В обласній бібліотеці ім. Д.І. Чижевського в інформаційно-ресурсному центрі „Вікно в Америку" відбудеться презентація виставки „Decorative Art of North American Indians”/„Декоративно-ужиткове мистецтво американських індіанців”.

Виставку організовано за сприяння Відділу преси, культури та освіти Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні. Експозицію складають роботи сучасних майстрів-індіанців, які творять у руслі своїх історичних традицій. За твердженням антропологів та археологів історія індіанців має щонайменше 120 століть формування культурної спадщини. Представлена колекція художніх виробів майстрів-індіанців засвідчує, що попри всі драматичні колізії історії, мистецтво зберегло не тільки риси своїх першоджерел, а й свою основну особливість - представляти найстародавніший шар цивілізації Північної Америки. Виставка вражає різноманітністю художніх ремесел. Це ткацтво, плетення, різьблення, сріблярство, ювелірні прикраси. Автори цих творів принципово дотримуються віками усталених традицій і в такий спосіб намагаються зберегти і передати нащадкам глибини своєї_культури. Справжнім відкриттям стануть чудові ткані килими, амулети, намисто, предмети побутового й культового призначення та багато такого, що є для нашої культури загадковим і неймовірним. Навіть побіжне знайомство з творчістю майстрів-індіанців відкриє прекрасний світ самобутнього мистецтва, у якому потужно звучить тема єдності і рівності людини з природою. Виставка проводиться в ознаменування 25-річчя дипломатичних відносин Сполучених Штатів Америки та України.

Додаткову інформацію ви можете отримати за телефоном +38 050 4870607, Інформаційно-ресурсний центр „Вікно в Америку”, відділ документів іноземними мовами. Оксана Сєргєєва [email protected].