У Кіровограді відкрили музейну експозицію Винниченка

До 130 – річниці з дня народження.

24 листопада 2009 року в Кіровоградському обласному художньому музеї створено музейну експозицію «Володимир Винниченко. До 130-річчя з дня народження» (1880 – 1951).

Відомий прозаїк, драматург, публіцист, політичний і державний діяч Володимир Кирилович Винниченко народився 28 липня 1880 року в м. Єлисаветграді. З 1890 по 1899 рік навчався у Єлисаветградській чоловічій гімназії, закінчив юридичний факультет Київського університету св. Володимира. Разом із М.Грушевським очолював національно-демократичний рух, спочатку як заступник голови Української Центральної Ради, далі - як голова Генерального Секретаріату УЦР. Обстоював політичну самостійність України, проголошену ІV Універсалом. У листопаді 1918 року очолив Директорію. Після виходу зі складу Директорії мешкав за кордоном, продовжуючи активно займатися політичною й письменницькою роботою. Помер 5 березня 1951 року в м. Мужен (департамент Приморські Альпи, Франція).

Центральне місце в експозиції займає альбом «Володимир Винниченко – художник» (2007), презентований 5 лютого 2008 року в Кіровоградському обласному художньому музеї. Ініціатором створення видання є професор, заслужений діяч мистецтв, академік Академії мистецтв України, редактор журналу «Образотворче мистецтво» Олександр Федорук. У 2007 році Олександр Касянович, також і за створення даного альбому, став лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства ім. О.Осмьоркіна у номінації «Мистецтвознавство та історія мистецтв». В альбомі подано мистецький доробок В.К. Винниченка: близько півтори сотні творів олійного живопису та графіки, а також картини, подаровані родині Винниченка закордонними українськими художниками і зарубіжними митцями.

Цю неоцінену спадщину майстра слова і пензля передала в Україну в 2000 та 2002 роках згідно з заповітом його дружини Розалії Винниченко Українська Вільна Академія Наук у США. Нині колекція зберігається у відділі рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України.

Також заслуговують на увагу книга розвідок та мандрівок професора Національного університету «Києво – Могилянська академія», доктора філологічних наук, члена Національної спілки письменників України В. Панченка «Володимир Винниченко: парадокси долі і творчості» (2004) та книга кандидата філологічних наук С.Михиди «Слідами його експериментів. Змістові домінанти та поетика конфлікту в драматургії Володимира Винниченка» (2002).

Представлені макети медалей знаменитого скульптура-медальєра Андрія Німенка (1925 – 2006), присвячені В.Винниченку, зроблені з гіпсу та бронзи. Експозицію доповнюють ескізи скульптурних композицій «Володимир Винниченко» відомих митців нашого краю Аркадія Мацієвського (1931-2006), Віктора Френчка (1949 р.н.) та Григорія Савченка (1958 р.н.)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Новости компаний
17:00, 13 июля
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua