Нерідко багато людей, які збираються в своїй квартирі укладати ламінат, навіть і не знають, як облаштовувати обігрів підлоги, і тому звертаються за допомогою до кваліфікованих фахівців.

Вибір ламінату для теплої підлоги — відповідальне завдання, від вірного рішення якої залежить не тільки термін служби покриття і якість обігріву, але і здоров'я людей.

На жаль, в склад шарів планок входить формальдегід. Під час нагрівання підлогового покриття до 26оС і вище відбувається вивільнення в атмосферу цього шкідливого для здоров'я людини речовини. І тому багато спеціалісти навіть не рекомендують використовувати ламінат.

 

Пари формальдегіду можуть дуже сильно впливати на слизові оболонки, подразнюючи їх. Тим самим вони можуть стати причиною запальних захворювань верхніх дихальних шляхів людини, особливо схильні діти і люди зі зниженим імунітетом. В результаті, вдихаючи пари формальдегіду, у людини спостерігаються часті головні болі, порушення уваги, загальне нездужання, відчуття розбитості і втоми. У цьому випадку може ослабнути опірність бронхів та виникнути напади астми. В результаті вдихання великих концентрацій можуть виникнути захворювання легенів.

Але якщо, не дивлячись на все вищесказане, ви все ж вирішили постелити ламінат у Львові на «теплу підлогу», то варто звертати увагу на такі рекомендації:

В прикладеній інструкції або іншої супровідної документації повинна бути відмітка від самого виробника, де вказується, що даний вид можна укладати на «теплу підлогу».

У документації повинен позначатися і тип обігріву: водяний або електричний. Так, той тип планок, які призначені для водяного обігріву, не можна розміщувати над електричним.

При виборі ламінату для теплої підлоги варто поговорити і про тепловий опір ламінату та інших підлогових покриттів. Сумарний розмір термічного опору не повинен бути більше 0,15 м2×К/Вт. Якщо це значення менше, то матеріал здатний краще передавати тепло.

Термічний опір, який дозволяється для спільного використання з системою теплої підлоги, повинно бути в межах від 0,05 до 0,10 м2×К/Вт. Розраховуючи дане значення, потрібно підсумувати опір ламінату, підкладки і повітряних прошарків між шарами обробки підлоги. Якщо кінцевий показник вище зазначеної цифри, то обігрів підлоги є неефективним, і його не можна використовувати за основним призначенням. Для надійного обігріву і правильного укладання ламінату обов'язково проводиться вирівнювання поверхні підлоги.