У будь-якому взутті, включаючи баскетбольні кросовки, приваблива ціна повинна поєднуватися з високою якістю самого виробу. Проте окрім цих важливих характеристик існують і інші показники, по яких оцінюють ту або іншу модель. Особливо якщо покупець шукає і чоловічий, і жіночий варіант, які помітно відрізняються один від одного. Якщо маєте намір купувати чоловіче спортивне взуття, то й критерії вибору повинні бути відмінні, ніж при купівлі жіночої пари.

Найочевиднішою відмінністю чоловічих моделей від жіночих є розмірна сітка і колірна гамма, вибрана для взуттєвого виробу. У більшості випадків кросовки для дівчат менше по габаритах і рідко перевищують 39-й розмір.

Традиційно колір чоловічого взуття темніший, їх часто роблять в чорному або сірому кольорі. Для жіночих кросовок виробники вибирають соковиті яскраві відтінки, а також грають з різними дизайнерськими рішеннями - візерунки, малюнки, оригінальні види шнурувань.

Як правило, жіночі і чоловічі кросовки відрізняються саме за цими поверхневими показниками. Хоча це не єдині їх відмінності.

Жіноча стопа має анатомічні особливості, які не характерні для чоловіків. В результаті виробники міняють деякі важливі характеристики спортивного взуття. Найчастіше йдеться про колодку, амортизуючі вставки і внутрішню устілку.

Анатомічно задня частина стопи дівчини вужча, ніж передня. І щоб не допустити виникнення вивихів і мозолів, жіночі кросовки повинні мати вужчу колодку і поліпшену фіксацію ноги.

За статистикою жінка з тією ж вагою і схожою пронацією повільніше відштовхується, ніж чоловік, і при цьому розвиває менше зусиль. Відповідно взуття для дівчат має бути не таким жорстким, як чоловічі моделі, особливо в середній частині кросовок.

Найчастіше вага жінки значно менше, чим у чоловіка - приблизно на 15-20%, і мускулатура їх менш розвинена. Враховуючи цю особливість, кросовки для слабкої половини людства випускають з посиленою амортизацією за рахунок менш щільних амортизуючих вставок у взуття.

Також варто відмітити, що в чоловічих кросовках внутрішню устілку роблять товщою і щільнішою, а шнурки - масивніше. Паралельно з цим виробники враховують гормональний цикл жінки, що міняється кожен місяць, і випускають кросовки з універсальними анатомічними устілками, які забезпечують спеціальну підтримку. Професіональні спортсмени повинні радитися з тренером, лікарем, перш ніж купувати кросівки.