиці Добровольського, 8 у комунальну власність Кіровограда, що дасть можливість мешканцям гуртожитку приватизувати кімнати, у яких вони проживають.

Стосовно будинку, що розташований за адресою Попова, 4, що вже перебуває у комунальній власності міста, то тут відсутнє централізоване опалення, натомість мешканці опалюють своє житло за допомогою електроопалення. Зважаючи на те, що тарифи на електроенергію відчутно зросли, в опалювальний сезон вони можуть стати не підйомними, що викликало занепокоєння у мешканців даного гуртожитку.

У свою чергу, Сергій Коваленко поспішив заспокоїти присутніх, відзначивши, що вони не сплачуватимуть великих сум за електричне опалення, адже левову частку витрат за них візьме держава. Для цього необхідно, аби самі мешканці невідкладно заповнили заяви на отримання житлової субсидії та разом із деклараціями про доходи здали їх до органів соціального захисту за місцем проживання. Після розгляду даного питання спеціальною комісією заявникам буде нарахована житлова субсидія. Це дозволить, зокрема, по гуртожитку, що розташований за адресою Героїв Сталінграду, 8, сплачувати за опалення в середньому по 200 гривень на місяць. Решту, а це 2300 гривень мешканцям гуртожитку через механізм субсидій компенсуватиме держава.

Отже, за словами посадовця, мешканці зазначених гуртожитків на сьогодні мають боротися не за зменшення існуючих тарифів, а скористатися можливістю на законній підставі сплачувати за комунальні платежі максимум 10 відсотків від свого прибутку, а для цього їм необхідно лише оформити житлову субсидію.

Стосовно гуртожитку, що знаходиться за адресою Героїв Сталінграду, 13, то, за словами Сергія Коваленка, вирішення зазначеного питання можливе виключно на рівні Верховної Ради України.

Власником зазначеного гуртожитку на сьогодні є публічне акціонерне товариство НВП «Радій», і ця будівля входить до його статутного капіталу. У зв’язку з цим, люди які прожили тут не один десяток років, на сьогодні не мають юридичного права приватизувати житло, у якому вони мешкають.

Незважаючи на те, що багато мешканців мають на руках ордери, керівництво НВП «Радій» відмовляє їм у праві оформити це житло у приватну власність і не погоджується передати будівлю у комунальну власність міста, обґрунтовуючи це тим, що значна площа житлового фонду передбачена як гуртожиток для розміщення спеціалістів підприємства.

Проте, на сьогодні підприємством у якості гуртожитку фактично використовується лише другий під’їзд, решта, а це перший та третій під’їзди, заселені тими, хто займає цю житлову площу, маючи на руках ордери.

Враховуючи вищезазначене, Сергій Коваленко звернувся до представників Комітету захисту мешканців гуртожитків України із проханням посприяти у прискоренні прийняття спеціального закону, що дозволить мешканцям приватних гуртожитків, що мають на руках ордери, оформлювати житло у власність. Відповідно, це дозволить передати перший та третій під’їзди за адресою Героїв Сталінграду, 13, у комунальну власність, а їх мешканцям стати власниками свого житла.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Полезные советы
12:00, 22 мая
Новости компаний
10:56, 20 мая
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua