• Головна
  • Українець придумав, як зі сміття робити газ, бензин та вугілля
10:05, 24 листопада 2009 р.

Українець придумав, як зі сміття робити газ, бензин та вугілля

Уманський винахідник пенсіонер Микола Смірнов останні кілька років присвятив вдосконаленню свого сміттєпереробного апарата. Схожий на самогонний, він перетворює сміття на бензин, газ та вугілля.

Проте досі в Умані та в області досвідом Смірнова не зацікавились, тоді як під Вінницею почали будувати першу промислову установку, розроблену ним.

Уже два місяці триває будівництво, і за кілька тижнів планується перший запуск. Микола Смірнов живе на заводі, залишивши в Умані дружину та онуків. Обіцяє повернутись після вдалого запуску.

– Я давно мріяв про таку мить, – розповідає Микола Смірнов. – Проблемами вторсировини займаюсь уже не один десяток років. Першу піролізну установку зібрали із брухту. На газу і вугіллі, який вона виробляла, навіть деякий час працювало наше РЕУ, де я був майстром. В останні роки інтерес до установки став більшим – приїздили можновладці, цокали язиками. Проте далі "цокання" справа не доходила, доки ідеєю не зацікавились вінницькі підприємці.

"Піролізна установка" – так називається "по-науковому" витвір Миколи Смірнова. Працює вона за принципом температурного розкладу. Під дією високої температури без доступу повітря гума, пластик і пакети в ній розкладаються на складові. Перші експерименти розпочалися ще у 2005 році. Зараз установка вміє "гнати" мазут, суміш бензину із дизпаливом та газ. Фахівці Київського інституту біонафтохімії впевнені, що паливо придатне для використання у техніці. За добу установка Миколи Смірнова здатна переробляти близько трьох тонн сміття. А от установка, яку створюють на заводі під Вінницею, зможе за добу переробити до 100 тонн.

Працюючи у РЕУ, Микола Смірнов бачив, як марнувались можливості отримання майже дармової енергії. Городяни викидають на сміття поламані меблі, пластикові вироби, органічні відходи.

– Усе це може гріти, – каже він. – І без шкоди для здоров'я. Ми скоро потонемо в смітті, і з ним щось потрібно робити. А так можна ще й отримати дешеву енергію. Звичайно, якщо просто спалювати, то шкода для екології буде колосальна. Але якщо сміття розкладати, ситуація міняється, причому без шкоди для екології. Невеликі установки-газогенератори можуть перетворювати сміття на газ та паливо для обігріву будинків. Для цього лише потрібно налагодити окреме збирання і сортування сміття, а ще трішки заліза – щоб зібрати установки. І все. Ми б могли набагато зменшити витрати на придбання газу за кордоном та заощаджувати гроші заради більш корисних речей – наукових досліджень, спортивних і навчальних закладів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...